هفته گذشته بازارهاي داخلي طلا از آرامش نسبي برخوردار بود/ کوچک شدن حباب سکه

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

هفته گذشته بازارهاي داخلي طلا از آرامش نسبي برخوردار بود/ کوچک شدن حباب سکه

  • کد خبر : 93623
  • 1400/10/25

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در تحليل بازار طلا و سکه در هفته‌ گذشته گفت: در يک هفته اخير عليرغم روند صعودي قيمت اونس جهاني، قيمت سکه و طلا در بازارهاي داخلي‌ تحت تاثير کاهش نرخ ارز در بازارهاي داخلي از آرامش نسبي برخوردار بود.

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در خصوص وضعيت يک هفته اخير بازار سکه و طلا گفت: در حاليکه بهاي جهاني طلا در يک هفته گذشته روندي افزايشي داشت؛ اما قيمت طلا و سکه در بازار داخلي در اين هفته با افت و آرامش نسبي همراه بود. در پي آرامش و ثبات نسبي قيمت ارز در اين هفته، طلا و سکه نيز بر مدار نزولي قرار گرفت؛ گرچه در آخر هفته مقداري تقويت شد اما برآيند کلي قيمت ها در اين هفته کاهشي بود.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران ادامه داد: همچنين کاهش تقاضا و احتياط معامله گران براي انجام معامله از مشخصه هاي بازار اين هفته بود؛ به طوريکه کوچک شدن حباب سکه در اين مدت نيز دليلي بر اين مدعاست.

وي افزود: حباب سکه در بازار اين هفته در محدوده 200 تا 250 هزار تومان قرار گرفت که نسبت به هفته پيش از آن 150 تا 200 هزار تومان کاهش داشته است.

کاهش 150 هزار توماني قيمتسکه و 6000 توماني بهاي هر گرمطلا

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در رابطه با تغييرات قيمتي انواع قطعات سکه در بازار يک هفته اخير و آخرين قيمت ها در پايان هفته گفت: قيمت هر قطعه سکه گرچه به لطف افت نرخ ارز به زير مرز 12 ميليون تومان هم رسيد اما در روزهاي پاياني هفته در بالاي اين مرز تثبيت شد. در مجموع هر قطعه سکه تمام طرح جديد با کاهش 350 هزار توماني در آخرين معاملات هفته 12 ميليون و 200 هزار تومان به فروش رسيد.

محمدولي ادامه داد:سکه تمام طرح قديم نيز با 150 هزار تومان کاهش قيمت در پايان هفته 12 ميليون و 50 هزار تومان دادوستد شد. نيم سکه نيز در اين هفته 70 هزار تومان کاهش قيمت داشت و به شش ميليون و 580 هزار تومان رسيد؛ اما ربع سکه و سکه هاي گرمي در اين هفته بدون تغيير ماندند. در آخرين معاملات پاياني هفته به ترتيب ربع سکه سه ميليون و 700 هزار تومان و سکه هاي يک گرمي دو ميليون و 300 هزار تومان تعيين قيمت شدند.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران اعلام کرد: هر گرم طلاي 18 عيار در اين هفته 6000 تومان کاهش قيمت داشت و در آخرين معاملات يک ميليون و 227 هزار تومان معامله شد. همچنين هر مثقال طلاي 17 عيار با افت 24 هزار توماني به پنج ميليون و 317 هزار تومان رسيد.

منبع : خبرگزاري ايسنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.