توجه همزمان به صنف و صنعت در ساختار جديد وزارت صمت/ در تبصره 18 لايحه بودجه 1401 اصناف ديده شده اند/ امکان استفاده اصناف از تسهيلات تفاهم نامه تامين مالي زنجيره اي/ ساماندهي اصناف بدون مجوز در دستور کار است

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

وزير صمت در نشست هم انديشي با اعضاي هيات رئيسه اتاق اصناف ايران و روساي اتاق هاي اصناف مراکز استانها اعلام کرد:

توجه همزمان به صنف و صنعت در ساختار جديد وزارت صمت/ در تبصره 18 لايحه بودجه 1401 اصناف ديده شده اند/ امکان استفاده اصناف از تسهيلات تفاهم نامه تامين مالي زنجيره اي/ ساماندهي اصناف بدون مجوز در دستور کار است

  • کد خبر : 93600
  • 1400/10/19

وزير صنعت، معدن و تجارت بيان کرد: در ساختار جديد وزارت صمت کسب و کارها (صنف و صنعت) به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته اند.

سيدرضا فاطمي امين در نشست هم انديشي با اعضاي هيات رئيسه اتاق اصناف ايران و روساي اتاق هاي اصناف مراکز استانها که با حضور اکبري تالار پشتي، رييس کميسيون صنايع و معادن مجلس و محمدصادق مفتح قائم مقام وزيرصمت در امور بازرگاني برگزار شد، با بيان اين مطلب، افزود: با استقرار ساختار سازماني جديد وزارت صمت ادغام واقعي در وزارتخانههاي صنايع و معادن و بازرگاني به وقوع پيوست و نحوه حکمراني تغيير و به روز شد.

وي همچنين گفت: در تبصره 18لايحه بودجه 1401 اصناف ديده شده اند، معافيتهاي گمرکي را براي اصناف لحاظ نموديم و تمام مزايايي که واحدهاي صنعتي دارند واحدهاي صنفي نيز دارا هستند.

وزير صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: دفاتر تخصصي رشته فعاليت ها همزمان صنف و صنعت را جلو ميبرند و تمام مسائل رشته فعاليتها در حوزه مربوطه در درون دفاتر تخصصي همان رشته فعاليت پيگيري ميشود.

وي همچنين با تاکيد بر کسب نظر از بخش خصوصي گفت: در ستاد تنظيم بازار اتاقهاي اصناف، بازرگاني و تعاون حضور دارند و نظرات بخش خصوصي را در تمام فعاليتها کسب مي کنيم.

وزير صمت همچنين با اشاره به تفاهم نامه تامين مالي زنجيره اي بيان کرد: اصناف توزيعي و توليدي ميتوانند از اين تفاهم نامه استفاده کنند و مبتني بر فاکتورهاي الکترونيکي سامانه جامع تجارت تسهيلات دريافت نمايند.

وي همچنين گفت: ساماندهي اصناف بدون مجوز را نيز در دستور کار داريم و پيگيري خواهيم کرد.

در اين نشست فعالان اصناف به بيان مهمترين نقطه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

از جمله مهمترين پيشنهادات به هم افزايي با وزارت جهاد کشاورزي براي حل وفصل مسايل مشترک، سياستگذاري و نظارت واحد براي مجموعه اصناف، نظارت بر تخفيفات فروشگاه هاي زنجيره اي، توجه به بخش خصوصي و تشکلها در تصميگيري ها، برگزاري نمايشگاه هاي تخصصي و جشنواره هاي خريد وحمايت از کسب و کارهاي آسيب ديده از کرونا مي توان اشاره کرد.

منبع : شاتا نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.