تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

مصطفي احمدي، رئيس اتحاديه خشکبار و آجيل فروشان تهران:

تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

  • کد خبر : 93129
  • 1400/06/27

رئيس اتحاديه خشکبار و آجيل فروشان تهران مهمترين نکته تاثير گذار بر تنظيم بازار را انجام عملي نظرات اصناف دانسته و تاکيد کرد: جلسات بسياري در موضوعات مختلف در وزارت خانه ها و سازمان هايي که با اصناف تعامل دارند با حضور و يا بدون حضور اصناف برگزار مي شود. متاسفانه هر تصميمي که نظرات اصناف نير در آن دخيل است بدون عملياتي شدن به بوته فراموشي سپرده مي شود. نه انگار که ساعات زيادي صرف شده و اصناف بر اساس منطق و دلايل خوبي که داشته اند بر تصميمات آينده تاثير گذار مي بودند.

مصطفي احمدي، رئيس اتحاديه خشکبار و آجيل فروشان تهران در ارتباط با رسيدن به تنظيم بازار اصولي گفت: متاسفانه اتخاذ تصميمات با اشخاصي است که کوچکترين تجربه عملي در بازار را ندارند، حال آنکه اصناف خود توليد کننده،توزيع کننده و مصرف کننده هستند. تمامي زير و بم داد و ستد و نياز بازار را خوب مي شناسند و مي دانند کي، چگونه و به چه مقدار مي توانند نياز بازار را تامين کنند بدون آنکه خللي به تنظيم بازار وارد شود.

وي اضافه کرد: متاسفانه در ماه بهمن و اسفند 99 با تصميمي که مسئولان در دولت دوازدهم گرفتند مانع از واردات و ثبت سفارش تخم آفتابگردان و تخم کدوي گوشتي شدند. اکنون که اين محصول مي خواهد بازار را تامين کند به دليل اينکه کمبود اين دو کالا را داريم و تنها به توليدات داخلي بسنده شده است، قيمتها بسيار بالا رفته و از 18 هزار تومان در هر کيلو به 50 هزار تومان رسيده است.

احمدي ادامه داد: چرا مسئولان بدون کارشناسي تصميم مي گيرند؟ چرا بايد مصرف کننده دائم در حال پرداخت زيان باشد؟ اگر در هر تصميمي که براي انواع کالاها گرفته مي شود از اتحاديه مرتبط نظرخواهي کنند هرگز با چنين مشکلاتي رو به رو نمي شود. گران شدن بين 30 تا 40 هزارتوماني بر کالاي تاثير گذاري مانند تخمه مي تواند تبعات بدي بر ديگر قيمت ها بگذارد.

وي تصريح کرد: اگر بخواهيم تنظيم بازار واقعي را داشته باشيم بايد روند توليد، توزيع و مصرف همگي با هم ديده شود دولت از کارشناسان خبره صنفي در تصميم سازي ها استفاده کنند، روند کنوني اصلا به صلاح بازار نيست. هيچ نظارتي وجود ندارد و در واردات و صادرات و توليد و توزيع اصلا از نظرات کارشناسان استفاده نمي کنند و اين به زيان بازار واقتصاد است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.