وام تسهيلات کرونايي پرداخت شد، اما اجازه برداشت نداريم!/ برخي با ارز دولتي کاغذ وارد کرده؛ اما توزيع نکرده‌اند

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

هومان حسن‌پور، رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران:

وام تسهيلات کرونايي پرداخت شد، اما اجازه برداشت نداريم!/ برخي با ارز دولتي کاغذ وارد کرده؛ اما توزيع نکرده‌اند

  • کد خبر : 93091
  • 1400/06/17

رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران از ارسال نامه‌اي به محمدمهدي اسماعيلي وزير ارشاد و توضيح مشکلات صنف نشر خبر داد و گفت: مشکلات کاهش تيراژ کتاب، مشکلات کاغذ، کتابفروشي‌ها، ناشران و... تمام معضلات صنعت نشر به شکل کلي و اينکه وام تسهيلات کرونايي پرداخت شد، اما اجازه برداشت نداريم در اين نامه ارائه گرديد.

هومان حسنپور، رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران درباره مشکلات کنوني ناشران و کتابفروشان اظهار داشت: تمهيدات کروناني از جمله ارائه تسهيلات و پرداخت وام ها در حال انجام است. البته پس از طي مراحلي سخت و معرفي ضامن يا ارائه سند ملکي و پس از شش ماه معطلي، وامها پرداخت شده، اما نکته قابل توجه اينکه حالا که وام ها واريز شده متقاضيان امکان برداشت ندارند! در پاسخ به عدم صدور مجوز برداشت عنوان ميشود که موافقت فعلا صورت نگرفته است!

رئيس اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران با بيان اينکه در حال حاضر کمبود نقدينگي در بازار نشر بيداد ميکند، توضيح داد: در کنار همه اين مشکلات افزايش قيمت مراحل توليد يک کتاب اعم از لوازم، کاغذ، زينک و... به معناي کامل موارد اوليه را هم در نظر بگيريد که همه بالاست و مشکلاتي را ايجاد کرده است.

وي با اشاره به اينکه تمام اين مشکلات در حوزه نشر طي نامهاي به وزير ارشاد دولت سيزدهم ارائه شده عنوان کرد: مشکلات کاهش تيراژ کتاب، مشکلات کاغذ، مشکلات کتابفروشي ها، ناشران و... تمام معضلات صنعت نشر به شکل کلي در نامه به آقاي اسماعيلي وزير ارشاد ارائه شد و اميدواريم پس از استقرار کامل و معرفي معاونين و مديران به آنها رسيدگي شود.

حسنپور به معافيت ناشران و کتابفروشان هم اشاره کرد و در راستاي برخي اعمال سليقه ها و ايجاد مشکلات و چالش هايي براي متقاضيان اين صنف هم گفت: تبصرهها و اعمال سليقهها در راستاي موارد مختلف بسيار است در حالي که اين معافيت براي تسهيل در امر نشر ايجاد شد!

وي در پايان به مواردي از تخلفات در حوزه کاغذ اشاره داشت و تصريح کرد: برخي افراد با ارز دولتي کاغذ وارد کرده اما توزيع نکردهاند. اميدواريم با طي مراحل قضايي اين کاغذها بزودي در بازار توزيع شوند.

منبع : خبرگزاري فارس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.