قيمت خودرو کاهشي شد اما هنوز گران است/ خريداري در بازار نيست

اخبار ویژه

آئين گراميداشت روز ملي اصناف برگزار شد

افزايش 18 درصدي قيمت باتري در سه ماهه اول سال/ اجراي صحيح طرح شناسه کالا دسترسي مصرف کننده به باتري هاي مرغوب و با کيفيت را تسهيل مي کند

تعامل ديگر سازمان ها و مراکز با اتحاديه هاي صنفي بايد جنبه حمايتي داشته باشد/ محاسبات ضرايب مالياتي بايد بر مبناي عملکرد هر صنف انجام شود

3

سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران:

قيمت خودرو کاهشي شد اما هنوز گران است/ خريداري در بازار نيست

  • کد خبر : 94096
  • 1401/03/02

رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: قيمت خودرو در بازار روند کاهشي به خود گرفته؛ اما همچنان نسبت به اوايل سال جاري، قيمت ها بالا بوده و منطقي نيست.

سعيد موتمني، رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در مورد وضعيت بازار خودرو، اظهار کرد: بازار خودرو در رکود سنگيني قرار دارد؛ به گونهاي که فروشنده خودرو زياد است اما به دليل انتشار اخبار مربوط به واردات خودرو، خريداران تمايلي به خريد ندارند و از خريد عقب نشيني کرده اند تا ببينند آينده چه ميشود.

رئيس اتحاديه نمايشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: قيمت خودرو در بازار روند کاهشي به خود گرفته؛ اما همچنان نسبت به اسفند ماه سال گذشته و اوايل سال جاري، قيمت ها بالاست و منطقي نيست.

وي ادامه داد: به عنوان نمونه قيمت پژو 206 تيپ 2 که به 320 ميليون رسيده بود، اکنون با کاهش حدود 20 ميليون توماني، 300 ميليون تومان شده است. همچنين پرايد با کاهش 7 ميليون توماني از قيمت 207 ميليون تومان به 200 ميليون تومان رسيده، اين در حالي است که همين 2 خودرو در 2 ماه گذشته به ترتيب 260 ميليون و 180 ميليون تومان بودند.

موتمني تصريح کرد: نکته قابل توجه آنکه اغلب قيمت ها روي کاغذ است و نمي توان گفت قيمت هاي فعلي، قيمت هايي است که خودرو با آنها مورد معامله قرار مي گيرد.

وي يادآور شد: در صورتي که وضعيت عرضه بهبود يابد و نياز بازار چه از طريق واردات و چه از طريق توليد داخل تأمين مي شود، قطعاً فاصله قيمتي ايجاد شده بين کارخانه و بازار برطرف مي شود.

جدول ميانگين قيمت خودروهاي پر تيراژ بازار

منبع : خبرگزاري مهر

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.