فروش اجباري جنس به سوپرمارکت داران و فروشگاه ها/ کاهش حاشيه سود؛ اصلي ‌ترين چالش سوپرمارکت داران

اخبار ویژه

به دليل افزايش قيمت قطعات مردم به تعميرات هم روي نياوردند!/ افزايش 10 درصدي مراجعه به تعميرات در سال‌ هاي اخير

کمبودي در عرضه ميوه شب يلدا نداريم/ ذخيره سازي مناسب بخش خصوصي براي شب يلدا

هفته گذشته حباب سکه 100 هزار تومان افزايش يافت

3

داود فکوري، رئيس اتحاديه سوپرمارکت‌ داران و مواد پروتئيني تهران:

فروش اجباري جنس به سوپرمارکت داران و فروشگاه ها/ کاهش حاشيه سود؛ اصلي ‌ترين چالش سوپرمارکت داران

  • کد خبر : 94239
  • 1401/04/06

رئيس اتحاديه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئيني تهران اظهار داشت: درحال‌ حاضر شرکت ‌ها ديگر نه تخفيف مي‌دهند نه امتياز خاصي قائل مي‌شوند؛ بلکه در کنار کالا مثلا براي خريد شوينده بهداشتي فروش اجباري کالا نيز داريم.

داود فکوري، رئيس اتحاديه سوپرمارکت داران و مواد پروتئيني تهران در خصوص وضعيت موجودي برخي کالاها در سوپر مارکت ها و فروشگاه ها گفت: هيچ کمبودي در عرضه رب گوجه فرنگي و تن ماهي وجود ندارد و شرايط مانند سابق است، اما کمي افزايش قيمت داشتيم. در حالحاضر ميانگين نرخ تن ماهي با برندهاي مختلف 30 هزار تومان است.

وي در رابطه با ميزان عرضه مواد شوينده در بازار گفت: با وجود اينکه افزايش نرخ 25 درصدي بر مواد شوينده اعمال شد اما موجودي اين محصولات مطلوب و مانند گذشته است ولي کمي محدوديت در برخي کالاها همچون مايع ظرفشويي وجود دارد.

رئيس اتحاديه سوپر مارکت داران و مواد پروتئيني تهران افزايش قيمت ها را به عنوان يکي از مشکلات اصلي اين صنف عنوان کرد و افزود: افزايش قيمت ها به صورت ماهانه يا دو ماه يکبار رخ مي دهد. مثلا زمانيکه نرخ روغن افزايش يافت بايد اين افزايش به قيمت روغن هاي موجود از قبل نيز اعمال مي شد اما مشتري اين مورد را نمي پذيرفت و چالشي بين فروشنده و مصرف کننده شکل مي گرفت.

چالش يک ماه اخير سوپرمارکت ها

وي در ادامه با اشاره به مشکل بعدي اين صنف گفت: مشکل بعدي ما ماليات بر فروش است در صورتيکه بايد ماليات بر درآمد را محاسبه کنند که اين مورد بزرگ ترين چالش فعلي صنف ماست.

فکوري با بيان راهکاري براي حل اين موضوع، افزود: بايد به روش قبل برگردند. درحالحاضر سقف 4 ميليارد و 800 ميليون تومان را در نظر گرفتند. ما جزء اصناف مردمي هستيم. گاهي مردم به سراغ اين اصناف ميآيند که پول را از کارت آنها خارج کنند. اين هم جزء همان تراکنشي است که ماليت به آن تعلق ميگيرد.

وي در خصوص درج نرخ مصرف کننده روي کالاها اظهارکرد: من بشدت با اين طرح مخالف هستم. مانند گذشته درج نرخ مصرف کننده بدون نرخ توليدکننده روي کالا بسيار خوب بود.

کاهش حاشيه سود

فکوري با بيان اينکه در کنار چالش هاي قبل اصلي ترين چالش، کاهش حاشيه سود ما از دي ماه 1400 است، افزود: حاشيه سود ما در گذشته بالاتر بود، اما درحالحاضر بين 10 تا 15 درصد است. حاشيه سود ما در فروش روغن 3 درصد و لبنيات که خيل عظيمي از ميزان فروش است 7 درصد است. بارها در خواست کرديم که حاشيه سود ما را افزايش دهند اما جوابي نگرفتيم. با وجود مشکلات مطرح شده فعاليت در اين صنف براي ما ارزش ندارد و اگر حرفه ديگري را بلد بوديم حتما اين صنف را رها ميکرديم.

فروش اجباري راهي براي محصولات باد کرده!

رئيس اتحاديه سوپر مارکت داران و مواد پروتئيني تهران در پايان با اشاره به فروش اجباري برخي کالاها توسط توليدکننده، بيان کرد: درحالحاضر شرکتها ديگر نه تخفيف ميدهند نه امتياز خاصي قائل ميشوند بلکه در کنار کالا مثلا براي خريد شوينده بهداشتي فروش اجباري کالا نيز داريم و در گذشته در خصوص خريد روغن نيز داشتيم. مثلا در کنار مايع ظرفشويي و پودر جنس هايي که کم فروش است به ما تحميل مي شود.

منبع : گسترش نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.