غوغاي افزايش قيمت مواد اوليه و دستگاه هاي فتوکپي و اوزاليد/ سازمان ها و وزارت خانه؛ کار اين صنف را از اعضايش گرفته اند

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

داود دهخدا، رئيس اتحاديه تهيه کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران:

غوغاي افزايش قيمت مواد اوليه و دستگاه هاي فتوکپي و اوزاليد/ سازمان ها و وزارت خانه؛ کار اين صنف را از اعضايش گرفته اند

  • کد خبر : 93425
  • 1400/09/07

رئيس اتحاديه تهيه کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران اظهار داشت: تمامي مواد اوليه و دستگاه هاي اين صنف از صفر تا صد وارداتي است؛ بنابراين کاملاً مشهود است که هر کدام با افزايش نرخ ارز گران مي شود. هر بسته کاغذ A4 قبل از شيوع ويروس کرونا با مبلغ 8 هزار تومان تهيه مي شد؛ اما اکنون بايد با مبلغ 80 هزار تومان تهيه شود و يا تونر از 850 هزار تومان به 8500 هزار تومان رسيده و اين تنها گوشه و نمونه اي از افزايش قيمت در اين صنف بود.

داود دهخدا، رئيس اتحاديه تهيه کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران با ابراز ناخرسندي از دخالت تمام ادارات، سازمان ها، ارگان ها در اين صنف بيان داشت: مگر نه اين است که براي فعاليت هر فردي در هر صنفي بايد پروانه کسب اخذ شود؟ راه زيادي را يک فرد بايد طي کند تا بتواند در يکي از رسته ها به صورت قانوني فعاليت کند حال آنکه تمامي ادارات، سازمان ها و ... با خريد يک دستگاه فتوکپي و گماردن فردي به عنوان يک کاربر، تمامي فتوکپي هاي مورد نياز آن سازمان را پوشش مي دهند.

وي ادامه داد: تمامي مراجعان سازمان ها و ادارات از همان مکان فتوکپي مي گيرند در حاليکه اطراف همان اداره چند واحد صنفي فتوکپي وجود دارد که بايد با اجاره بهاي بالا و هزينه هاي بسيار، بدون درآمد بگذرانند؛ چرا که سازمان ها با دخالت در اين صنف کار آنها را گرفته اند.

دهخدا در ادامه گفت: جداي از اين که سازمان ها و ارگان ها دستگاه فتوکپي مي گذرانند، تمامي سازمان ها و وزارت خانه هايي که کارهاي عمراني مانند سد سازي، پل سازي، جاده سازي و . . بر عهده دارند هر يک با خريد دستگاه هاي چاپ نقشه از آن در اداره خود استفاده مي کنند در حاليکه اين کار نيز براي اين صنف است.

رئيس اتحاديه تهيه کنندگان فتوکپي و اوزاليد تهران در پايان تصريح کرد: واحدهاي اين اتحاديه بعد از اينکه دستگاه ها از اوزاليد به پلت تبديل شد تمامي نقشه هاي عمراني را انجام مي دادند؛ اما وزارت خانه ها با دخالت در اين کار مسير کار و اشتغال را براي اين صنف سد کردند. ماليات و عوارض را بايد واحدهاي صنفي اين اتحاديه بدهد و سودش را ديگران ببرند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.