اختلال در دستگاه‌ هاي پوز نانوايان/ پشتيباني سيستم ضعيف است

اخبار ویژه

تمام گلايه اصناف از شيوه هاي ناصحيح اجراي قانون است/ ضرورت تقويت زيرساخت هاي لازم براي جايگاه اصناف کشور

فعاليت بيش از دو هزار 700 قالب ساز پروانه دار در کشور/ وظيفه يک قالب ساز در صنعت اين است که توليد باکيفيت داشته باشد

پرداخت تسهيلات به چاپخانه‌داران/40 درصد ناوگان صنعت چاپ نيازمند نوسازي هستند

3

محمد سليماني، رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران:

اختلال در دستگاه‌ هاي پوز نانوايان/ پشتيباني سيستم ضعيف است

  • کد خبر : 96410
  • 1401/05/18

رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران گفت: برخي از نانوايان بعد از محاسبه پايان روز به اين نتيجه رسيدند که مبلغي در حساب آنها واريز نشده است و آنها براي وصول پول بايد چندين مرتبه به بانک مراجعه کنند که بررسي اين موضوع زمان ‌بر است؛ در نهايت بانک به نانوايان اعلام کرد اختلاف حساب ناشي از اقدامات آنها در راستاي به روزرساني سيستم‌ ها بوده است.

محمد سليماني، رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران با اشاره به ايرادهاي نرم افزاري دستگاه هاي پوز نانوايان، گفت: اين دستگاه ها بي سيمي هستند از اين رو آنتن دهي آنها وابسته به سرعت اينترنت است و اختلال هاي اخير در اينترنت در عملکرد اين دستگاه ها تاثير مستقيم گذاشته است؛ نانوايان و مردم بايد حداقل چند مرتبه کارت خود را در اين دستگاه ها بکشند تا ارتباط برقرار شود.

وي با بيان اينکه گرماي نانوايي ها سرعت اين دستگاه ها را کند کرده است، تصريح کرد: پشتيباني اين دستگاه ها ضعيف است و نانوايان براي سفارش رول بايد چندين مرتبه با بانک عامل تماس برقرار کنند.

سليماني با اشاره به قيد نشدن گزينه ساير مصارف از جمله کبابي ها، نذري نان و خريد نان براي هيئت هاي نذري، اذعان کرد: اين ايراد به طرح وارد شده است که کبابي ها که نان در حجم بالا خريداري مي کنند چگونه نيازشان را نانوايان تهيه کنند؟ بعد از بررسيهاي انجام شده در نهايت وزارت اقتصاد مقرر کرد محدوديتي براي فروش نان براي کبابي ها وجود ندارد اما هنوز مکانيزم فروش براي نان در حجم بالا تعريف نشده است.

رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي ادامه داد: برخي از نانوايان با اتحاديه تماس مي گيرند که سفارش پخت نان براي يک هيات را پذيرفته اند؛ اما براي آنها روشن نيست که چگونه هزينه آن را وصول کنند؟ اينجاست که دوباره به دستگاه هاي پوز غير بانک سپه مراجعه مي کنند.

سليماني با اشاره به برخي از اختلاف حساب ها در نانوايان، بيان کرد: برخي از نانوايان بعد از محاسبه پايان روز به اين نتيجه رسيدند که مبلغي در حساب آنها واريز نشده است آنها براي وصول پول بايد چندين مرتبه به بانک مراجعه کنند و بررسي اين موضوع زمان بر است؛ بانک به نانوايان اعلام کرد که اختلاف حساب ناشي از اقدامات آنها در راستاي به روزرساني سيستم ها بوده است.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا براي خريد نان مورد نياز اتباع خارجي در اين طرح راهکاري انديشيده شده است؟ گفت: در جايگاه هاي سوخت کارت تعبيه شده است که اگر به هر دليلي خريدار کارت سوخت همراهش نباشد از طريق آن کارت نيازش را تامين کند؛ قرار است که کارتي به نانوايان داده شود که آنها در شرايط اضطرار از آن استفاده کنند؛ اما تا امروز چنين کارتي به دست نانوايان نرسيده است.

به گفته سليماني از 950 نانواي سنگکي در تهران 280 واحد هنوز مجهز به اين دستگاه ها نشدند؛ و حدود هزار واحد از نانوايان سنتي نيز مجهز به اين دستگاه پوز نشدند.

رئيس اتحاديه نانوايان سنگکي تهران در پاسخ به اين پرسش که آيا نانوايان موافق مجهز شدن به دستگاه هاي پوز هوشمند هستند؟ خاطر نشان کرد: حدود يک هفته اين دستگاه ها با چالش هاي جدي مواجه بودند از اين رو نانوايان رغبت چنداني براي استفاده از اين دستگاه از خود نشان ندادند.

وي در پايان بيان کرد: نانوايان به دنبال نرخ نامه جديد هستند و بناست که تا پيش از اعلام نرخنامه جديد بانک 15 درصد سود به نان بدهند که متاسفانه اين دستورالعمل هم به صورت جامع براي کليه نانوايان اجرا نمي شود.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.