ضرورت ورود تاجران با ارتباطات قوي به بازار تجارت خارجي فولاد/ اتفاقات جهاني فولاد در بازارهاي مربوط به ايران تاثير مي گذارد

اخبار ویژه

تمام گلايه اصناف از شيوه هاي ناصحيح اجراي قانون است/ ضرورت تقويت زيرساخت هاي لازم براي جايگاه اصناف کشور

فعاليت بيش از دو هزار 700 قالب ساز پروانه دار در کشور/ وظيفه يک قالب ساز در صنعت اين است که توليد باکيفيت داشته باشد

پرداخت تسهيلات به چاپخانه‌داران/40 درصد ناوگان صنعت چاپ نيازمند نوسازي هستند

3

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

ضرورت ورود تاجران با ارتباطات قوي به بازار تجارت خارجي فولاد/ اتفاقات جهاني فولاد در بازارهاي مربوط به ايران تاثير مي گذارد

  • کد خبر : 96416
  • 1401/05/19

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران معتقد است بازار ايران تحت تاثير نوسانات غيرمنطقي قرار گرفته و چاره آن ورود تاجران با ارتباطات قوي به بازار تجارت خارجي فولاد است.

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران ضمن بيان اين موضوع که ايران به عنوان دهمين کشور توليدکننده فولاد است و مسلما از اتفاقات جهاني تاثير مي پذيرد، گفت: هر اتفاقي که در جهان براي فولاد مي افتد اثر خود را در بازارهاي مربوط به ايران نشان ميدهد. از جمله اتفاقاتي که عامل کاهش صادرات فولاد ايران شد تصميماتي است که دولت روسيه گرفت.

وي در ادامه بيان کرد: روسيه محصولات خود را زير قيمت فروخت و سعي کرد بازارهاي مختلف را تصاحب کند. اين يکي از عواملي بود که بازار فولاد را دچار افت قيمت کرد. در کنار آن بحث قرنطينه چين است.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران افزود: شيوع دوباره کرونا در اين کشور باعث شد که شهرهايش را محصور کند و بازار جهاني يکي از اصلي ترين بازارهايش را از دست داد.

رستگار اضافه کرد: در کنار اين اتفاقات ما واردات آهن آلات از روسيه داشتيم. نميدانم چه سياستي در دستور کار است، اما بايد منافع ملي کشور درنظر گرفته شود. بايد در نظر بگيريم که کارخانجات ما بتوانند با تمام ظرفيت توليد کنند. نبايد بگذاريم که بازار ايران تحت تاثير نوسانات غيرمنطقي قرار گيرد.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران ضمن تاکيد بر اينکه منابع ما منابع ارزاني است و کيفيت کالاي ما داراي کيفيت رقابتي با محصولات ديگر است، اشاره کرد: ما بايد افرادي را فعال کنيم که سابقه و ارتباطات خوبي در تجارت خارجي فولاد دارند تا به آن چشم اندازي برسيم که براي صادرات فولاد در سال 1404 پيش بيني شده است.

وي در ادامه عنوان کرد: چشم انداز توليد 55 ميليون تن خيلي خوب است. اما بايد تلاش کنيم که به آن افق برسيم. برنامه هاي حمايتي دولت خيلي مهم است. دولت مي تواند تسهيلات حمايتي ايجاد کند تا افرادي که با بازارهاي جهاني فولاد ارتباط دارند وارد بازار فولاد شوند. اگر دولت چنين حمايتي را صورت دهد ما بازار جهاني خود را حفظ خواهيم کرد.

رستگار در پايان يادآور شد: زماني ما به توليد 55 ميليون تن يعني افق 1404 ميرسيم که پيش بيني هاي دولت درست از آب در آيد. دولت هاي مختلف بايد در يک مسير قدم بردارند. نه در موازات برنامه هاي جديد. اگر برنامه اي به عنوان چشم انداز نوشته مي شود، دولت هاي مختلف بايد مسير واحدي را طي کنند و در يک مسير قدم بردارند. ما به هدف نمي رسيم زيرا دولت ها در مسير چشم انداز 1401 تغيير روش مي دهند. تغييري که در جهت توسعه کشور نيست.

منبع : تجارت‌ نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.