قيمت نان واقعي مي‌شود/ اختصاص 15 درصد مابه‌ التفاوت قيمت آرد به نانوا به نسبت هزينه ها خيلي پايين است

اخبار ویژه

هفته گذشته حباب سکه 100 هزار تومان افزايش يافت

قاچاق پوشاک به کشور رو به کاهش است/ توانايي توليدکنندگان بيش از نياز بازار

قيمت شيريني در شب يلدا تغييري نمي ‌کند/ وفور نهاده‌ هاي پخت شيريني در بازار

3

بيژن نوروزي مقدم، رئيس اتحاديه نانوايان سنتي تهران:

قيمت نان واقعي مي‌شود/ اختصاص 15 درصد مابه‌ التفاوت قيمت آرد به نانوا به نسبت هزينه ها خيلي پايين است

  • کد خبر : 94251
  • 1401/04/08

رئيس اتحاديه نانوايان سنتي تهران گفت: مسئولان به ما قول دادند که نرخ واقعي نان را محاسبه و اعمال کنند؛ اما مردم نان را به قيمت سال قبل خواهند خريد و مابه ‌التفاوت را دولت به ‌حساب نانوايان واريز مي‌کند.

بيژن نوروزمقدم، رئيس اتحاديه نانوايان سنتي تهران درمورد طرح هوشمندسازي يارانه آرد و نان در تهران در برنامه اظهار کرد: در جلسه اي که در مورد برنامه هدفمندسازي هوشمند آرد و نان با حضور مسئولان برگزار گرديد، بنابراين شد که آرد به قيمت تمام شده به نانوا داده شود و نان هم قيمت واقعي پيدا کند.

وي افزود: از سال 1390 تا به الان فقط سه بار تعديل قيمت نان صورتگرفته و هيچ وقت قيمت واقعي نان را به ما ندادند.
نوروزمقدم درمورد نحوه اجراي اين طرح به راديو گفتوگو گفت: مسئولان به ما قول دادند که نرخ واقعي نان را محاسبه و اعلام کنند البته مردم نان را به قيمت سال قبل خواهند خريد و مابه التفاوت را دولت به حساب نانوايان واريز ميکند.
رئيس اتحاديه نانوايان سنتي تهران با انتقاد از اينکه قرار است فقط 15 درصد مابه التفاوت قيمت به حساب نانوايان واريز شود گفت: اين 15 درصد به نسبت هزينه هاي مغازه و نانوا خيلي پايين است.
نوروزمقدم تأکيد کرد: نرخ واقعي نان هرسال بايد به نانوا داده شود تا نانوا به توليد خوب رغبت پيدا کند؛ اما در شرايطي که نرخ نان سرکوب شده و کيلويي فروخته مي شود بايد يک فروشنده و ترازو دار هم استخدام شود که هزينه جديدي را تحميل مي کند و بنابراين قيمت نان خودبه خود افزايش پيدا مي کند.
وي همچنين درمورد طرح فروش کيلويي نان نيز اين طور توضيح داد: فروش کيلويي نان اوايل انقلاب در کل کشور انجام مي شد اما متأسفانه ضررش بيشتر از منافعش بود و در نهايت هم حذف شد؛ البته در حال حاضر مسئولان در حال پيگيري کم وکيف بحث فروش کيلويي نان هستند.

منبع : راديو گفت وگو

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.