ضرورت بهره مندي از پتانسيل و ارزش افزوده بالاي صنعت کفش ايران/ اشتغال‌زايي 500 هزار نفري صنعت کفش در توليد و توزيع

اخبار ویژه

غوغاي افزايش قيمت مواد اوليه و دستگاه هاي فتوکپي و اوزاليد/ سازمان ها و وزارت خانه؛ کار اين صنف را از اعضايش گرفته اند

ميوه شب يلدا گران نخواهد شد/ هماهنگي‌ هاي لازم براي عرضه فراوان ميوه شب يلدا

عرضه اينترنتي آبميوه و بستني تنها از طريق اعضاي اتحاديه قابل اعتماد است/ تداخل صنفي مانعي براي فعاليت واحدهاي با پروانه

3

علي اژدرکش، رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران و رئيس انجمن صنفي کارفرمايي کفش و صنايع وابسته ايران:

ضرورت بهره مندي از پتانسيل و ارزش افزوده بالاي صنعت کفش ايران/ اشتغال‌زايي 500 هزار نفري صنعت کفش در توليد و توزيع

  • کد خبر : 93245
  • 1400/07/28

رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران در نشست خبري انجمن صنفي کارفرمايان کفش و صنايع وابسته ايران گفت: صنعت کفش در ايران داراي پتانسيل و ارزش افزوده بسيار بالا بوده و بومي شده است، اما متاسفانه نتوانسته تا کنون جايگاه خود را به طور ويژه نشان دهد.

علي اژدرکش، رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران با بيان مطلب فوق بيان داشت: علي رغم پتانسيل بسيار قوي در توليد کفش در حال حاضر با توليد 250 ميليون کفش در سال فعال است در حاليکه در گام اول ظرفيت توليد مي توانيم بيش از 500 ميليون جفت کفش توليد داشته باشيم.

اژدرکش افزود: صنعت کفش نزديک به 200 هزار نفر اشتغال مستقيم در توليد و 300 هزار نفر اشتغال مستقيم در توزيع را ايجاد کرده و در 7 استان کشور اين صنعت بومي شده است.

وي در خصوص تلاش و کوشش براي ايجاد انجمن صنفي کارفرمايان کفش و صنايع وابسته ايران با اهداف مورد نظر بيان داشت: امروز پس از هفت روز از به ثبت رسيدن اين انجمن توانستيم اعضا را گرد هم آورده و اولين جلسه را با حضور اصحاب رسانه برگزار نماييم.

رئيس انجمن صنفي کارفرمايان کفش و صنايع وابسته ايران در ادامه اظهار داشت: ديدگاه، چشم انداز و برنانه ريزي در اين انجمن در وسعت زياد به توليد سالي يک ميليارد کفش در سال و ايجاد بسترهاي بسيار ارزشمند و مناسب در پنج سال آينده است. ما نگاه مان تنها به مصرف داخلي و کشورهاي همسايه نيست بلکه بايد آن ميزان گسترش يابد که مي دانيم در ظرفيت و توانمندي توليدکنندگان ايراني وجود دارد؛ چرا که در آسياي ميانه و پيمان شانگهاي و مراودات خوب با همسايگان حداقل در گام هاي اول بازار جذابي خواهيم داشت .

اژدرکش در ادامه تاکيد کرد: نگاه و عملکردمان کاملاً علمي است و در نظر داريم با تشکيل کميسيون هاي تخصصي از فعالان اين صنعت با برنامه ريزي هاي کلان، تمامي افراد مشتاق در عرصه کفش را گرد هم آوريم. اين پتانسيل وجود دارد که هر يک از فعالان صنفي- صنعتي در حوزه کفش و صنايع وابسته عضو اين انجمن باشد. در مقابل پيشنهادات، راهکارها و همکاري ها سر تعظيم فرود مي آوريم و در مقابل افرادي که بخواهند جلوي پيشرفت اين انجمن سنگ اندازي کنند با تمام قدرت مي ايستيم.

وي در ادامه اظهار داشت: آنقدر کيفيت، تنوع را با مواد اوليه خوب و تلاش صنعتگران بالا مي بريم که بتوانيم به همه ثابت کنيم مي توان نه تنها به کفش ايراني اعتماد کرد بلکه تا شعاع بسيار زياد هيچ توليد کننده خارجي نمي تواند در مقابل کيفيت کالاي ايراني تاب و توان رقابت داشته باشد. اين را به همت تمام توليدکنندگان اين عرصه پيش خواهيم برد.

رئيس اتحاديه کفش هاي ماشيني و لاستيکي تهران ادامه داد: تا جايي پيش خواهيم رفت که مصرف کننده نه تنها از استفاده کفش ايراني احساس راحتي و اعتماد کند؛ بلکه لذت ببرد و به خود ببالد.

رئيس انجمن صنفي کارفرمايي کفش و صنايع وابسته ايران در پايان تاکيد کرد: اميدواريم مسئولان با نگاه مثبت و رفع هر مانعي بر سر راه توليدکننده اين انجمن را ياري دهند تا افتخاري به ديگر افتخارات کشور اضافه شود. رفع موانعي از جمله مشکلات ورود مواد اوليه و ... مي تواند آرامش خيال براي توليدکننده را به ارمغان آورد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.