نامگذاري روز ملي اصناف گوياي اهميت و جايگاه اين خانواده بزرگ در رشد و بالندگي کشور است/ همدلي و وحدت اصناف و حمايت از سوي دولت مورد انتظار است

اخبار ویژه

کاهش 30 الي40 درصدي قاچاق آرد/ نان بدون کارت بانکي فروخته نمي شود/ نانوايي‌ها در آستانه ورشکستگي

ضرورت ورود تاجران با ارتباطات قوي به بازار تجارت خارجي فولاد/ اتفاقات جهاني فولاد در بازارهاي مربوط به ايران تاثير مي گذارد

بازار «کله پاچه» رونقي ندارد/ فروش کمتر علي رغم افزايش هزينه ‌هاي کارفرماها

3

قاسم نوده فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران و نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران طي پيامي به مناسبت روز ملي اصناف عنوان کرد:

نامگذاري روز ملي اصناف گوياي اهميت و جايگاه اين خانواده بزرگ در رشد و بالندگي کشور است/ همدلي و وحدت اصناف و حمايت از سوي دولت مورد انتظار است

  • کد خبر : 94217
  • 1401/04/01

قاسم نوده فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران و نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران به مناسبت فرارسيدن يکم تير ماه، روز ملي اصناف، طي پيامي اين روز را به خانواده بزرگ اصناف تبريک گفت.

متن اين پيام به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

خانواده بزرگ اصناف در همه ادوار به عنوان وسيع ترين و مهم ترين رکن اقتصادي نقش مؤثر و تأثيرگذاري در کشور داشته اند و در تمامي مراحل انقلاب همراه با اقشار مختلف مردم سختي هاي مسير توسعه را پيموده اند و بيشک براي تحقق اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي، حضور منسجم و قوي اصناف انکارناپذير است.

در طول تاريخ اين مرز و بوم، اصناف با پايبندي به اصول و ارزشهاي ديني کارنامه درخشاني را از خود بر جاي گذاشته و همراه با مولفه هاي ارزشي همچون امانت، انصاف و عدالت بوده اند. اولين روز از تيرماه به نام روز ملي اصناف نامگذاري شده و اين نامگذاري خود گوياي اهميت و جايگاه اين خانواده بزرگ در رشد و بالندگي کشور است، بنابراين بايد اين فرصت را براي به تصوير کشيدن جايگاه واقعي اصناف و ارج نهادن به ارزش هاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي اين تلاشگران غنيمت شمرد.

اکنون که در روزهاي سختي به سر ميبريم، فشارهاي اقتصادي از يک سو و بحران کرونا از سوي ديگر، ضربه هاي سختي را بر کسب وکارهايي وارد کرد که خود پيکري بيجان داشتند. همانقدر که ادامه حيات براي افراد مختلف با دشواري همراه است، اين وضعيت براي اصناف و کسب وکارها سخت تر هم شده چراکه هدف آنها طي ساليان، کسب رضايت مردم بوده و حالا نميتوانند آنطور که بايد در جبهه خدمت رساني به مردم شريف ايران، فعاليت کنند. با تمام اين سختي ها، نقش بي نظير اصناف در ايام کرونا فراموش نشدني است.

شرايطي که ذکر آن رفت درحالي است که در روزهاي پرداخت ماليات نيز ميباشيم، اگر با اصناف همگام نباشيم و تسهيلات حمايتي و معافيت هاي مالياتي را براي آنها در نظر نگيريم، آنها را از قطار توليد و توزيع پياده کرده ايم. درحالي که اصناف در حال احياء مجدد خود ميباشند و رونق در کسب و کار اصناف براي اقتصاد ما بهترين درمان است و توجه به اين نکته بايد مدنظر دولت قرار گيرد.

هرچقدر تلاش براي رسيدن به آرمانهاي اصناف در اين روزها سخت تر شود، همدلي و وحدت في مابين خانواده بزرگ اصناف و حمايت از سوي دولت و نهادهاي حاکميتي بيشتر از گذشته مورد انتظار است؛ تا چرخ اقتصاد بچرخد و خانوادها دلنگران گذران زندگي، مسائل اقتصادي و اشتغال نباشد.

به هر روي به مدد الهي، اصناف همچون هميشه با همدلي از روزهاي سخت گذر خواهند کرد و با توجهات حضرت وليعصر (عج) همچنان پرقدرت ادامه خواهند داد. اينجانب دست تمامي صنوف سراسر کشور را در روز ملي اصناف به گرمي مي فشارم و اين روز را صميمانه به آنها تبريک ميگويم.

قاسم نوده فراهاني
رئيس اتاق اصناف تهران

و نماينده وزير صمت در اتاق اصناف ايران

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.