نقش کليدي اتحاديه هاي صنفي در ايجاد تعامل و ارتباط بين مردم و حکومت/ بايد نظام بازرسي تغيير کند و از شکل کنوني خارج شود

اخبار ویژه

نشست مديرکل بازرسي و نظارت بر کالاهاي اساسي وزارت جهاد کشاورزي و رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران با رئيس و نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران برگزار شد

سردي هوا علت افزايش قيمت برخي محصولات کشاورزي/ در تعيين قيمت ميوه و سبزي بايد تفاوتي بين فصل گرم و سرد باشد

از واردات مواد اوليه از پاکستان استقبال مي‌کنيم؛ از کفش نه!/ واحدهاي صنعتي با ظرفيت کامل فعال نيستند

3

محمدعلي قنبري، رئيس اتحاديه شيشه و آينه تهران:

نقش کليدي اتحاديه هاي صنفي در ايجاد تعامل و ارتباط بين مردم و حکومت/ بايد نظام بازرسي تغيير کند و از شکل کنوني خارج شود

  • کد خبر : 94238
  • 1401/04/05

رئيس اتحاديه شيشه و آينه تهران در فلسفه تشکيل اتحاديه بيان داشت: در سال هاي دور تصميم گرفته شده براي معاضدت و رفع مشکلات افرادي که در يک صنف فعاليت مي کنند اتحاديه تشکيل گردد تا اعضاي آن از اقدامات انجام شده ثمر ببرند؛ همچنين تعامل و ارتباط بين مردم و حکومت ايجاد گردد که چگونگي ايفاي نقش اتحاديه ها در اين ارتباط نقش کليدي دارد.

محمدعلي قنبري، رئيس اتحاديه شيشه و آينه تهران گفت: قدرت اتحاديه ها از مجموعه منتخب شده اعضا به دست مي آيد. هر چه قدرت داشته باشند نشان از نقش اعضاست. معتقدم چشمه بايد از خودش بجوشد نمي توان درون چشمه را آب بريزند. هر اتحاديه اي بتواند مشکلات اعضا و دورن سازماني را حل و فصل نمايد و جامعه را به سمت و سوي رضايت هدايت کند را مي توان اتحاديه اي موفق دانست. اين درحالي است که اگر اتحاديه ها تنها به حفظ آثار ظاهري و نام اکتفا کنند و به مشکلات توجه لازم را نداشته باشند با معضلات زيادي در طول زمان روبه رو مي شوند.

قنبري تصريح کرد: طي 43 سالي که مسئوليت اتحاديه را بر عهده داشته ام با کمک اعضا، هيات مديره و تمامي دوستاني که توانسته اند در اين مسير همراه باشند به ضرس قاطع مي گويم بهترين عملکرد را داشته ايم و هيچ گونه توقعي از اعضا نداشته ايم. از آن سو هيچ شکايتي نيز از اعضا به هيچ مرکزي منعکس نشده است. اما برخي از اتحاديه ها اصولي کار نمي کنند.

وي در خصوص اصلاح قانون نظام صنفي افزود: اصلاح قانون نظام صنفي در سال 1392 ادغام مجامع و تشکيل اتاق اصناف را در پي داشت، متاسفانه آن زمان براي ترکيب هيئت رئيسه اتاق اصناف مقرر شد دو نفر از اتحاديه هاي توليدي و دو نفر از اتحاديه هاي توزيع باشند و از بين پنج نفر، فرد داراي بالاترين راي به عنوان رئيس انتخاب شود. تاکيد بر ضرورت دو نفر از توليدي ها و دو نفر از توزيعي ها امري اشتباه است؛ چرا که با ادغام مجامع همه توليدي ها و توزيعي ها يکي شدند. وقتي متحد هستند ديگر چه حرفي از توليدي و چه حرفي از توزيعي باقي مي ماند اين مي شود اجتماع ضدين .

قنبري در خصوص پايداري و ادامه کار اتحاديه هايي که زير 300 نفر عضو دارند اظهار داشت: اتحاديه بر مبناي 300 عضو تشکيل مي شود اين در حالي است که برخي از اتحاديه ها از اواخر سال 1382 که در آن زمان آخرين مصوبات قانون نظام صنفي انجام شد با 120 نفر باقي ماندند و تا کنون حتي به 300 عضو هم نرسيده و منحل هم نشده اند و اين خلاف قانون بوده و مورد غفلت قرار گرفته است .

وي در خصوص نظارت بر واحدهاي صنفي بيان داشت: معتقدم هر نظارت و بازرسي که تا کنون اتجام شده اشتباه بوده است. سازمان بازرسي اصناف تنها به اعلام آمار بسنده مي کند؛ تعزيرات نيز به جريمه کردن افراد مي پردازد؛ اما هيچ توجهي به مردمي که در کف بازار همه چيز را لمس مي کنند نمي شود. کجاي بازرسي هايي که تاکنون شده و جريمه هاي که مردم پرداخته اند به درد مردم خورده است. بايد نظام بازرسي تغيير کند و از اين شکل خارج شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.