براي تامين مواد اوليه حتي با قيمت هاي بسيار بالا با کمبود مواجه هستيم/ زيان استفاده ناچاري از دستگاه هاي استوک چند سال پيش

اخبار ویژه

نشست مديرکل بازرسي و نظارت بر کالاهاي اساسي وزارت جهاد کشاورزي و رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران با رئيس و نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران برگزار شد

سردي هوا علت افزايش قيمت برخي محصولات کشاورزي/ در تعيين قيمت ميوه و سبزي بايد تفاوتي بين فصل گرم و سرد باشد

از واردات مواد اوليه از پاکستان استقبال مي‌کنيم؛ از کفش نه!/ واحدهاي صنعتي با ظرفيت کامل فعال نيستند

3

داود دهخدا، رئيس اتحاديه تهيه‎کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران:

براي تامين مواد اوليه حتي با قيمت هاي بسيار بالا با کمبود مواجه هستيم/ زيان استفاده ناچاري از دستگاه هاي استوک چند سال پيش

  • کد خبر : 94254
  • 1401/04/08

رئيس اتحاديه تهيه‎کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران اظهار داشت: چالش هاي اتحاديه و صنف عمدتاً به کمبود مواد اوليه باز مي گردد. صفر تا صد آنچه نياز داريم از قبيل کاغذ، دستگاه ها و ماشين آلات، جوهر، تونر و . . . وارداتي است؛ اما براي تامين اين مواد مهم حتي با قيمت هاي بسيار بالا نيز دچار کمبود هستيم .

داود دهخدا، رئيس اتحاديه تهيهکنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران به نياز صنف براي تامين ماشين آلات اشاره و تاکيد کرد: ماشين آلات در دنيا هر روز با تکنولوژي بالاتري به بازار وارد مي شود در حاليکه ما بايد از دستگاه هاي استوک چند سال پيش بهره ببريم.

وي افزود: چندين سال است که دستگاه هاي نو و به روز وارد کشور نمي شود؛ بنابراين آنچه وارد مي شود دستگاه هاي استوک فرسوده است که هيچ شباهتي به تکنولوژي امروزي در دنيا ندارد. اين دستگاه ها پس از مدتي استفاده، بلااستفاده مانده و حتي نمي توان به خريداران ضايعات فروخت از اين رو ايران مي شود قبرستان دستگاه هاي کهنه و استوک ديگر کشورها. اين سرزمين و طبيعت متعلق به آيندگان است بايد از آن نگهباني و مراقبت کنيم .

دهخدا در ادامه با اشاره به موازي کاري ارگان هاي دولتي تصريح کرد: با اينکه صدور مجوز متعلق به اتحاديه هاست و کسب وکار در زمينه فتوکپي در اختيار اين اتحاديه مي باشد، متاسفانه تمامي وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان ها و ... با خريد دستگاه فتوکپي، تمامي نيازهاي مراجعين را در داخل سازمان خود با مواد اوليه دولتي بدون کوچکترين هزينه اي رتق و فتق مي کنند. اين در حالي است که صنوف هزينه زيادي را براي قانونمند کار کردن مي پردازند.

رئيس اتحاديه تهيهکنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران افزود: عضويت در اتحاديه ها، هزينه هاي رايج، اجاره بها، حامل هاي انرژي، حقوق کارگر، ماليات، بيمه، انواع عوارض و ... از جمله هزينه هاي يک واحد صنفي است؛ اما ارگان ها بدون پرداخت کوچکترين ريالي به راحتي کارهاي مربوط به اين صنف را انجام و ازمنافع آن بهره مند مي شوند؛ ضمن اينکه برخي از مراکز به صورت سوري مزايده برگزار مي کنند که کار و فعاليت صنفي خود را توجيه کنند. هيچ نظارتي هم بر کار ايشان وجود ندارد.

دهخدا ساماندهي بسياري از واحدهاي بدون پروانه را يکي از اقدامات و پي گيري هاي هيات مديره اتحاديه در چند سال اخير برشمرد و افزود: بر اساس تلاش و پيگيري هيئت مديره اتحاديه تعداد اعضاء از 500 عضو امروز به 1400 عضو با پروانه رسيده است. از سوي ديگر تلاش کرده ايم به اعضاء آگاهي هاي لازم در حوزه صنفي داده شود. در همين راستا تعداد زيادي از اعضا در کميسيون هاي اتحاديه حضوري فعال و موثر داشته اند.

وي در خصوص قدرت و جايگاه اصناف در کشور گفت: آنچه امروز مشاهده مي شود اجراي دستورالعمل هاي وزارت خانه هاي مختلف توسط اصناف است. آنجايي که براي اصناف تصميم مي گيرند از اصناف دعوت نمي شود. زماني از تصميمات مطلع مي شويم که بايد اجرا کنيم. نمونه آن هم سازمان امور مالياتي است که يک طرفه هر قانوني را مي خواهد برنامه ريزي کرده و با ابلاغ بخشنامه هاي مختلف انتظار اجراي کامل دارد. چرا از اصناف که در موردشان تصميم مي گيريد نظر خواهي نمي کنيد؟

دهخدا از احياي شرکت تعاوني اتحاديه متبوعش در آينده نزديک گفت و تاکيد کرد: شرکت تعاوني اين صنف سال ها فعاليت خود را به نحو احسن انجام مي داد؛ اما متاسفانه در سال 1382 تعطيل شد تا اينکه با همت اعضاء در يک سال و نيم گذشته توانستيم ساختمان فيزيکي آن را که فرسوده و بلااستفاده مانده بود احيا و با انتخابات بين اعضا محترم با تشکيل هيات مديره شرکت تعاوني سعي در فعاليت اين جايگاه داريم. اميدوارم به کمک خدا در آينده مجدداً بتوانيم از طريق شرکت تعاوني نيازهاي اعضا را پيگيري کنيم .

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.