تعامل ديگر سازمان ها و مراکز با اتحاديه هاي صنفي بايد جنبه حمايتي داشته باشد/ محاسبات ضرايب مالياتي بايد بر مبناي عملکرد هر صنف انجام شود

اخبار ویژه

کاهش 30 الي40 درصدي قاچاق آرد/ نان بدون کارت بانکي فروخته نمي شود/ نانوايي‌ها در آستانه ورشکستگي

ضرورت ورود تاجران با ارتباطات قوي به بازار تجارت خارجي فولاد/ اتفاقات جهاني فولاد در بازارهاي مربوط به ايران تاثير مي گذارد

بازار «کله پاچه» رونقي ندارد/ فروش کمتر علي رغم افزايش هزينه ‌هاي کارفرماها

3

عبداله اقبالي، رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران:

تعامل ديگر سازمان ها و مراکز با اتحاديه هاي صنفي بايد جنبه حمايتي داشته باشد/ محاسبات ضرايب مالياتي بايد بر مبناي عملکرد هر صنف انجام شود

  • کد خبر : 94222
  • 1401/04/01

رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران اتحاديه ها را تشکل غيرانتفاعي خواند و بيان داشت: مهمترين ويژگي و اساس اتحاديه ها بر مبناي تعامل بين اعضا و ارکان مختلف حکومت است تا جايي که موجب روان سازي امور و مسائل کاري مربوط به صنف شود و جنبه حمايتي داشته باشد نه نظارتي.

عبداله اقبالي، رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران گفت: اين درست است که اتحاديه ها با سازمان هاي مرتبط تعامل داشته باشند؛ اما بدون هر گونه هماهنگي با اتحاديه ها، هيچ سازماني اجازه دخالت در امور داخلي و تصميم گيري براي اتحاديه ها را ندارد. به طور مثال اينکه افراد در صنوف مختلف چند دوره مي توانند در انتخابات اتحاديه ها شرکت و عضو هيات مديره باشند بايد کاملاً در اختيار اتحاديه ها و اتاق هاي اصناف قرار گيرد.

وي تصريح کرد: با دخالت و تعيين قوانين و خط مشي، تنها به شعور و جايگاه اصناف بي احترامي مي کنند؛ شعوري که خود مي داند چه کسي را هيات مديره اتحاديه خويش براي دفاع از حقوق خود انتخاب کند نيز بايد ديگر سازمان ها تصميم بگيرند در حاليکه اين تصميم بايد تنها در اختيار بخش خصوصي که همان صنوف هستند واگذار شود.

اقبالي در خصوص نظارت بر عملکرد اتحاديه ها تصريح کرد: از آنجايي اين نظارت در وحله اول بر عهده اتاق و سپس سازمان صمت است بايد به گونه اي عمل شود که در جهت پيشبرد اهداف صنف و ارتقاي آنها و جنبه حمايتي و راهنمايي داشته باشد.

وي افزود: متاسفانه اين نظارت نه تنها جنبه حمايت ندارد؛ بلکه روزانه بخشنامه هايي ارسال مي شود که جنبه دستوري و در بيشتر مواقع دخالت در امور اتحاديه ها از آنها استنباط مي شود مانند قانون 186 ماليات هاي مستقيم که اتحاديه ها را براي صدور و تمديد پروانه کسب درگير مطالبات موديان مالياتي نموده است. کار سازمان به اتحاديه ها محول شده است. چرا اصناف بايد دغدغه سازمان را بر دوش بکشد؟ سازمان خود نيروي انساني دارد و براي مطالباتش از نيرو و وظايف خود کمک بگيرد.

رئيس اتحاديه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگين تهران با اشاره به محاسبات ناعادلانه ضرايب مالياتي گفت: محاسبات ضرايب مالياتي بايد بر مبناي عملکرد هر صنفي انجام شود. معامله در صنف فلزات رنگين هم به جهت وزن و هم ارزش ريالي يا ارزي و دلاري قابل مقايسه با کالاهاي خرد نيست. نمي توان سنتي محاسبه کرد. اگر اصولي مورد دقت قرار نگيرد خود باعث فرار مالياتي و پنهان کاري خواهد شد؛ اما اگر محاسبات منصفانه باشد شفاف سازي ها صورت مي گيرد. چرا سازمان از روساي اتحاديه ها براي محاسبات ماليات و ضرايب مشورت نمي گيرد؟

اقبالي با ابراز تاسف از تصميم حذف نماينده اصناف در شعبات تعزيرات بيان کرد: اين موضوع از جمله مواردي است که متاسفانه بدون اطلاع اتاق اصناف و اتحاديه ها انجام شده است. نمايندگي اصناف به عنوان مهره اثر گذار در هيات هاي تعزيرات کاملاً محرز بوده است؛ اما به ناگاه بدون نظر خواهي، نماينده اصناف را در اين هيات ها حذف کردند تا کسي براي دفاع از اتحاديه ها حضور نداشته باشد. اين عين کشتن تظلم خواهي است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.