خروج اتباع خارجي از ممهترين چالش هاي صنف سراجان/ کوله پشتي هاي غيراستاندارد؛ آسيب هاي جدي به جا مي گذارد

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

سيد محمود موسوي، رئيس اتحاديه سراجان تهران:

خروج اتباع خارجي از ممهترين چالش هاي صنف سراجان/ کوله پشتي هاي غيراستاندارد؛ آسيب هاي جدي به جا مي گذارد

  • کد خبر : 93204
  • 1400/07/19

رئيس اتحاديه سراجان تهران مهمترين چالش صنف متبوعش را خروج اتباع خارجي از اين صنف دانسته و تاکيد کرد: صنف سراج با حدود 2000 عضو با پروانه کسب و جوادار در دستهاي 200 واحد صنفي بدون پروانه و بي قانون اسير شده است. با اينکه بارها اين واحدها پلمپ شده و براي فک پلمپ تعهدهاي سخت داده اند که در صورت تکرار بي قانوني بايد واحد صنفي تعطيل شود؛ اما باز همان خلاف را تکرار کرده اند.

سيد محمود موسوي، رئيس اتحاديه سراجان تهران با بيان مطلب فوق گفت: بارها پلمپ و فک پلمپ اين واحدها، انرژي يک اتحاديه را براي حل و فصل مشلکلات پديد آمده اين تعداد صرف خود کرده است. در قانون آمده که در صورت جواز داشتن بايد صاحب جواز و يا مباشر آن در واحد صنفي حضور داشته باشد اين در حالي است که هيچکدام شان حضور نداشته و عده اي اتباع خارجي اين واحد ها را با کيفيت پايين اداره مي کنند.

وي ضمن تشکر از اداره اماکن و هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران گفت: با اينکه اداره محترم اماکن و هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران همکاري هاي لازم را با اين صنف داشته است؛ اما اين افراد راه قانون را سپري نمي کنند. اين افراد در پاساژهاي رضا و سادات کاملاً غيرمجاز واحد هاي صنفي را اجاره و رهن کرده اند. با اينکه در تاريخ 10خرداد 1400 با حضور مسئولاني از سازمان ها و ارگان هاي مختلف مصوب شد که از تاريخ 30 خرداد1400به هيچ عنوان کارت کار اتباع خارجي در هيچ رسته اي براي صنف سراج صادر نشود و حق سرمايه گذاري نيز ندارند مگر با اجازه اتحاديه؛ اما متاسفانه پس از اين تاريخ براي 55 نفر در اين صنف کارت کار صادر شد که با تلاش زياد توانستيم 33 کارت آن را باطل کنيم و قول مساعد دادند که به هيچ عنوان ديگر کارتي صادر نشود.

موسوي در ادامه گفت: از اتاق اصناف تهران خواستارم تا کاملاً از فعاليت اين افراد در اين صنف جلوگيري به عمل آورند. تمام وقت و انرژي که بايد براي حل ديگر مشکلات بگذاريم مجبوريم براي جلوگيري از فعاليت افرادي صرف کنيم که زير بار قانون نمي روند.

وي در خصوص لزوم استاندارد بودن کالاهاي زيرمجموعه صنف سراجان بيان داشت: تمامي کوله پشتي هاي کوه، مدارس و سفري و تمامي چمدان هاي مسافرتي بايد از استاندارد لازم برخوردار باشند که اگر هريک استاندارد لازم را نداشته باشد نمي تواند تحمل بار را داشته و بر دوش کوهنورد، کودکان و نوجوانان فشار زيادي وارد ساخته و به جسم ايشان صدمات جبران ناپذيري را خواهد گذاشت؛ بنابراين دقت عمل در توليد استاندارد اين کالاها بسيار با اهميت است.

موسوي در رابطه با زمان بازگشايي دانشگاهها و مدارس گفت: مدارس و دانشگاهها در 2 سال اخير تعطيل بود و زيان جبران ناپذير ي بر اين صنف به دليل عدم خريداري کوله پشتي و کيف مدارس وارد آورد به شکر خدا نويد باز شدن مدارس و دانشگاهها مي رسد ، اميدواريم دولت زمان دقيق را اطلاع رساني کند تا توليد کنندگان، بنکداران و فروشندگان در شهرستانهاي مختلف بتوانند برنامه ريزي هاي خود را در اين رابطه انجام دهند

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.