کاهش مصرف سرانه گوشت خانوار/ با توقف صادرات دام؛ افزايش قيمت گوشت گوسفندي متوقف شد

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

علي‌اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران:

کاهش مصرف سرانه گوشت خانوار/ با توقف صادرات دام؛ افزايش قيمت گوشت گوسفندي متوقف شد

  • کد خبر : 93628
  • 1400/10/26

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران گفت: با افزايش هزينه ‌ها و کاهش قدرت خريد، مصرف سرانه گوشت قرمز نسبت به سال ‌هاي گذشته کاهش پيدا کرده است. اگر يک خانواده در سال گذشته ماهانه دو کيلو گوشت مصرف مي‌کرد خريد خود را کاهش داده به ماهي يک کيلو رسانده است.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران با اشاره به کاهش قيمت گوشت گوسفندي، گفت: با توقف صادرات دام و همچنين عرضه گوشت تنظيم بازاري سازمان پشتيباني امور دام، بازار گوشت قرمز آرام و تا حدودي قيمت ها کنترل و روند افزايش قيمت متوقف شده است.

وي با اشاره به نرخ گوشت تنظيم بازار، گفت: گوشت گوسفندي کيلويي 117 هزار تومان و مخلوط گوشت گوساله کيلويي 135 هزار تومان بدون استخوان به مصرف کنندگان عرضه ميشود. خريداران ميتواند گوشت تنظيم بازاري را در مغازه هاي منتخب که با بنر مشخص شده اند خريداري کنند، همچنين گوشت تنظيم بازاري در ميادين ميوه و ترهبار عرضه مي شود.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران با اشاره به نرخ گوشت در بازار آزاد گفت: نرخ گوشت در بازار آزاد نسبت به هفته گذشته کاهشي بود. گوشت شيشک از کيلويي 128 تا 132 هزار تومان در ميادين عرضه موجود است و مغازه دار با احتساب سود 10 تا 12 درصد آن را به مشتريان عرضه ميکند.‎ شايد مصرف کننده فرق چنداني بين گوشت 128 هزار توماني با 132 هزار توماني نبيند، اما کيفيت آن ها متفاوت است و افرادي که در اين صنف فعاليت مي کنند بخوبي متوجه تفاوت آنها مي شوند.

وي در ادامه گفت: تجربه نشان داده است که مردم نيازهاي سبد پروتئيني خود را در ابتداي ماه خريداري ميکنند و هر چه به روزهاي پاياني ماه نزديکتر مي شويم ميزان خريد کاهش پيدا ميکند و اين احتمال وجود دارد که با آغاز ماه بهمن بازار متهلب تر شود و قيمتها بالا برود.

ملکي با بيان اينکه بارندگي در استان هاي غربي باعث تشکيل نشدن ميادين دام شده است، گفت: اختلال در ترابري و حمل و نقل باعث افزايش قيمت‎‎ها خواهد شد، اما هم اکنون بارندگي باعث نشده است که مشکلي براي تهيه گوشت داشته باشيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا ماههاي پاياني سال شاهد افزايش نرخ گوشت خواهيم بود؟ گفت: تقاضا براي خريد گوشت قرمز در روزهاي پاياني سال افزايش پيدا ميکند از اينرو همواره در اين مقطع از سال قيمتها چند درصدي بالاتر مي روند. دولت براي تنظيم بازار شب عيد عرضه هوشمند محصولات را در دستورکار خود قرار داده است که اگر اين برنامه درست دنبال شود شايد مردم بتوانند نياز خود را با نرخ مناسب تهيه و تامين کنند.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع کنندگان گوشت گوسفندي تهران در پاسخ به اين پرسش که آيا ميزان مصرف گوشت گوسفندي در بين مردم کاهش پيدا کرده است، گفت: با افزايش هزينه ها و کاهش قدرت خريد، مصرف سرانه گوشت قرمز نسبت به سال هاي گذشته کاهش پيدا کرده است اگر يک خانواده در سال گذشته ماهانه 2 کيلو گوشت مصرف مي کرد خريد خود را کاهش داده به ماهي يک کيلو رسانده است.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.