عرضه اينترنتي آبميوه و بستني تنها از طريق اعضاي اتحاديه قابل اعتماد است/ تداخل صنفي مانعي براي فعاليت واحدهاي با پروانه

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

اسکندر آزموده، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه تهران:

عرضه اينترنتي آبميوه و بستني تنها از طريق اعضاي اتحاديه قابل اعتماد است/ تداخل صنفي مانعي براي فعاليت واحدهاي با پروانه

  • کد خبر : 93423
  • 1400/09/07

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه تهران گفت: اگر افراد با مجوز اتحاديه محصولات خود را از طريق فضاي مجازي عرضه کنند مي توان اعتماد کرد؛ چرا که اداره بهداشت آن واحد را تاييد کرده است.

اسکندر آزموده، رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه تهران اظهار داشت: محصولات کافه ها بايد از بهداشت کافي برخوردار باشد و نمي توان به هر فردي اعتماد کرد خصوصاً که با ويروس کرونا روبه رو هستيم، همچنين کسب و کارهاي اينترنتي اگر زير نظر واحد صنفي با پروانه باشد قابل اعتماد است.

وي بيان داشت: برخي با تداخل صنفي مانع از فعاليت واحدهاي با پروانه اين صنف مي شوند. فروش آبميوه و بستني بايد و فقط در واحدهاي بستني و آبميوه انجام شود در حاليکه صنوف ديگر که هيچ سنخيتي با بستني و آبميوه ندارند دستگاه آب ميوه گيري و بستني ساز را در واحدهاي خود گذاشته و مشتريان اين صنف را مي گيرند.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان بستني، آبميوه و نوشابه تهران در ادامه تاکيد کرد: بارها موضوع تداخل صنفي را به اتاق و اتحاديه هاي مربوطه اشان تذکر داده ايم؛ اما تا کنون به نتيجه نرسيده ايم. اداره بهداشت براي صدور مجوز فروش بستني و آبميوه سخت گيري هاي بسياري مي کند؛ اما برخي واحدها بدون گذراندن اين مراحل تنها با يک دستگاه و بدون رعايت هيچگونه نکات بهداشتي محصولات صنف آبميوه بستني را مي فروشند.

آزموده با اشاره به پايين بودن مبالغ ورودي هاي صدور پروانه کسب گفت: 15 سال پيش براي ورودي اعضاي جديد صنوف مختلف مبلغ 800 هزار تومان تعيين شد که طي اين مدت هيچ تغييري نداشته است. اگر هر سال تنها 10 درصد به اين مبلغ اضافه مي شد تا کنون مي توانست جوابگوي برخي از هزينه هاي اتحاديه ها باشد.

وي تصريح کرد: متاسفانه هزينه و مخارج اتحاديه ها زياد است و چون درآمدي ندارند براي تامين آن با مشکلات روبه رو مي شوند، لذا اين نکته را بارها به اتاق اطلاع داد ه ايم اما به نتيجه نرسيده ايم. اميدواريم رسيدگي شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.