خطر رواج توليدات بي کيفيت و تقلبي در حاشيه شهرها/ سازمان هاي نظارتي بايد بر اين حيطه تسلط داشته باشند

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

داود سعادتي نژاد، رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران:

خطر رواج توليدات بي کيفيت و تقلبي در حاشيه شهرها/ سازمان هاي نظارتي بايد بر اين حيطه تسلط داشته باشند

  • کد خبر : 93212
  • 1400/07/20

رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران از فعاليت بسياري از افراد در حاشيه شهرها و توليد محصولات بدون استاندارد خبر داده و بيان داشت: از آنجايي که استاندارد براي توليد هر کالايي از ضروريات است خصوصا کالاهايي که با سلامتي و جان مردم سر وکار دارد بايد سازمان ها و دستگاه هاي نظارتي بر توليد و عملکرد توليدکنندگان و حضور انواع کالاهاي بدون کيفيت و بدون علامت استاندارد در بازار دقت نظر بيشتري داشته باشند.

داود سعادتي، رئيس اتحاديه فروشندگان لاستيک، روغن و پنچرگيران تهران گفت: در کشور پنج برند روغن ماشين و هشت برند لاستيک در حال توليد است. متاسفانه شاهد توليد روغن ماشين و فيلتر گوناگون با کيفيت نامرغوب و تقلبي هستيم. اين محصولات در حاشيه شهرها توسط سودجوياني که مبادرت به تهيه کارتن و قوطي شرکت هاي معتبر نيز کرده اند، توليد مي شود. محصولات به راحتي به بازار راه پيدا کرده و افراد بدون اطلاع خريداري و براي اتومبيل خود استفاده مي کنند. با اين روند، اتومبيل صدمات زيادي ديده و هزينه هاي سنگيني بر دوش مصرف کننده و خريدار وارد مي شود.

وي تصريح کرد: بارها اين نکات را به سازمان هاي مربوطه تذکر داده ايم. سازمان هاي نظارتي بايد بر اين حيطه تسلط داشته باشند. اتحاديه تنها مي تواند بر حوزه قانوني خود نظارت کند؛ اما حاشيه شهرها را نمي تواند نظارت کند.

سعادتي نژاد با اشاره به اينکه برخي از توليدکنندگان از اداره استاندارد مجوز يک نوع کالا را اخذ مي کنند؛ اما در ادامه چندين کالا را توليد و به بازار روانه مي کنند افزود: فيلتر غيراستاندارد و روغن ماشين نامرغوب موجب آلودگي هوا و خسارت به اتومبيل مي شود چه کسي پاسخکو است؟

وي در خصوص موضوع توليد لاستيک نيز گفت: توليد برخي از انواع لاستيک ها بيشتر از نياز بازار است و خريدار ندارد؛ لذا در انبارها و زير نور آفتاب دپو مي شوندو از تاريخ مصرف آن مي گذرد که اگر مشتري آن را بخرد حتما دچار حادثه خواهد شد.

سعادتي نژاد تصريح کرد: کالايي که نياز و بازار داخلي کمي دارد بايد به همان اندازه توليد شود تا هم از هدر رفتن مواد اوليه جلوگيري شود و هم مازاد توليد نابود نشود. توليدات کارخانجات بايد رصد شود و سازمان هاي نظارتي بر اين حيطه مديريت کنن. در حال حاضر لاستيک هايي مثل 20/1000-14/50/60-20/12 کم مصرف است و از طريق سامانه نيز به فروش نمي رسد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.