تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

حسين رواسي، رئيس اتحاديه طباخان، فروشندگان کله پاچه، سيرابي تهران:

تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

  • کد خبر : 93127
  • 1400/06/27

رئيس اتحاديه فروشندگان کله و پاچه تهران در خصوص تاثير بهره مندي از نظرات اصناف در تصميم سازي ها براي تنظيم بازار بيان داشت: مهمترين تاثير بر تنظيم بازار تسلط اتحاديه بر نرخ گذاري مي باشد، لازم و ضروري است تا تصميم گيري هايي که براي اصناف مي شود با مشورت و دخالت اصناف باشد. مجري اصناف هستند؛ اما هيچ گونه نظر خواهي از اصناف صورت نمي پذيرد.

حسين رواسي، رئيس اتحاديه طباخان، فروشندگان کله پاچه، سيرابي تهران با اشاره به آزادسازي قيمت از سوي سازمان حمايت براي نرخ کله و پاچه تاکيد کرد: از سال 96 تاکنون تصميمي که از سوي سازمان حمايت از مصرف کننده در جلسه اي با حضور بنده و ديگر مسئولان براي نرخ گذاري اتحاديه اخذ شد تاثير بسيار بدي ير روند قيمت ها گذاشته است. هر چه فرياد زديم کسي به دادمان نرسيد.

وي با تاکيد بر اثرات مخرب بي توجهي به نظرات خبرگان صنفي گفت: در آن برهه بدون کارشناسي و بررسي در حوزه کار صنف تصميم گرفتند و اکنون شاهد زيان مصرف کننده هستيم. هر کسي هر نرخي که بخواهد مي تواند بفروشد. اگر اتحاديه مانند سابق مي توانست بر نرخ ها نظارت داشته باشد معضل امروز پديدار نمي شد.

رواسي در رابطه با نرخ رقابتي گفت: در صورتي مي توانيم از رقابت و نرخ رقابتي سخن بگوييم که عرضه بيشتر از تقاضا باشد. در حالي اين حرف درست خواهد شد که رقابتي وجود داشته باشد نه اکنون که ميزان تقاضا بيش از عرضه است و در دست عده اي محصور و محدود شده است.

وي ادامه داد: از سوي ديگر هزينه هاي جانبي و سربار بقدري زياد شده که هر چه کله و پاچه را با قيمت متناسب هم بخريم، هزينه حامل هاي انرژي، حقوق کارگر، اجاره بهاي مغازه، بيمه کارگر، ماليات و عوارض و ... هر روز با افزايش رو به روست و قيمت محصول بالا مي رود.

رئيس اتحاديه طباخان، فروشندگان کله پاچه، سيرابي تهران تصريح کرد: دولت نظارت اتحاديه ها بر تعيين نرخ را به ديگر سازمان ها ارجح کند تا بتوانند بخوبي بر قيمت ها کنترل داشته و بازار را تنظيم کنند. اتحاديه اي که محصولي را مي فروشد، خبره کار و کالاست، خود مي داند چگونه مي تواند بازار همان کالا را تنظيم کند. اين در حالي است که تصميم را ديگراني غير از اصناف مي گيرند و اجرا را به صنوف مي سپارند و در آخر که بهم ريختگي و افسار گسيختگي را مي بينند از اصناف مي خواهند تا جواب دهند. مگر زمان تصميم گيري از اصناف نظر خواهي مي کنند که هميشه تقصير بر گردن اصناف انداخته مي شود.

وي در پايان تصريح کرد: هر سازماني مسئول عملکرد خودش است؛ اما اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.