کمبود و گراني کاغذ روزنامه با تعطيلي کارخانه چوب و کاغذ مازندران/ مديريت غلط، مديران تکراري و کارنابلد باعث شرايط دشوار شده ‌اند

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

احمد شريفان، رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقواي تهران:

کمبود و گراني کاغذ روزنامه با تعطيلي کارخانه چوب و کاغذ مازندران/ مديريت غلط، مديران تکراري و کارنابلد باعث شرايط دشوار شده ‌اند

  • کد خبر : 93408
  • 1400/09/03

رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقواي تهران از تعطيلي کارخانه چوب و کاغذ مازندران خبر داد، علت کمبود کاغذ روزنامه را همين مسئله عنوان کرد و گفت: مصرف سالانه کاغذ روزنامه در کشور حدود 30 هزار تن است، اما کارخانه چوب و کاغذ مازندران ظرفيت توليد سالانه 60 هزار تن کاغذ روزنامه را دارد و مي‌تواند نياز خاورميانه را تامين کند.

احمد شريفان، رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقواي تهران در خصوص گزارش هاي اخير گراني و کمبود کاغذ روزنامه اظهار کرد: کشوري که بزرگترين کارخانه و صنعت کاغذسازي خاورميانه در بخش کاغذ روزنامه را دارد به حاشيه رفته و چوب و کاغذ مازندران به دست افراد نااهل از جمله بانک ملي، کانون بازنشستگان و تامين اجتماعي افتاده است.

به گفته وي اين در حالي است که مصرف سالانه کاغذ روزنامه در کشور حدود 30 هزار تن است،، اما کارخانه چوب و کاغذ مازندران ظرفيت توليد سالانه 60 هزار تن کاغذ روزنامه را دارد.

رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقواي تهران با بيان اينکه اين کارخانه نه تنها نياز کل کشوربلکه ميتواند مصرف کاغذ روزنامه خاورميانه را تامين کند، تصريح کرد: علت تعطيلي اين کارخانه مديريت غلط، لابي گري و بهانههاي واهي است.

ارز دولتي حذف شود، روزنامهها تعطيل مي شوند

وي با بيان اينکه حذف ارز 4200 توماني مشکل ساز است، اظهار کرد: همين الان قيمت کاغذ روزنامه در بازار آزاد به 30 هزار تومان رسيده است. اگر ارز دولتي حذف شود احتمالا قيمتها به 60 هزار تومان ميرسد و روزنامهها کلاً تعطيل ميشوند. اين در حالي است که سال گذشته در زمان مشابه قيمت کاغذ روزنامه حدود 16 هزار تومان بود.

شريفان حمايت دولت از کارخانهها و توليد را کمرنگ توصيف کرد و گفت: در اصل کارخانه چوب و کاغذ مازندران چند ماه پيش تعطيل و توليد کاغذ روزنامه در کشور حذف شده است. اما اتحاديه اين آمادگي را دارد که کارخانه چوب و کاغذ مازندران را احيا کند. البته اين کارخانه در زمان توليد هم محصولات خود را فقط به چند نفر تحويل ميداد که آنها قيمت را در بازار تعيين مي کردند. اما به هر حال توان تامين نياز به کاغذ روزنامه در کشور وجود دارد.

رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقواي تهران با بيان اينکه مديريت غلط و مديران تکراري و کارنابلد باعث اين شرايط شده اند، تصريح کرد: تعزيرات اصناف گران فروش را تنبيه ميکند، اما گران فروش اصلي دولت است که باعث اين جهش سنگين در نرخ ارز شده است.

منبع : خبرگزاري ايسنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.