هيچ سازمان و ارگاني بهتر و بيشتر از اصناف در مورد کالاها و محصولات اطلاعات ندارد/ چگونه است که هيچ نظارتي بر توليدات زيرزميني نمي شود؟

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

عباس منزوي، رئيس اتحاديه فروشندگان و تعميرکاران ماشين هاي دوخت و بافت و لوازم مربوطه تهران:

هيچ سازمان و ارگاني بهتر و بيشتر از اصناف در مورد کالاها و محصولات اطلاعات ندارد/ چگونه است که هيچ نظارتي بر توليدات زيرزميني نمي شود؟

  • کد خبر : 93210
  • 1400/07/20

رئيس اتحاديه فروشندگان و تعميرکاران ماشين هاي دوخت و بافت و لوازم مربوطه تهران استاندارد هر کالايي را گواه بر تاييد کيفيت آن کالا دانسته و بيان داشت: اداره استاندارد براي صدور علامت استاندارد لازم است از کارشناسان همان کالا کمک بگيرد. هيچ سازمان و ارگاني بهتر و بيشتر از اصناف در مورد کالاها و محصولات اطلاعات ندارد. چرا اين سازمان از نظرات کارشناسي صنوف مختلف استفاده نمي کند؟

عباس منزوي، رئيس اتحاديه فروشندگان و تعميرکاران ماشين هاي دوخت و بافت و لوازم مربوطه تهران تاکيد کرد: هر کالا و محصولي در صورت اخذ علامت استاندارد مي تواند به راحتي مورد اعتماد خريداران قرار گيرد؛ لذا بدون علامت استاندارد کالايي نبايد به بازار عرضه شود.

وي در ادامه تاکيد کرد: متاسفانه بسياري از کالاها و محصولات از انواع مختلفي همچون کالاهاي واسطه اي يا محصولات مواد غذايي مانند انواع روغن ها، لوازم يدکي هر گونه ماشين آلاتي توانسته اند در کارگاه هاي خانگي توليد و به راحتي وارد بازار شده و به فروش برسند، مانند روغن اتومبيل که توانست در مدت زمان کوتاهي بازار را اشباع و موجب خسارت زياد خريداران گردد.

منزوي با اشاره به توليد اتوهاي بخار غيراستاندارد در کشور و عرضه آن به بازار گفت: با توجه به اينکه توليد و فروش اتوهاي بخار در رسته صنفي اين اتحاديه قرار دارد برخي افراد سودجو بدون اخذ علامت استاندارد توانسته اند به راحتي مانند ديگر محصولات و کالاهايي که بدون نظارت توليد و وارد بازار مي شوند، اين دستگاه ها را به بازار عرضه کنند. بخار زياد و انفجار اين دستگاه ها مي تواند فرد يا افراد حاضر در مکان انفجار دچار آسيب و جان انسان ها را به خطر بيندازد. چگونه است که هيچ نظارتي بر توليدات زيرزميني نيست؟

وي در رابطه با توليد چرخ هاي خياطي استاندارد در ايران گفت: تنها يکي دو برند چرخ خياطي داراي استاندارد هستند. در حاليکه افراد مبالغ هنگفتي بابت خريد چرخ خياطي مي دهند که علامت استاندارد ندارد. به دليل نبود کارايي لازم اقتصاد خانواده هدف قرار مي گيرد، خيلي از لوازم يدکي غيراستاندارد توليد شده اند که متاسفانه با استفاده در چرخ هاي خياطي هايي که نياز به تعمير داشته اند، صدمات زيادي را وارد کرده تا جايي که مصرف کننده نتوانسته از چرخ خياطي خود استفاده کند.

منزوي تاکيد کرد: بايد دستگاه هاي نظارتي بر توليد و کارگاه هايي که مجوز استاندارد ندارند نظارت کنند. چرا بايد کالا يا محصولي توليد و عرضه شود که استاندرد ندارد؟ مگر نه اين است که برخي از اين کالاها با جان مردم بازي مي کنند؟

رئيس اتحاديه فروشندگان و تعميرکاران ماشين هاي دوخت و بافت و لوازم مربوطه تهران در پايان بيان داشت: برخي از فروشندگان البسه و پوشاک مبادرت به خريد اتو بخارهاي غير استاندارد مي کنند، به اين دليل که بسياري از فاکتورها را رعايت نمي کنند کالاهاي شان ارزان تر به بازار عرضه مي شود. خريداران هم با استفاده از اين اتو بخارها پس از مدتي متوجه عدم کارايي لازم مي شوند که متاسفانه زيان کرده اند و نمي توانند اين کالاها را عودت دهند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.