تالارداران براي دريافت تسهيلات بر اساس متراژ مشکل دارند/ تسهيلات تالارداران؛ نوش دارو بعد از مرگ سهراب

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

خسرو ابراهيمي‌نيا، نايب رئيس دوم اتاق اصناف و رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران:

تالارداران براي دريافت تسهيلات بر اساس متراژ مشکل دارند/ تسهيلات تالارداران؛ نوش دارو بعد از مرگ سهراب

  • کد خبر : 93122
  • 1400/06/27

خسرو ابراهيمي‌نيا، رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در خصوص تسهيلات در نظر گرفته شده براي تالارداران به جهت جبران آسيب‌هاي وارده از کرونا گفت: در حال حاضر مشکل تالارداران اين است که برخي از افراد که در دوره قبل وام دريافت کردند ورود به سامانه تسهيلات برايشان امکان ‌پذير نيست به اين معني که چون در دوره اول از تسهيلات استفاده کردند ديگر نمي‌توانند اين تسهيلات را دريافت کنند.

خسرو ابراهيمينيا، رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس تهران در خصوص تسهيلات درنظر گرفته شده براي تالارداران به جهت جبران آسيبهاي وارده از کرونا گفت: پيشنهاد اختصاص تسهيلات به تالار داران از سوي اتحاديه حدود يک سال و نيم گذشته مطرح شد. متاسفانه اقدامات غيرکارشناسي در برخي از مراجع باعث شد هزار نفر در اين صنف ورشکست شوند و حال براي اين تسهيلات بايد ضرب المثل نوش دارو بعد از مرگ سهراب را به کار برد.

وي بيان کرد: در دوره اول اعلام شد اگر تالارداران نيروهاي خود را حفظ کنند به ازاي هر نيرو ميتوانند 12 ميليون تومان تسهيلات دريافت کنند. با توجه به اينکه کسي از روند طولاني شدن ماندگاري ويروس کرونا خبر نداشت و همکاران ما برخي از نيروهاي خود را حفظ کردند تا از اين تسهيلات استفاده کنند غافل از اينکه کرونا همچنان ماندگار است و تالارها نيز بازگشايي نميشوند. بعد از دريافت وام اقساط آن براي تالارداران ورشکسته باقي ماند.
رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس گفت: تسهيلات اعطايي در دوره اول نه تنها دردي از اين صنف درمان نکرد؛ بلکه با اقساط مانده در دست تالارداران دردي هم به آن ها افزود.

ابراهيمي نيا در خصوص مصوبه اخير براي ارائه تسهيلات به تالارداران براساس متراژ تالارها گفت: درحال حاضر مشکلي که براي تالارداران وجود دارد اين است که برخي از افرادي که در دوره قبل وام دريافت کردند درحال حاضر ورود به سامانه تسهيلات برايشان امکان پذير نيست به اين معني که، چون در دوره اول از تسهيلات استفاده کردند ديگر نمي توانند اين تسهيلات را دريافت کنند.

وي تاکيد کرد: پيشنهاد ما اين است که افرادي که در دوره قبل تسهيلات دريافت کردند در اين دوره بتوانند حداقل به ميزان ما به تفاوت رقم دريافتي در گذشته و رقم در نظرگرفته شده در اين دوره تسهيلات دريافت کنند؛ به طور مثال اگر در اين دوره براساس متراژ تالار امکان دريافت تسهيلات 400 ميليون توماني دارد و در گذشته 100 ميليون تومان تسهيلات دريافت کرده درحال حاضر بتواند 300 ميليون تومان وام دريافت کند.

رئيس اتحاديه تالارهاي پذيرايي و تجهيز مجالس بيان کرد: مشکل ديگر اينکه اکثر تالارداران مستاجر هستند و مالکيتي ندارند و با توجه به اينکه سند اجاره ها يک ساله است و باتوجه به شرايط برخي ازاين تالارداران نسبت به تمديد اقدام نکردند زمان ثبت نام نمي توانند از اين تسهيلات استفاده کنند.

چندي پيش اتاق اصناف ايران در اطلاعيه اي، شرايط و وثايق تعيين شده براي تسهيلات 150 تا 450 ميليون توماني تالارداران آسيب ديده از کرونا و نحوه ثبت نام آن را اعلام کرد.

بر اساس اين اطلاعيه ستاد ملي مقابله با کرونا به پيشنهاد اتاق اصناف ايران و به موجب خسارت سنگين تالارداران طي 19 ماهه شيوع کرونا و تعطيلي هاي مکرر اين صنف، تسهيلات ويژه اي به تالارها و باغ تالارها اختصاص داد که بر اساس متراژ آنها تعيين و تاييد خواهد شد.

مبلغ تسهيلات استحقاقي دارندگان تالارهاي پذيرايي به شرح ذيل است:

گروه يک: سقف مبلغ تسهيلات150 ميليون توماني براي مساحت تا 200 متر مربع (فضاي سالن) / مساحت براي تا 400 متر مربع (باغ تالار)

گروه دو: سقف مبلغ 300 ميليون توماني براي مساحت 200 تا 500 متر مربع (فضاي سالن) / مساحت براي بازه 400 تا 1000 متر مربع (باغ تالار)

گروه سه: سقف مبلغ 450 ميليون توماني براي مساحت 500 متر مربع و بيشتر (فضاي سالن) / مساحت بازه 1000 متر مربع و بيشتر (باغ تالار(

منبع : خبرگزار ميزان

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.