لزوم مشارکت همه جانبه اصناف در تصميم گيري هاي حوزه صنفي/ نظارت بر بورس از مهمترين راهکارها براي تنظيم بازار است

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

محمد نيرومند، رئيس اتحاديه تاسيسات ساختماني تهران:

لزوم مشارکت همه جانبه اصناف در تصميم گيري هاي حوزه صنفي/ نظارت بر بورس از مهمترين راهکارها براي تنظيم بازار است

  • کد خبر : 93126
  • 1400/06/27

رئيس اتحاديه تاسيسات ساختماني تهران در خصوص تنظيم و کنترل بازار بيان داشت: در اين خصوص آنچه قابل تامل و تفکر است، لزوم مشارکت همه جانبه اصناف براي تصميم گيريهايي است که مسئولان براي اجرا به اصناف ديکته مي کنند. اگر لازم است اصناف در امور اجرايي با دولت مشارکت کنند، بايد در تصميم گيري ها نيز حضور پررنگ داشته باشند.

محمد نيرومند، رئيس اتحاديه تاسيسات ساختماني تهران در خصوص روان سازي توليد و کار براي توليدکننده و تاثير آن بر تنظيم بازار تاکيد کرد: از آنجا که صنف تاسيسات از لوازم فلزي و انواع لوله ها با متريال مختلف استفاده مي کند، بنابراين توليد اين محصولات با قيمت مناسب و فراواني آن مي تواند کار را براي کاربران و استفاده کنندگان تسهيل کند. فروش انواع فلرات در بورس و ايجاد امکان براي خريد تمامي خريداران از کوچک تا بزرگ مي تواند تمام توليدکنند گان را اميدوار سازد.

وي تاکيد کرد: اگر شرايط به اين منوال که وجود دارد ادامه داشته باشد، بسياري از توليدکنندگان خرد از دور خارج شده و کالاها و مواد اوليه، تنها در دسترس عده معدودي متمول قرار مي گيرد. اين افراد نبض بازار را در دست مي گيرند و اجازه رشد را نداده و قيمت ها را نيز در دست مي گيرند و خود تعيين کننده قيمت ها در بازار مي شوند. اين شرايط نه تنها اجحاف در حق بسياري از توليدکنندگان است؛ بلکه موجب بلوکه شدن مواد اوليه در دست عده اي معدود مي شود؛ بنابراين از مهمترين راهکارها در تنظيم بازار نظارت بر بورس است.

نيرومند در ادامه بيان داشت: متاسفانه صنف تاسيسات هنوز درگير مشکلات ناشي از شيوع ويروس کروناست که آنها را زمين زده است. از سوي ديگر تمام وعده هاي داده شده به اصناف از سوي دولت دوازدم هيچکدام اجرايي نگرديد. اين صنف بضاعت مالي پاييني دارد و همه با درآمدهاي کارگري امور خود را مي گذرانند؛ بنابراين توجه به اين صنف از اوجب واجبات است. در حاليکه به

وي ادامه داد: به جاي حمايت، بيمه تامين اجتماعي پس از 15 سال که اعضاي اين صنف از بيمه برخوردار بوده اند از ارديبهشت ماه بيمه آنها را قطع کرد. تاکنون هر تلاشي که کرده ايم به نتيجه نرسيده است. دولت در شرايط کرونا و مشکلات ايجاد شده هيچ کمکي به اصناف نکرد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.