روند کاهشي قيمت طلا و سکه در هفته جاري/ کارمزد متفاوت طلا ناشي از نوع کار و هزينه‌هاي توليد است

اخبار ویژه

کمبودي در عرضه ميوه شب يلدا نداريم/ ذخيره سازي مناسب بخش خصوصي براي شب يلدا

هفته گذشته حباب سکه 100 هزار تومان افزايش يافت

قاچاق پوشاک به کشور رو به کاهش است/ توانايي توليدکنندگان بيش از نياز بازار

3

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

روند کاهشي قيمت طلا و سکه در هفته جاري/ کارمزد متفاوت طلا ناشي از نوع کار و هزينه‌هاي توليد است

  • کد خبر : 96422
  • 1401/05/22

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش 6 درصدي اونس طلا در معاملات روز پنج‌شنبه پيش‌بيني کرد: معاملات بازار طلا با کاهش نرخ دلار روندي نزولي و کاهشي به خود مي گيرد.

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در تحليل وضعيت بازار طلا و جواهر در هفته گذشته، اظهار کرد: در هفته اي که گذشت به دليل تعطيلي چندروزه مناسبت هاي محرم، بازار طلا و سکه در وضعيتي تقريبا تعطيل به سر مي برد. خرده فروشان در اين ايام فعاليت دو سه روزه داشتند، اما از امروز شنبه 22 مرداد فعاليت طلافروشان از سرگرفته خواهد شد.

وي درباره پيش بيني قيمت طلا و سکه در هفته جاري عنوان کرد: با وجود نيمه تعطيل بودن بازار طلا و سکه نوسانات رو به کاهش يا افزايش بازار وجود داشت و هر اونس طلا در بازار داخلي نوساني در محدوده 5 ميليون و 900 تا 6 ميليون و 200 هزار تومان در نوسان بود.

رئيس اتحاديه فروشندگان طلا و جواهر تهران با اشاره به رکود و توقف معاملات طلا و سکه در هفتهاي که گذشت، عنوان کرد: اونس جهاني در ابتداي هفته گذشته تغييرات و نوسان عمدهاي نداشت، اما در روز پنجشنبه اونس با کاهش 6 درصدي در بازار همراه بود که ادامهداربودن آن بر تغييرات قيمتي طلا در هفته جاري تاثيرگذار خواهد بود.

محمدولي خاطرنشان کرد: نرخ ارز نيز اگر در هفته جاري روندي کاهشي داشته باشد پيشبيني ميشود بازار طلا و جواهر در هفته جاري روندي رو به کاهش را در پيش گيرد.

وي در پاسخ به اين پرسش که باتوجه به تاثيرات تقاضا بر بازار با فروکش کردن تقاضاي خريد چرا اين تاثير را در نرخ طلا و سکه مشاهده نمي کنيم، افزود: در بازار طلا، عرضه و تقاضا تنها در صورت افزايش هاي شديد تقاضا تاثير مي گيرد، اما کاهش تقاضا در سطحي که اکنون وجود دارد چندان بر بازار طلا موثر نيست، اما در مورد بازار سکه تقاضا عاملي تاثيرگذار است بانک مرکزي سکه را ضرب و عرضه مي کند و گاهي حباب متاثر از کمبود عرضه يا افزايش تقاضاست.

رئيس اتحاديه فروشندگان طلا و جواهر درباره کارمزد طلا و سقف قيمتي آن بيان کرد: کارمزد طلا از يک محدوده قيمتي معين پيروي نمي کند بسته به نوع کار و ميزان کاربري آن هزينه هاي مختلفي وجود دارد و به همين دليل کارمزدهاي متفاوتي در بازار طلا يا جواهر ديده مي شود. تلاش مي شود که بتوان ساماندهي بهتري درباره کارمزد و درصدهاي آن تعيين کرد.

وي افزود: توليدکنندگان صنف طلا وجواهر بايد مسيري را طي کنند که مصرف کنندگان رغبت به خريد داشته باشند و اين بازار بتواند از رونق بيشتري برخوردار باشد.

منبع : نبض بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.