ثبات و عرضه فراوان گوشت گوسفندي در بازار/ هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران:

ثبات و عرضه فراوان گوشت گوسفندي در بازار/ هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم

  • کد خبر : 93411
  • 1400/09/03

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران از ثبات و عرضه گوشت گوسفندي در بازار مصرف خبر داد و بيان داشت: از آنجايي که عرضه گوشت گوسفندي به بازار در حد و ميزان تقاضا صورت مي پذيرد، لذا طي دو ماه اخير به هيچ وجه افزايش قيمت نداشته ايم، نرخ ثابت مانده و در بازار به وفور و فراواني گوشت براي توزيع وجود دارد.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران در ادامه گفت: اينکه ميزان زيادي گوشت به بازار عرضه مي شود و قيمت ثابت است براي يک مقطع مصرف زماني بسيار خوب است؛ ولي اين که دامداران به جهت گراني علوفه و هزينه هاي گران نگه داشتن دام مجبور مي شوند دام هاي ماده و بره ها را به مسلخ برده و ذبح کنند جاي بسي نگراني در آينده است.

وي افزود: با اين روند براي زايش دام در سال بعد با کمبود مواجه مي شويم و بايد مسئولان در اين رابطه تدابير لازم را برنامه ريزي کنند. هواي دامداران را داشته باشيم تا در آينده دچار چالش نشويم .

ملکي با تقدير و تشکر از مرزداران کشور گفت: در سال هاي اخير مرزداران غيور و بيدار کشور اجازه قاچاق گوسفند را به کشورهاي همجوار توسط برخي افراد سودجو ندادند.اين شب زنده داران با فداي جان خود از مرز کشور نگهباني کرده و هر مورد قاچاق را گزارش داده و دام ها را به کشور برگرداندند.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران بيان داشت: اين مرزها در غرب ايران بيشترين خسارت قاچاق گوسفند را شامل مي شود. سال هاي گذشته گوسفند مرغوب و خوش گوشت ايراني به ديگر کشورها قاچاق مي شد و براي جبران کمبود آن مجبور به واردات گوشت هاي وارداتي مي شديم؛ اما با اطلاع رساني هاي درست رسانه ها، دقت مسئولان و غيرت مرزداران اين مهم در دو سال اخير کاملاً کنترل شد و هموطنان گوسفند مرغوب ايران را استفاده کردند.

ملکي تصريح کرد: نياز به واردات نيست مگر براي کارخانجات صنعتي يا ذخيره سازي، لذا بايد نشان شجاعت و تقدير به دلاورمردان مرزبان داد.

ملکي در خصوص برخورد با قاچاقچيان گوسفندان تاکيد کرد: به محض اينکه گوسفندان در حال قاچاق گرفتار ماموران شوند، دام ها برگردانده و تحويل تعزيرات مي شود و قاچاقچي جريمه سنگيني را بايد بپردازد؛ بنابراين گوسفندان را نمي توانند بيش از چند روز نگه داري کنند و درجا با قيمت مناسبي مي فروشند تا گوشتش به بازار عرضه شود.

وي ادامه داد: نژاد اين گوسفندان افشاري از بهترين هاست که گوشت بازار تهران نيز از اين نژاد تامين مي شود. اين شهرها عبارتند از بوکان، نقده و سقز که اميدوارم مسئولان براي اتخاذ تصميمات در اين رابطه از نظارت کارشناسانه اتحاديه ها استفاده کنند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.