رايزني هاي دولت راه را براي توليدکنندگان و صادرکنندگان هموار مي کند/ کيفيت کاشي و سراميک ايران، همپاي کشور اسپانيا

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

مصطفي گودرزي، رئيس اتحاديه کاشي سازان و کاشي فروشان تهران:

رايزني هاي دولت راه را براي توليدکنندگان و صادرکنندگان هموار مي کند/ کيفيت کاشي و سراميک ايران، همپاي کشور اسپانيا

  • کد خبر : 93420
  • 1400/09/06

رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش تهران مهمترين نکته در موفقيت هاي صادراتي را تلاش دولتمردان در رايزني با کشورهاي واردکننده دانسته و تاکيد کرد: در صادرات بايد دولت ها با رايزني هاي اقتصادي، سياسي و فرهنگي که در ديگر کشورها انجام مي دهند جاده را براي توليدکنندگان و صادرکنندگان در کشور فراهم سازند. کاري که تا به حال فقط از سوي توليدکنندگان با دستان خالي صورت گرفته و با تلاش خود توانسته اند تا حدي بازارهاي اطراف را به دست آورند.

مصطفي گودرزي، رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش تهران بيان داشت: توليد، توزيع و صادرکننده در کشورهاي پيشرفته، دغدغه رايزني با کشورهاي ديگر جهت تصاحب بازار را ندارد. هزنيه هاي تمام شده اش به اندازه اي نيست که توان ادامه حيات نداشته باشد. آفرهاي ويژه دولت ها به توليد و صادرکننده منجر به تلاش و کوشش مي شود؛ اما در ايران تمامي مسئوليت ها از صفر تا صد بر عهده تاجر است. هزينه هاي بالايي که هر لحظه بر دوش اين فعالان اضافه مي شود و ثابت نيست، کار را بسي سخت و دشوار مي کند .

گودرزي تصريح کرد: به جرات مي گويم کيفيت کاشي و سراميک ايران در برخي از برند ها و انواع همپاي کشور اسپانياست. کاشي ايران با متريال و هنر صنعت ايراني آميخته و مي تواند با قيمتي بسيار متعادل تر تمام بازار ها را تسخير کند؛ اما بدون رايزني و يافتن بازار توسط دولتمردان اين امکان فراهم نمي شود و فقط به صادرات کشورهايي نظير عراق و افغانستان دلخوشيم که البته بتازگي برخي از صادرکنندگان با کوشش فراوان توانسته اند در بازار کاشي و سراميک امارات نيز وارد شوند.

وي تاکيد کرد: پتانسيل ما بسيار بالاتر از اينهاست. بسيار اتفاق افتاده که صادرکنندگان، بازار برخي از کشور ها را باهزاران زحمت يافته و جاده را براي صادرات صاف و آماده کرده اند؛ اما مشکلات ترانسپورت و هزينه هاي آن آنقدر زياد بوده که تاجران ترکيه اي بدون دغدغه و با حمايت دولت خود، به راحتي جا پاي ايراني ها گذاشته و با سرعت اجناس خود را تزريق نموده اند.

گودرزي ادامه داد: مسئولان مشکل ترانسپورت را براي تاجران ايراني حل کنند ، ظرفيت مان بقدري است که براحتي مي توانيم ارزآوري خوبي داشته باشيم؛ اما حمايت نمي شويم دست تنهاييم.

وي از حضور دو شرکت موفق ايراني در نمايشگاه کاشي و سراميک استانبول خبر داده و گفت: در ماه گذشته دو شرکت موفق ايراني توانستند در نمايشگاه کاشي و سراميک استانبول شرکت کنند. نمايشگاه هاي خارجي مي تواند تا حدي کالاي ايراني را نشان دهد؛ البته شناساندن کالاي ايراني و به دست آوردن اعتماد مصرف کننده در ديگر کشورها و ايجاد شرايط ادامه صادرات به آن کشورها بايد با مديريتي قوي شکل گيرد که تنها از عهده رابطان سياسي و اقتصادي کشورها امکان پذير است.

رئيس اتحاديه کاشي ساز و کاشي فروش تهران بيان داشت: در برخي موارد کالاي ايراني با اينکه بسيار با کيفيت و با قيمت مناسب ارائه مي شود مظلوم واقع مي گردد و برخي از کشورها حاضرند کالاي گران اسپانيا را بخرند اما کالاي ايران را نخرند در حاليکه کيفيت شان برابري مي کند.

گودرزي در پايان تصريح کرد: دولت از توليدکننده و صادرکننده حمايت هاي لازم را انجام دهد، ارزآوري بسيار بالايي خواهيم داشت؛ هر چند يکي از معضلات، قيمت پايين کالاي ايراني است در حالي که قيمت تمام شده برايمان بسيار بالاست .

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.