نارضايتي شديد اصناف از تسهيلات کرونايي/ بايد بيش از پيش به بخش خصوصي فعال کشور اطمينان کنيم

اخبار ویژه

فصل جديد تفاهم دولت و بسيج در نظارت بر بازار/ بسيج اصناف در تلاش است تا مشکل توليدکنندگان را حل و فصل کند

رايزني هاي دولت راه را براي توليدکنندگان و صادرکنندگان هموار مي کند/ کيفيت کاشي و سراميک ايران، همپاي کشور اسپانيا

19 هزار و 565 بازرسي در آبان ماه 1400 از صنوف تهران انجام يافت/ الزام رعايت پروتكل هاي بهداشتي در واحدهاي صنفي

3

ابراهيم درستي، نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران:

نارضايتي شديد اصناف از تسهيلات کرونايي/ بايد بيش از پيش به بخش خصوصي فعال کشور اطمينان کنيم

  • کد خبر : 93237
  • 1400/07/26

نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران با بيان انتقاداتي نسبت به پرداخت وام کرونايي به اصناف زيان ديده از شيوع اين ويروس گفت: اصناف از تسهيلات کرونايي رضايت ندارند. تسهيلاتي حدود 12 تا 16 ميليون تومان با نرخ سود 12 درصدي به هيچ عنوان رضايت اصناف کشور را جلب نکرد؛ ضمن اينکه پروسه زماني اعطاي وام ها نيز به شدت طولاني بود. فارغ از اين موضوعات، بانک ها نيز براي پرداخت اين تسهيلات بشدت سليقه اي عمل کردند.

ابراهيم درستي نماينده وزير صمت در اصناف کشور و عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران بيان داشت: دولت بايد قدم هاي بزرگتري براي حل مشکلات اصناف کشور مخصوصا صنف پوشاک بردارد.

عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف ايران و تهران افزود: امروزه توليدکنندگان در بخش هاي مختلف مانند دريافت وام هاي کم بهره، ماليات و ... با مشکلات فراواني روبه رو هستند؛ اين مشکلات چالش هايي هستند که قابليت حل شدن دارند و بايد رفع شوند. رفع اين مشکلات تاثير بسيار شگفتي بر پويايي صنعت کشور خواهد داشت. در همين راستا دولت نيز بايد قدم هاي بزرگتري براي حل مشکلات اصناف کشور مخصوصا صنف پوشاک بردارد.

نايب رئيس اول اتاق اصناف تهران تصريح کرد: با ديدگاه و نگرش جديدي که در وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور شکل گرفته مي توان در آينده اي نه چندان دور شاهد روزهاي شکوفايي صنعت پوشاک با صادرات محصولات اين بخش باشيم.

درستي اظهار داشت: با فضايي که امروزه در بدنه دولت و وزارت صمت به وجود آمده اميدواريم بتوانيم شرايطي را فراهم کنيم که اصناف کشور از عملکرد ما راضي باشند.

نمايشگاه پوشاک بستري براي صادرات

درستي در بخشي از صحبت هاي خود در خصوص برگزاري نمايشگاه زنجيره ارزش پوشاک افزود: برگزاري نخستين نمايشگاه بين المللي و تخصصي زنجيره ارزش پوشاک، طراحي، مد، لباس، چرم و صنايع وابسته اولين رويدادي بود که در سطح بسيار گسترده برگزار شد و تمام محصولات و ماشين آلات توليدي مورد نياز زنجيره پوشاک را ارائه داد. برگزاري اين رويداد بستر مناسبي براي نيل به هدف صادرات پوشاک ايراني به شمار مي رود.

نماينده وزير صمت در اصناف کشور همچنين خاطرنشان کرد: برگزاري اين نمايشگاه به ما ثابت کرد که بايد بيش از پيش به بخش خصوصي فعال کشور اطمينان کنيم و عرصه را براي فعاليت اين بخش مهيا کنيم. رهبر معظم انقلاب اسلامي شعار امسال را سال توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها انتخاب کرده اند. در همين راستا ما بايد تلاش کنيم که از مانع افزايي هاي بي مورد که بعضا در مسير فعاليت توليدکنندگان کشور به وجود مي آيد جلوگيري کنيم.

وي با بيان اينکه نمايشگاه زنجيره تامين پوشاک براي اولين بار و به صورت کاملا تخصصي برگزار شد، اظهار داشت: برگزاري اين رويداد تاثير بسيار گسترده اي بر جلوگيري از قاچاق داشت. تمام کالاهايي که در نمايشگاه عرضه شدند محصولات توليد داخل بودند. از سوي ديگر نيز خوشبختانه دولت برنامه ويژه اي براي حمايت از اين صنف را در دست دارد. در همين راستا در دو ماه گذشته نيز وزير صمت بارها بر حمايت از حوزه پوشاک کشور تاکيد داشته است. آقاي فاطمي امين ابراز اميدواري کرده که در مدت زماني کوتاه ما به غير از تامين نياز داخل ما پوشاک توليد داخل را به مرحله صادرات نيز خواهيم رساند.

گردش مالي سالانه بازار پوشاک در کشور بين 12 تا 15 ميليارد دلار برآورد مي شود که کمتر از نيمي از آن توسط توليدات داخلي تأمين ميشود. علي رغم اينکه صنعت پوشاک کشور يکي از صنايع اشتغال زايي کشور به شمار ميرود، اما همواره فعالان اين بخش صنعتي با چالش هايي مواجه اند و اين وضعيت ادامه حيات اقتصادي را براي آن ها با مشکل مواجه ميکند. با روي کار آمدن دولت سيزدهم و تاکيد ويژه رئيس جمهور و وزير صمت بر حمايت از توليد داخل و نگاه ويژه به صنعت پوشاک، اميد آن مي رود که رزوهاي خوب اين صنعت در راه باشد.

درستي تحقق اين پيش بيني را منوط به توليد صادرات محور در حوزه پوشاک کشور عنوان مي کند. در همين رابطه گفتگويي را با او ترتيب داده ايم که در ادامه مطالعه خواهيد کرد.


منبع : گسترش نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.