آهنگ آرام بازار فروش گوشت گوسفندي/ قيمت گوشت بره نر و ماده گوسفندي متفاوت است

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران:

آهنگ آرام بازار فروش گوشت گوسفندي/ قيمت گوشت بره نر و ماده گوسفندي متفاوت است

  • کد خبر : 93123
  • 1400/06/27

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي تهران اظهار داشت: بازار فروش گوشت گوسفندي، آهنگ آرامي دارد؛ چون وقتي ماه به نيمه دوم مي‌رسد قدرت خريد مردم کاهش مي‌ يابد و بازار رکود پيدا مي‌کند؛ اما در دهه اول هر ماه بخصوص روزهاي اول تا ششم قدرت خريد مردم بيشتر از ديگر روزهاست.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران در خصوص وضعيت قيمت گوشت گوسفندي عنوان کرد: قيمت گوشت بره نر و ماده گوسفندي با هم تفاوت دارند. در حال حاضر قيمت گوشت بره ماده هر کيلو 110 الي 115 هزار تومان است که داراي وزن کمي است و حدود 10 تا 12 کيلو گوشت دارد.

ملکي ادامه داد: قيمت گوشت گوسفندي با وزن ايدهآل يعني بالاتر 18 کيلو که دامدار زمان طولانيتري را صرف نگهداري و تامين هزينه تغذيه دام داشته است با قيمت 120 الي 125 هزار تومان توسط مغازهدار خريداري و با 10 درصد سود به مشتري عرضه ميکند.

وي درباره بازار عرضه گوشت گوسفندي اظهار داشت: اين روزها عرضه براي خريد گوشت گوسفندي بيشتر از تقاضاست و کمبود گوشت گوسفندي در بازار احساس نمي شود چون عرضه اين کالا شرايط خوبي دارد و به سهولت در دسترس متقاضيان است.

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران افزود: بازار فروش گوشت گوسفندي، آهنگ آرامي دارد چون وقتي ماه به نيمه آخر مي رسد قدرت خريد مردم کاهش مي يابد و بازار رکود پيدا ميکند اما در دهه اول هر ماه به خصوص روزهاي اول تا ششم قدرت خريد مردم بيشتر از ديگر روزهاست.

وي از کاهش احتمالي عرضه و افزايش قيمت گوشت گوسفندي در نيمه دوم سال جاري خبر داد و گفت: اين احتمال پيش بيني شده و امکان افزايش قيمت گوشت گوسفندي وجود دارد. البته با متذکر شدن اين موضوع طي جلسه اي که با مسئولان اداره جهاد کشاورزي استان تهران هفته جاري برگزار شد ذخيره مقداري گوشت براي اين احتمال در دستور کار قرار گرفت.

ملکي با اشاره به دلايل افزايش احتمالي قيمت گوشت گوسفندي در نيمه دوم امسال بيان کرد: سال وقتي به نيمه مي رسد داشته ها به مراتب مصرف شده چون به طور طبيعي ميزان تولد بره ها در اوايل سال بيشتر است. همچنين امسال ذبح دام ها به دليل کمبود نهاده بيش از حد انجام شد و بيشتر آنها در وزن و سن کم ذبح شدند تا از گرسنگي تلف نشوند. يکي ديگر از دلايل اين است که معمولا به دليل سرد شدن هوا در نيمه دوم سال قيمت گوشت گوسفندي افزايش پيدا ميکند.

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران گفت: اعلام شده که نهاده دامي به وفور و با فوريت از بنادر در حال تخليه و انجام است که در دسترس دامداران قرار بگيرد و مشکلي براي فراهم کردن تغذيه دام ها نداشته باشند.

وي ادامه داد: امسال با توجه به کمبود بارش ها و خشکسالي از ابتداي سال، مراتع خوبي براي دام ها فراهم نبود که تغذيه شوند و غذاي دام ها فقط موکول به استفاده از نهاده هاي دستي شد که همين موضوع باعث به چالش کشيده شدن اين وضعيت شده است.

ملکي افزود: سال هاي گذشته مقدار زيادي دام به کشورهاي مختلف صادر ميشد؛ ولي امسال صادرات انجام نشد که تأمين کننده داشته باشيم.

رئيس اتحاديه فروشندگان گوشت گوسفندي تهران در پايان درباره تاثير تورم را در افزايش قيمت گوشت گوسفندي گفت: قيمت گوشت گوسفندي با توجه به نسبت کالاهاي مختلف افزايش خاصي نداشته است و قيمت آن در مقايسه با سال گذشته تفاوت چنداني ندارد ولي مي پذيريم که هزينه هاي خانوار بالا رفته است و افزايش قيمتها در بالا رفتن هزينه هاي مردم تاثيرگذار است و توقع دارند گوشت گوسفندي با قيمت کمتري در بازار عرضه شود.

منبع : نود اقتصادي

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.