نمايشگاه نوشت افزار امسال برگزار نمي شود/ بازار نوشت افزار بدون شور و هيجان

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

موسي فرزانيان، رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران:

نمايشگاه نوشت افزار امسال برگزار نمي شود/ بازار نوشت افزار بدون شور و هيجان

  • کد خبر : 93119
  • 1400/06/27

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران در خصوص فروش لوازم التحرير مورد نياز دانش آموزان در آستانه شروع سال تحصيلي جديد توضيحاتي ارائه داد.

موسي فرزانيان، رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهرانگفت: امسال به دليل همه گيري بيماري کرونا نمايشگاه هاي نوشت افزار را چه به صورت مجازي و چه به صورت فيزيکي برگزار نخواهيم کرد.

او ادامه داد: پيش بيني ما اين بود که استقبال خوبي از اين نمايشگاه نخواهد شد و به همين دليل از برگزاري آن منصرف شديم.

فرزانيان افزود: در سالهايي که بيماري کرونا نبود، برگزاري نمايشگاه نوشت افزار اقدام خوبي در زمينه کمک به فروشندگان بود و صرفه اقتصادي خوبي هم داشت.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران تصريح کرد: در حال حاضر با اين وضعيت که از طرفي بيماري کرونا مردم را تهديد ميکند و هم مدارس در ابتدا مجازي برگزار مي شوند و زمان بازگشايي و حضور دانش آموزان در مدارس مشخص نيست، افراد کمي از اين نمايشگاه استقبال خواهند کرد و در نتيجه تصميم گرفتيم نمايشگاه نوشت افزار امسال برگزار نشود.

وي ادامه داد: امسال نيز از دفاتر دولتي خبري نخواهد بود و سهميه و محصولي به اين عنوان تعريف نشده است.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران اظهار کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته وضعيت بازار کاغذ بهتر شده است. در سال گذشته قيمت ارز تغييرات زيادي داشت و به تبع آن قيمت کاغذ هم زياد مي شد، اما امسال وضعيت کاغذ بهتر شده است.

فرزانيان گفت: چون تامين ارز آن به صورت ارز نيمايي است، قيمت کاغذ در يک رنج ثابت در حرکت است و افزايش شوک آوري نداريم و افزايشي حدود 25 درصدي را تجربه خواهد کرد.

رئيس اتحاديه فروشندگان نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران بيان کرد: در حال حاضر در بازار لوازم التحرير، مصرف پايين آمده است و بازار حالت رکود و کساد دارد و شور و هيجاني در آن نيست.

وي ريزش زيادي در اين صنف رخ داده و اگر اين روال ادامه پيدا کند، اين زنجيره ميتواند به توليدکنندگان نيز سرايت کند. در حال حاضر نيز توليدکنندگان اندکي که در اين زمينه فعاليت مي کنند با ظرفيت 30 درصدي خود کار ميکنند.

فرزانيان در پايان درباره راه حل نجات صنعت نوشت افزار گفت: تنها راه حل براي برطرف شدن مشکل صنعت نوشت افزار بازگشايي مدارس است و اگر مدارس بازگشايي نشوند و اين وضعيت ادامه پيدا کند، شايد ديگر توليدکننده هاي زيادي در اين زمينه به کار خود ادامه ندهند و توليدکنندگان به تعداد انگشت شماري برسد. از طرفي فروشندگان هم مجبور به تغيير کاربري صنف خود خواهند شد، چرا که ديگر صرفه اقتصادي براي آنها وجود ندارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.