خطرآفريني افزايش توليدکنندگان زيرزميني و بدون مجوز/ اتحاديه ها اجازه ورود به توليدي هاي زيرزميني را ندارند

اخبار ویژه

فصل جديد تفاهم دولت و بسيج در نظارت بر بازار/ بسيج اصناف در تلاش است تا مشکل توليدکنندگان را حل و فصل کند

رايزني هاي دولت راه را براي توليدکنندگان و صادرکنندگان هموار مي کند/ کيفيت کاشي و سراميک ايران، همپاي کشور اسپانيا

19 هزار و 565 بازرسي در آبان ماه 1400 از صنوف تهران انجام يافت/ الزام رعايت پروتكل هاي بهداشتي در واحدهاي صنفي

3

مصطفي صفرخاني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران:

خطرآفريني افزايش توليدکنندگان زيرزميني و بدون مجوز/ اتحاديه ها اجازه ورود به توليدي هاي زيرزميني را ندارند

  • کد خبر : 93247
  • 1400/07/28

رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران ضمن هشدار خطرآفريني افزايش توليدکنندگان زيرزميني و بدون مجوز گفت:: متاسفانه برخي از توليدکنندگان سودجو بدون مجوز و به شکل زيرزميني انواع قطعات و لوازم دوچرخه و موتورسيکت غيراستاندارد توليد و برند و آرم شرکت هاي معروف را بر روي کالا حک مي کنند که نظارت دستگاه هاي نظارتي بر اين اوضاع يک ضرورت است.

مصطفي صفر خاني، رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت تهران با بيان مطلب فوق افزود: اين افراد قطعاتي را در خفا و دور از نظارت مي سازند و بيرحمانه آرم شرکت هايي که در سابق فعاليت داشته اند و برخي از آنها سال هاست که فعاليت و توليد ندارند را بر قطعه ساخته شده درج و حک مي کنند. مصرف کنندگان بدون اطلاع اين قطعات را خريداري مي کنند و پس از مدت زمان کوتاه به دليل بي کيفيتي کالا مجبورند تعويض کنند.

وي با ابراز نگراني از خطرآفريني قطعات توليدشده زيرزميني گفت: اين قطعات، بيشتر مواقع در وسيله نقليه بسته شده به دليل کيفيت پايين منجر به حادثه و خطر افتادن جان افراد مي شود؛ اما متاسفانه سازندگان آنها به دروغ آرم ديگر شرکت ها را حک مي کنند و از وجدان بيدار برخوردار نيستند که با اين کار خانواده هايي را متلاشي مي کنند؛ ضمن اينکه روز به روز اين عده سود جو بيشتر مي شوند.

صفرخاني تصريح کرد: براي جلوگيري از رشد قارچ گونه اين افراد سودجو، تنها از دستگاه هاي نظارتي مي توانيم توقع رسيدگي داشته باشيم که از توليد کالاهاي غير استاندارد جلوگيري کنند. اتحاديه ها اجازه ورود به توليدي هاي زيرزميني را ندارند و اين مهم بر عهده مراکز بازرسي در کشور است. به طور مثال سابق بر اين در توليد گلويي موتور که به شاسي متصل مي شد، توليدکننده با دقت جوش مورد نظر براي اتصال را نمي زد که با جدا شدن گلويي از فرمان منجر به تصادف و حادثه هاي دلخراش مي شد که هفت سال پيش با تذکرات لازم و پي گيريهاي اتحاديه اين مهم برطرف شد.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان قطعات و تعميرکاران دوچرخه و موتورسيکلت در پايان تصريح کرد: وسايل نقليه بايد حافظ جان افراد باشد، خصوصاً موتورسيکلت که به نسبت خودرو از حساسيت بيشتري نيز برخوردار است. رعايت استاندارد در ديگر کالاها و محصولات که با سلامتي افراد سروکار دارد از اهميت ويژه اي برخوردار است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.