اجراي طرح مردمي سازي يارانه‌ها؛ راهکاري براي سالم سازي شبکه توزيع/ در همه جاي دنيا به حلقه نهايي که توليد کننده است يارانه داده مي شود

اخبار ویژه

به دليل افزايش قيمت قطعات مردم به تعميرات هم روي نياوردند!/ افزايش 10 درصدي مراجعه به تعميرات در سال‌ هاي اخير

کمبودي در عرضه ميوه شب يلدا نداريم/ ذخيره سازي مناسب بخش خصوصي براي شب يلدا

هفته گذشته حباب سکه 100 هزار تومان افزايش يافت

3

محمدصادق مفتح، قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني:

اجراي طرح مردمي سازي يارانه‌ها؛ راهکاري براي سالم سازي شبکه توزيع/ در همه جاي دنيا به حلقه نهايي که توليد کننده است يارانه داده مي شود

  • کد خبر : 96421
  • 1401/05/22

قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني با اشاره به دستاوردهاي طرح مردمي سازي و بازتوزيع عادلانه يارانه ها، گفت: اجراي اين طرح باعث شناسايي دهک هايي با درآمد پايين تر شده و همچنين شبکه توزيع سالم تر و بدون رانت کار خواهد کرد.

محمدصادق مفتح، قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني با اشاره به دستاوردهاي طرح مردمي سازي و بازتوزيع عادلانه يارانه ها، اظهار داشت: اين طرح از ايجاد مفاسد و رانت در تامين ارز سوبسيد داري که در اختيار نظام هاي مختلف وارداتي و توليد قرار مي گيرد، جلوگيري ميکند.

وي با اشاره به حلقه هاي متعددي ايجاد شده از واردات مواد اوليه توليد تا تحويل محصول به دست مصرف کننده، افزود: به عنوان مثال نهاده هاي دامي که در اختيار مرغداران قرار مي گيرد 5 يا 6 حلقه را طي مي کند، لذا اختصاص ارز يارانه اي به وارد کننده مواد اوليه به عنوان اولين حلقه، زمينه ايجاد فساد سيستماتيک و سازمان يافته را فراهم ميکند.

قائم مقام وزير صمت در امور بازرگاني با ابراز تاسف از اينکه طي سال هاي گذشته شاهد رانت هاي بزرگي در اين زمينه بودهايم، تصريح کرد: به ميزاني که کشور متحمل هزينه براي تامين ارزهاي ارزان ميشد، مصرف کننده هاي نهايي که گروه هدف دولت بودند، منتفع نمي شدند.

مفتح با تاکيد براينکه در همه جاي دنيا به حلقه نهايي که توليد کننده است يارانه داده مي شود، افزود: اجراي اين طرح باعث شناسايي دهک هايي با درآمد پايين تر شده و همچنين شبکه توزيع سالم تر و بدون رانت کار خواهد کرد.

منبع : شاتا نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.