اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات/ ضرايب فروش آهن آلات کاهش يافت

اخبار ویژه

کمبودي در عرضه ميوه شب يلدا نداريم/ ذخيره سازي مناسب بخش خصوصي براي شب يلدا

هفته گذشته حباب سکه 100 هزار تومان افزايش يافت

قاچاق پوشاک به کشور رو به کاهش است/ توانايي توليدکنندگان بيش از نياز بازار

3

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

اصلاح سود عمده فروشان و خرده فروشان آهن آلات/ ضرايب فروش آهن آلات کاهش يافت

  • کد خبر : 94253
  • 1401/04/08

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران از متقاعد شدن سازمان امور مالياتي براي کاهش ضرايب فروش آهن آلات در سراسر کشور براي خرده فروشان آهن به ميزان دو درصد و براي عمده فروشان آهن يک درصد خبر داد.

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران اظهار کرد: پرداخت ماليات يکي از دغدغه هاي اصلي کسب و کار در ايران و يکي از موضوعاتي است که اگر کسبه و اصناف يا واحد اقتصادي به آن بي توجه باشد ممکن است آسيبهاي جدي ببينند.

وي با اشاره به پيشنهاد اتحاديه صنفي فروشندگان آهن و فولاد در سال 1397 به منظور اصلاح ضرايب به سازمان امور مالياتي افزود: اتاق اصناف و اتحاديه صنفي فروشندگان بازار آهن و فولاد پيشنهاد اصلاح ضرايب آهن فروشان را اعم از خرده فروشان و عمده فروشان را در کميسيون اصناف سازمان مالياتي مطرح کرد و خوشبختانه کميسيون سازمان مالياتي با کاهش ضرايب ما موافقت کرد.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران تصريح کرد: ضرايب مالياتي طبق پيشنهاد اتحاديه در سال 97 براي عمده فروشي يک و نيم درصد و براي خرده فروشي سه درصد پيشنهاد شد که در مقايسه با رقم توافق شده سازمان مالياتي بالاتر بود و به نظر مي رسيد بهتر بود ضرايب مالياتي کمتر مي شد.

وي با اشاره به نشست هاي متعدد اتاق اصناف و اتحاديه صنفي فروشندگان آهن و فولاد با سازمان مالياتي در سال جاري گفت: در اين نشست ها بار ديگر موضوع کاهش ضرايب مطرح شد و رئيس سازمان امور مالياتي و معاون درآمدي متقاعد شدند که ضريب آهن فروشي کاهش يابد.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران افزود: پيرو اين جلسات و به منظور رفع مشکل مالياتي اصناف، اتحاديه آهن فروشان در نامه اي به رئيس کل سازمان امور مالياتي خواستار اصلاح سود عمده فروشي اين صنف به ميزان يک درصد و سود خرده فروشي به ميزان دو درصد شد که با توافق سازمان مالياتي مواجه شد.

رستگار در پايان تصريح کرد: اميدواريم تغيير ضرايب، کمکي جدي به اعضاي اتحاديه آهن فروشان با توجه به تورم سالانه کشور و افزايش نرخ مالياتي داشته باشد.

منبع : پايگاه خبري آرتان پرس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.