آيين گرامي‎داشت هفته نيروي انتظامي توسط اتاق اصناف تهران برگزار شد

اخبار ویژه

کمبودي در آرد سهميه‌اي وجود ندارد/ نانوايان متخلف مشمول جريمه مي‌شوند

توجه ويژه به بخش اصناف در ساختار جديد وزارت صمت/ برگزاري منظم جلسات با اصناف و بخش خصوصي هر سه ماه يک بار/ ايجاد آرامش براي واحدهاي صنفي با درج قيمت توليد کننده

ثبات قيمت ها در بازار آهن و فولاد/ رکود نسبي حاکم است

3

به مناسبت هفته نيروي انتظامي:

آيين گرامي‎داشت هفته نيروي انتظامي توسط اتاق اصناف تهران برگزار شد

  • کد خبر : 93200
  • 1400/07/19

اتاق اصناف تهران به مناسبت هفته نيروي انتظامي و در راستاي قدرداني و پاس داشت از تلاش ها و زحمات نيروي انتظامي «آيين گرامي داشت هفته نيروي انتظامي» را با حضور سردار حسين رحيمي فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ و تعدادي از مسئولان همراه وي، قاسم نوده فراهاني رئيس و اعضاي هيئت رئيسه اتاق اصناف و روساي اتحاديه هاي صنفي تهران، روز يک شنبه 18مهر 1400 در سالن اجتماعات اتاق برگزار کرد.

در ابتداي اين مراسم قاسم نوده فراهاني، رئيس اتاق اصناف تهران ضمن عرض خيرمقدم به حضور سردار حسين رحيمي فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ و تبريک هفته نيروي انتظامي گفت: آرامش و امنيتي که امروز در سراسر ايران اسلامي حاکم است چيزي نيست جز حاصل ايثارگري هاي خالصانه و شبانه روزي دليرمردان نيروي انتظامي، لذا به همين مناسبت فرصت را مغتنم دانسته به نمايندگي از طرف هيات رئيسه و رؤساي اتحاديه صنفي هفته نيروي انتظامي را محضر اين سرافرازان عرصه امنيت و شهادت تبريک عرض نمايم.

فراهاني با يادآوري خدمات و اقدامات اصناف در جريان شيوع کرونا گفت: از زحمات هيئت رئيسه و همکارانم بسيار سپاسگذارم که در اين مدت يکسال و اندي براي کمک به سلامت جامعه که در عرصه خدمات به خانواده ها در خط مقدم بودند و در عرصه اقتصادي با تعطيلي محل کسب وکار خود آسيب هاي جدي و گاهاً غير قابل جبران اقتصادي را تحمل کردند تا مردم عزيز کشورمان در سلامت باشند.

وي افزود: هر چند در اين عرصه خيلي از عزيزان مان را در راه خدمت به سلامت جامعه از دست داديم؛ اما در انجام وظايف خود هرگز کوتاهي نکرديم. بماند که دولت قبل در قبال اين همه خدمت بي منت اصناف تنها به گفتار درماني و بد عهدي پناه برد و هيچگاه نخواست يا نتوانست اصناف را درک کند.

فراهاني در ادامه به تاثيرگذاري اقدامات نيروي انتظامي اشاره کرده و بيان داشت: اولين موضوع که بايد به آن اشاره شود ارزشمندي و اثرگذاري بسيار مهم و نقش آفريني نيروي انتظامي در ايجاد امنيت اجتماعي، امنيت اقتصادي و امنيت فرهنگي است.

وي افزود: نيروي انتظامي به عنوان حافظ امنيت جامعه در ايجاد و حفظ پايداري امنيت اجتماعي جامعه بخش قابل توجهي از انرژي و تمرکز خود را به کار گرفته است تا امنيت و آرامش اجتماعي جامعه که کاري بسيار سنگين، تخصصي و پر زحمت است را به شکل واقعي خود حفظ کند. اين موضوع زماني ارزش واقعي خود را نشان مي دهد که بدانيم کشورمان از سوي بدخواهان، دشمنان قسم خورده خارجي و داخلي دائماً مورد تهديد قرار مي گيرد و همين موضوع انجام درست و هوشمندانه امنيت را دو چندان مي کند.

فراهاني با بيان اينکه که ايران عزيز در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامي هميشه از سوي دشمنان نظام و کشور مورد شديد ترين تهديدها، تحريم ها و کارشکني ها بوده است گفت: آنان تلاش کرده اند از هر ابزاري براي به هم زدن امنيت اجتماعي کشورمان استفاده کنند، اما اين نيروي انتظامي مقتدر با غيرت وجان برکف هست که توانسته با افتخار بر همه تهديدها و دسيسه ها و نقشه هاي شوم دشمنان پيروز شود و جامعه را به اين باور برساند که امنيت و آرامش کشور با نثار خون صدها شهيد نيروي انتظامي تامين مي شود و ايران عزيز در سايه اين شجاعت ها، فداکاري ها و هوشمندي نيروي انتظامي در امنيت کامل است.

رئيس اتاق اصناف تهران در بخش ديگر به موضوع امنيت اقتصادي اشاره کرد و گفت: اقتصاد هر کشوري وابستگي مستقيمي با امنيت دارد. بدون ايجاد امنيت امکان فعاليت اقتصادي نمي تواند در شکل واقعي خود ظهور کند. بدون امنيت امکان سرمايه گذاري، انگيزه جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي رشد و توسعه اقتصادي همراه با ترديد و کمرنگ خواهد بود، حتي در شرايطي که امنيت داخلي يک کشوري دچار چالش جدي باشد امکان فرار سرمايه هاي داخلي و خارجي يکي از نشانه هاي ضعف تامين امنيتي مي باشد.

وي ادامه داد: در طول چهار دهه اخير کشورمان با وجود شروع انقلاب اسلامي، هشت سال دفاع مقدس، دوران تحريم هاي بين المللي و ساير کارشکني ها و تهديدها مواجه بوده است، اما به جرات مي گويم که تمام نيروهاي مسلح ما بخصوص نيروي مقدس انتظامي کشور هرگز اجازه ندادند ذره اي در بحث امنيت کشور خللي وارد شود و در اين خصوص جامعه با خيالي راحت و با اعتمادي فزاينده نسبت به عملکرد و نقش نيروي انتظامي نگاه کرده است.

فراهاني افزود: به نمايندگي از همه عزيزان حاضر در اين مراسم و جامعه صنفي، مي خواهم عرض کنم با احترام و اخلاص به دستان توانا و زانوان استوار شما سر تعظيم فرود مي آوريم

رئيس اتاق اصناف تهران با اشاره به تعامل اصناف و نيروي انتظامي در حوزه فرهنگي بيان داشت: در حوزه فرهنگي نيز نيروي انتظامي و اصناف همکاري نزديک و کاربردي داشته است؛ چرا که کشورمان هميشه با نفوذ و تهديد فرهنگ هاي بيگانه مواجه بوده است. يکي از ابزارهاي بسيار حساس و پرقدرت دشمنان براي آسيب زدن به کشورها استفاده از مقوله هاي فرهنگي است. از آنجا که ابزارهاي فرهنگي بسيار اثرگذار و موثر هستند، راه هاي استفاده و نفودي آن هم بسيار گسترده است.

او ادامه داد: ابزارهاي فرهنگي مي تواند با غلبه بر فرهنگ ملي يک کشور و جايگزين کردن خود در نسل هاي جوان سبب هضم فرهنگي شود. يعني فرهنگ ملي يک کشور را در خود هضم نمايد و جايگزين آن شود که نمونه هاي آن را در بسياري از کشورهاي آسيايي شاهد هستيم. در اين خصوص کشورمان هميشه مورد تهديد بوده و خواهد بود.

وي تصريح کرد: اصناف و نيروي انتظامي در مبارزه فرهنگي از جمله نفود فرهنگي دشمن از طريق کالاهاي فرهنگي، ابزارهاي فرهنگي آموزشي، مد و لباس و غيره تلاش کردند مقابله فرهنگي نمايند و در اين خصوص موفق به کنترل و نظارت و برخورد با عوامل فعال در اين عرصه نمايند و در کنار آن با استفاده از فرهنگ غني اسلامي اجازه ندادند خلايي براي نفود فرهنگي رخ دهد.

فراهاني گفت: در حوزه هاي سالم سازي حوزه کسب و کار و همچنين ساماندهي صنوف ، برخورد با متخلفان در بعد احتکار ، گرانفروشي و ساير موارد نيز همکاري موثري بين اصناف و نيروي انتظامي شکل گرفته است.

رئيس اتاق اصناف تهران با يادآوري تعامل تنگاتنگ اصناف و نيروي انتظامي در مسئله کرونا اظهار داشت: در حوزه مبارزه با ويروس کرونا نيز اگر همکاري نيروي انتظامي و اصناف نبود، دولت گذشته هرگز موفق به انجام قرنطينه در کشور نبود و اگر نبود همکاري اين دو بخش امروز شاهد اين موفقيت در حفظ سلامت جامعه نبوديم. البته اگه کاستي هايي در خصوص فوتي زياد و يا شروع پيک هاي مختلف اين ويروس هم بوديم اين نتيجه کم کاري دولت در تامين واکسن بود.

فراهاني با تاکيد بر اينکه اصناف در اين يک سال و اندي که از شيوع ويروس کرونا مي گذرد بدترين آسيب ها را تحمل کرده است گفت: تعطيلي هاي طولاني، نبود رونق در کسب و کار، مشکلات مالياتي، ورشکستگي بخشي از صنوف، همانند: تالارهاي پذيرايي، قهوخانه ها، رستوران ها و ده ها صنف ديگر، اما در قبال اين همه مشکلات که در يک جمله عرض مي کنم ،، اصناف دست به خودکشي اقتصادي زدند،، تا سلامت جامعه تامين شود، اي کاش دولت مردان متوجه اين روح بلند و عظمت نگاه اصناف مي شدند که براي همين بود که امام راحل فرمودند؛ "اصناف و بازاريان بازوان ستبر انقلابند".

رئيس اتاق اصناف تهران در پايان بيانات خود از خدمات و همکاري صميمانه و شايسته معاونت نظارت بر اماکن عمومي تهران بزرگ تشکر و سپاسگزاري کرد.

در ادامه مراسم همچنين سردار حسين رحيمي فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ طي سخناني با ابراز خرسندي از حضور مجدد خود در ميان اصناف بيان داشت: تمام نگرش ما خدمتگذاري به اصناف و تمامي ملت شريف ايران است. باور دارم اين مجموعه به تمام معنا ريشه نظام، مملکت و مردم هستند. اصناف در تمام برهه هاي تاريخي همه جا بودند و آخرين آن حضور صبورانه، با متانت و فداکاري آنها در بحبوحه شيوع بيماري کرونا بود.

وي تصريح کرد: يکي از رکن هاي اساسي اين نظام، مردم نجيب ايران هستند که پاي وطن خود پايداري کردند. ايستادگي يک فرد صنفي در شرايطي که يا تعطيل يا نيمه تعطيل بودند و به همراه کسادي بازار مشتري نداشتند نشان از نجابت ملت و بويژه اصناف دارد.

فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اينکه جايگاه و شان نيروي انتظامي در برابر اصناف دو گونه است گفت: جايگاه حمايتي و مراقبتي نيروي انتظامي که بدون شک شامل همه اصناف متدين و زحمتکش مي باشد. اين قشر نجيب و حبيب خدا حتما مورد حمايت نيروي انتظامي است؛ اما جايگاه مقتدرانه آنها که در مقابله با مخالفان و سودجوياني نمايان مي شود که به نام اصناف و در ميان آنها کارهايي خلاف انجام مي دهند.

فرماندهي نيروي انتظامي تهران تصريح کرد: دغدغه اصلي من حمايت همه جانبه از اصناف است و اميدواريم که اين حاصل شود. اصناف شان و جايگاه دارد و نبايد بي حرمتي ببيند. بسياري از اهداف پليس توسط اتحاديه ها و اتاق اصناف اجرا و عملياتي مي شود و ممنون همه آنها هستيم.

وي با تاکيد بر اينکه هفته نيروي انتظامي متعلق به مردمش است گفت: نيروي انتظامي خادم و خدمتگزار مردم بويژه قشر زحتمکش بازار و اصناف است و به آن افتخار و مباهات مي کند.

فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ با ضروري دانستن تعامل نيروي انتظامي با مردم و اصناف اظهار داشت: نگاهمان اين است که توليد ايجاد شود، ثروت توليد گردد و اشتغال فراهم شود. بحث امنيت، سرمايه گذاري، تجارت و کارهاي اقتصادي در اولويت کاري ماست و بايد در اين مسير حرکت کنيم. نبايد بگذاريم بازار به چالش کشيده شود.

سردار رحيمي تاکيد کرد: هيچ کاسب و هيچ تاجري نمي خواهد اختلالي در محل کسب و کارش به وجود آيد. تاجر و کاسب به دنبال کسب و کار، توليد، ايجاد اشتغال و توليد ثروت است و ما هم حامي آنها هستيم و به آن افتخار و مباهات مي کنيم.

در پايان اين مراسم، هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران با اهداي لوح تقدير به سردار رحيمي و تعدادي از مسئولان انتظامي تهران بزرگ از خدمات و اقدامات آنها تجليل و تقدير نمودند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.