نوسانات ارز مهم‌ترين دليل تغييرات قيمت در بازار لپ تاپ/ محصولات در پايين ‌ترين حد ممکن فروخته مي ‌شوند

اخبار ویژه

همکاري اتحاديه توليدکنندگان و تعميرکاران تجهيزات الکترونيکي و حفاظتي تهران با دانشگاه جامع علمي کاربردي براي احراز صلاحيت حرفه اي مشاغل هدف

تشکيل سازمان بازرگاني زيرنظر رياست‌ جمهوري تاييد شد

قيمت سيمان افزايش نيافته است/ مديريت محدوديت گاز

3

محمدرضا فرجي، رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران:

نوسانات ارز مهم‌ترين دليل تغييرات قيمت در بازار لپ تاپ/ محصولات در پايين ‌ترين حد ممکن فروخته مي ‌شوند

  • کد خبر : 96481
  • 1401/06/09

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران معتقد است نوسانات ارز مهم ‌ترين دليل براي کاهش و افزايش قيمت‌ هاست و مدتي قبل که قيمت ارز در ريل کاهش قرار گرفت، بازار وضعيت نابه ‌ساماني پيدا کرد.

محمدرضا فرجي، رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران درباره آخرين وضعيت بازار لپ تاپ و تبلت اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به رکود بازار، قيمت لپ تاپ پايين است.

وي افزود: مهمترين دليل براي کاهش و افزايش قيمت ها نوسان ارز است؛ مدتي قبل که قيمت ارز در ريل کاهشي قرار گرفت، بازار وضعيت نا به ساماني پيدا کرد چرا که با پايين آمدن قيمت دلار، مردم تصور کردند که اين روند کاهشي ادامه پيدا خواهد کرد و در صورت خريد در اين زمان متضرر خواهند شد. بنابراين خريد خود را به بعد موکول کردند و بديهي است که اين امر موجب رکود بازار مي شود.

فرجي با بيان اينکه کسادي بازار سبب مي شود مغازه دارها براي گردش مالي و پاس شدن چک هاي خود، کالاها را گاهي به صورت تمام شده و بدون سود و شايد در مقاطعي با ضرر هم بفروشند، تصريح کرد: در حال حاضر فروشندگان براي جلوگيري از رکود بازار، در خيلي از مواقع درصد سودي که توسط سازمان حمايت در نظر گرفته شده را هم لحاظ نمي کنند و محصولات در پايين ترين حد ممکن فروخته مي شوند. در هر حال در صورتي که در ماههاي آينده قيمت ارز بالاتر نرود، قيمت کالا ثابت خواهد بود.

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران در ادامه گفت: نکته ديگر اين است زماني که برندها، محصولات جديد خود را در بازار عرضه مي کنند، مدل هاي قديمي تر با افت قيمت مواجه مي شوند؛ به طور مثال آخر ماه سپتامبر، يعني ماه آينده فصل کالايي تعدادي از برندهاست و ممکن است برخي از مدلها دچار کاهش قيمت شوند.

وي همچنين درباره گارانتي تقلبي لپ تاپ ها تصريح کرد: خيلي از مردم فکر مي کنند که اگر کارت گارانتي يک برند زيبا طراحي شده باشد يا براي آن عنوان جذابي انتخاب شود حتماً خدمات خوبي هم ارائه خواهد داد؛ اما الزاماً اين طور نيست.

فرجي تأکيد کرد: خواهش من اين است که اگر مردم قصد خريد کالاهاي حوزه فناوري را دارند حتما پيش از مراجعه به بازار ليست گارانتي ها و برندهايي که آن گارانتي کننده اجازه ارائه گارانتي برروي آنها را دارد، از روي سايت اتحاديه فناوران چک کنند و بعد با آسودگي خاطر خريد را انجام دهند.

رئيس اتحاديه فناوران رايانه تهران در ادامه خاطرنشان کرد: به علاوه در بحث خريد از فروشگاه هم مردم حتما بايد مد نظر داشته باشند که فروشگاه مورد نظر پروانه کسب اتحاديه فناوران رايانه تهران را داشته باشد تا درصورت بروز مشکل، پيگيري حقوق مصرف کننده امکان پذير باشد.

او تاکيد کرد: همچنين در نظر داشته باشند که برخي از فروشگاه ها ممکن است تنها مجوز فروش را دريافت کرده باشند و صرف ديدن پروانه، نبايد موجب آن شود که دستگاهي را براي رفع ايراد و تعمير تحويل ايشان دهند. مردم اگر براي تعمير دستگاه به فروشگاه مراجعه مي کنند، تنها بايد به فروشگاه هايي اعتماد کنند که در ذيل بخش رسته جوازشان عبارت فروش و تعمير به چشم مي خورد.

منبع : خبرگزاري ايسنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.