آينده از آن چاپ ديجيتال است/ کمبود و گراني مواد اوليه و زينک عمده مشکل ليتوگرافان

اخبار ویژه

تسهيلات بانكي وديعه مسكن براي متقاضيان واجد شرايط افزايش يافت/ برخورد با متخلفان در خصوص رعايت سقف افزايش اجاره بها تشديد مي شود

کاهش 20 تا 30 درصدي مصرف ميوه و سبزيجات/ عرضه سيب ‌زميني با هدف بالا ماندن قيمت اين محصول کاهشي شده است

قيمت باتري خودرو در بازار افزايش يافت

3

مجتبي معراج محمدي، رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر وپلاک و چاپ اسکرين تهران:

آينده از آن چاپ ديجيتال است/ کمبود و گراني مواد اوليه و زينک عمده مشکل ليتوگرافان

  • کد خبر : 93404
  • 1400/09/02

رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين تهران با تاکيد بر اهميت چاپ ديجيتال بيان داشت: آينده از آن چاپ ديجيتال است. در حقيقت چاپ ديجيتال تلفيقي از چاپ و هنر است. اين صنعت کاغذي نيست که تنها با تجربه به دست آيد؛ بلکه علمي است که خاستگاه ش ليتوگرافي مي باشد.

مجتبي معراج محمدي، رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين تهران در ادامه اظهار گرد: تمامي افرادي که در حيطه چاپ ديجيتال فعاليت مي کنند برخاسته از علوم، فنون و تجاربي هستند که در صنعت ليتوگرافي آموخته و به کار بسته اند؛ ليتوگرافاني که به مرور زمان و پيشرفت تکنولوژي به چاپ سيلک و سپس به اين صنعت روي آورده اند. اکنون چاپ ديجيتال به تمام دنيا نشان داد چاپ و پرينت هر تصوير و نقشي بر روي هر متريال و کالايي از چوبپارچه- شيشه- سنگ- چرم پلاستيک و... امکان پذير خواهد بود.

محمدي تصريح کرد: رسته چاپ ديجيتال سال هاي سال بدون متولي به فعاليت خود ادامه مي داد. اتحاديه ليتوگراف با تلاش ها و پي گيري هاي بسياري که در اين امر انجام داد توانست سال 1400 اين رسته که قريب به حداقل 500 نفر فعال دارد را جزو رسته هاي خود آورده و تحت حمايت قرار دهد.

وي افزود: بر آن هستيم تا بتوانيم تمامي اين فعالان، چه آنهايي که به طور رسمي مشغولند و چه افرادي که قانونمند نبوده و در زيرزمين ها فعال هستند را قانونمند و برايشان پروانه کسب صادر کنيم. متاسفانه به دليل اينکه سال ها بدون متولي بوده اند عده اي بي شمارندکه بدون پرداخت هيچگونه هزينه اي فعاليت مي کنند و بايد هزينه هايشان را ديگر افراد که قانون را رعايت مي کنند پرداخت نمايند.

محمدي تصريح کرد: در حاليکه اميدواريم ارگانها و سازمانهايي که با اصناف تعامل دارند با اتحادي همکاري کنند تا بتوانيم اين تعداد را ساماندهي کنيم.

وي مهمترين مشکل اين صنف را کمبود و گراني مواد اوليه و زينک خوانده و بيان داشت: تمامي صنايع بايد مواد اوليه داشته باشند تا بتوانند فعاليت کنند. صنعت ليتوگرافي بدون مواد اوليه و زينک استوار است ، متاسفانه در سالي که رهبر معظم بر مانع زدايي پافشاري مي کنند مديران مياني تبعيت نمي کنند و به جاي برداشتن موانع، مانع تراشي نيز مي کنند. با فراواني و ارزان شده مواد اوليه مي توان به رونق تمامي صنايع اميدوار بود

رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين تهران هچنين بيان داشت: اين علم ابتدا از کشور آلمان برخاست، اما امروزه اکثريت کشورهاي پيشرفته دنيا نظير ژاپن- ايتاليا- انگليس- چين و... در اين علم صاحب نطر هستند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.