کاهش 70 درصدي بازار شيريني‌فروش‌ها/ ثبات قيمت مواد اوليه مهم‌ترين نياز توليدکنندگان است

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

علي بهرمند، رئيس اتحاديه صنف قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران:

کاهش 70 درصدي بازار شيريني‌فروش‌ها/ ثبات قيمت مواد اوليه مهم‌ترين نياز توليدکنندگان است

  • کد خبر : 93414
  • 1400/09/03

رئيس اتحاديه صنف قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران گفت: در فروردين 1399 بيش از 100 تُن از شيريني ‌هايي که توليد شده بود را در ميان کادر درمان در بيمارستان‌ها به ‌صورت رايگان توزيع کرديم.

علي بهرمند، رئيس اتحاديه صنف قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران گفت: کرونا دقيقاً زماني اتفاق افتاد که مصادف با اوج کار قنادي ها بود، ازآنجايي که قنادها همواره با محدوديت توليد مواجه هستند از بهمن ماه شروع به آماده کردن مواد اوليه شيريني مي کنند؛ اما پاندمي کرونا فروش اسفند98 و عيد آن سال را کاملاً از ما گرفت.

بهرمند ادامه ميدهد: فروردين 1399 با تعطيلي همه بازارها و قرنطينه کشور، حجم بسيار بزرگي از توليدات همکاران ما روي دست شان ماند و مغازهها تعطيل شد. در همين زمان بيش از 100 تُن از شيريني هايي که توليد شده بود را در ميان کادر درمان در بيمارستان ها به صورت رايگان توزيع کرديم.

او تصريح کرد: در اين شغل، قناد تمام سرمايه اش را براي شب عيد جمع ميکند تا سود کند؛ اما با آن اتفاق در سال 98 برخي از همکاران مان ديگر هرگز به شرايط قبل باز نگشتند.

بهرمند ادامه داد: در 20 ماهي که از کرونا ميگذرد بيش از 200 واحد صنفي تعطيل شدند، بيشتر آنها ديگر قدرت پرداخت اجاره بها را نداشتند.

دولت قيمت مواد اوليهرا ثابت نگه دارد

رئيس اتحاديه قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي گفت: دولت در اين مدت قادر نبود اقدام حمايتي قابل توجهي از صنف ما کند اين در حالي بود که با دريافت ماليات و بيمه باعث شد تا بيشتر از گذشته همکاران من تحت فشار باشند.

بهرمند تصريح کرد: آنقدر قيمت مواد اوليه در نوسان است که عملاً حاشيه سودي براي قناد نمي ماند، افزايش قيمت مواد اوليه باعث رشد قيمت نهايي محصول مي شود، همين موضوع در کنار کاهش ديد و بازديد و تعطيلي مراسم 70 درصد فروش شيريني فروشي ها را کم کرد.

او ادامه داد: قبلاً دولت ها سهميه اي از مواد اوليه مي دادند؛ اما بعد از شيوع کرونا اين موضوع هم فراموش شده است، ما هم همه محصولات را از بازار آزاد خريداري مي کنيم .

رئيس اتحاديه قنادان، شيريني فروشان و کافه قنادي تهران درباره افزايش قيمت مواد اوليه گفت: شکر و تخم مرغ جزو مواد اوليه اصلي صنف ما محسوب مي شود و متاسفانه شاهد نوسان شديد نرخ اين مصحولات در بازار هستيم و همکاران ما براي تهيه اين اقلام با مشکلاتي مواجه هستند.

بهرمند گفت: ما از دولت نه مواد اوليه ميخواهيم نه حمايت همينکه بتوانند قيمت ها را ثابت نگهدارند بزرگ ترين کمک را به ما مي کنند.

بهرمند تصريح کرد: تداخل صنفي آسيب زيادي به صنف شيريني فروشي ها مي زند، لازم است که نهادهاي نظارتي نظارت بيشتري بر اين موضوع داشته باشند.

او در پايان تصريح کرد: با همه افزايش مواد اوليه در اين چند سال اتحاديه 30 درصد شيريني را گران کرد اما نياز به کمک و حمايت دولت در خصوص مواد اوليه داريم

منبع : پايگاه اطلاع‌رساني و پايش آثار اقتصادي کرونا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.