فقط 15 درصد تالارداران قادر به دريافت تسهيلات‌ کرونايي هستند/ ريزش بيش از 50 درصدي تالارداران در پي شيوع ويروس کرونا

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

خسرو ابراهيمي نيا، نائب رئيس دوم اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه دارندگان تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

فقط 15 درصد تالارداران قادر به دريافت تسهيلات‌ کرونايي هستند/ ريزش بيش از 50 درصدي تالارداران در پي شيوع ويروس کرونا

  • کد خبر : 93130
  • 1400/06/28

نائب رئيس دوم اتاق اصناف و رئيس اتحاديه صنف تالار‌هاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران از ريزش بيش از 50 درصدي تالارداران در پي شيوع ويروس کرونا خبر داد و گفت: با توجه به برخي شرايط ارائه تسهيلات کرونايي، فقط 10 تا 15 درصد تالارداران مي‌ توانند از آن استفاده کنند.

خسرو ابراهيمي نيا، رئيس اتحاديه صنف تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در رابطه با تسهيلات اعطايي به تالارداران، بيان کرد: در يک سال گذشته تالار داران بايد در سيستم کارا ثبت نام و وام را دريافت مي کردند، اما اين طرح براي تمامي اصناف بود و هيچ نظر کارشناسي در آن ديده نمي شد.

وي ادامه داد: در دوره پيشين قوانين به طوري بود که براي حفظ نيروي کار به ازاي هر نيرو، 12 تا 16 ميليون تومان به واحدهاي تالارهاي پذيرايي تسهيلات تعلق مي گرفت و عده انگشت شماري از اين وام استفاده کردند، اما به دليل عدم پيش بيني شرايط کرونايي، متقاضيان به بازپرداخت آن فکر نکردند و نتيجه اين شد که همچنان بازپرداخت آن ادامه دارد.

.ابراهيمي نيا گفت: تالارداراني که در دوره قبل از تسهيلات استفاده کرده اند نميتوانند در سامانه کارا ثبت نام کنند

نائب رئيس دوم اتاق اصناف در رابطه با شرايط دريافت اين وام توضيح داد: در اين دوره قوانين اصلاح شد و تسهيلات براساس متراژ تالارها تا سقف 400 ميليون تومان با 12 درصد کارمزد داده مي شود. از طريق اتحاديه، ليست تالارهاي پذيرايي با متراژهاي حدودي در سيستم اصناف وارد شده است و مي توانند متقاضيان از طريق سيستم کارا ثبت نام کنند، اما تالارداراني که در دوره قبل از تسهيلات استفاده کرده اند نمي توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند.

او در رابطه با شرايط بازپرداخت و محدوديت زماني بيان کرد: به دليل بسته بودن تالارها، دو ماه نخست تنفس داده شده که با توجه به شرايط بايد اين مدت افزايش پيدا کند و بعد از آن تالارها به مدت يک سال فرصت براي بازپرداخت دارند. در رابطه با محدوديت زماني براي ثبت نام چيزي گفته نشده و فعلا سايت براي متقاضيان باز است. همچنين لازم به ذکر است که متقاضيان در صورت داشتن هرگونه مشکل مي توانند به سايت اصناف مراجعه کنند.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران از ريزش بيش از 50 درصدي تالارداران در پي شيوع ويروس کرونا خبر داد و گفت که با توجه به برخي شرايط ارائه تسهيلات کرونايي، فقط 10 تا 15 درصد تالارداران مي توانند از آن استفاده کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.