بهره مندي از خرد جمعي بايد در راس همه امور باشد/ تصميمات اشتباه سازمان امور مالياتي براي اعضاي اتحاديه ها با اتکاء به نظرات مميزسالارها

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

احمد شريفان، رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا تهران:

بهره مندي از خرد جمعي بايد در راس همه امور باشد/ تصميمات اشتباه سازمان امور مالياتي براي اعضاي اتحاديه ها با اتکاء به نظرات مميزسالارها

  • کد خبر : 93090
  • 1400/06/17

رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا تهران با تاکيد بر اصل استفاده از خرد جمعي در تصميمات اتحاديه بيان داشت: آنچه در بيش از چهار دوره نايب رئيسي اتحاديه و اکنون که رياست اتحاديه را بر عهده دارم، در نظر داشته و معتقد بوده ام، ضرورت استفاده از خرد جمعي در تصميم گيري ها بوده و هست. متاسفانه عدم استفاده از تجربه، علم و دانش هر يک از اعضاي هيئت مديره که منتخب صنف متبوع خويش هستند، منجر به فرسايش افراد و بي انگيزگي اعضا خواهد شد.

احمد شريفان، رئيس اتحاديه فروشندگان کاغذ و مقوا تهران در ادامه تصريح کرد: به دليل تجارب بسيار خوبي که در حوزه فعاليت هاي اجتماعي و شهري دارم، عزم خود را جزم کرده ام تا از تجربيات و دانش خود در جهت ارتقاي اتحاديه اي استفاده کنم که سال هاي عمر خود را پاي آن گذاشته و اکنون شاهد رکودش هستم. نخواهم گذاشت که اين رکود ادامه يابد؛ بلکه با خرد جمعي و استفاده از کارشناسان و بزرگان صنف در تحقق اهداف تلاش خواهم کرد.

وي با اشاره به تجربيات خود در شوراياري شهر تهران گفت: سال هاي زيادي است که دبير کارگروه فرهنگي- اجتماعي شوراياران شوراي شهر تهران و عضو هيئت رئيسه شورا ياران شوراي شهر تهران در منطقه 12 هستم. در اين خصوص تلاش هاي زيادي به عنوان نماينده مردم و انجام خواسته ها و طرح موضوعات مورد درخواست شان در شوراياري ها نموده ام از اين رو اين تجربه را در صنف خود به کار خواهم بست.

شريفان تصريح کرد: بايد از توانايي هاي مان در جهت ارتقاي اتحاديه نهايت استفاده را ببريم. خوب مي دانم مشکلات مان چگونه است و حل عمده آنها بدون حضور اعضاي خبره اتحاديه امکان پذير نخواهد بود. اين تفکر بايد در اتحاديه نهادينه شود که مي توانيم از توانايي هاي همه اعضاء استفاده کنيم. احترام به نظرات همه بايد لحاظ گردد. هرگز معتقد به اتخاذ تصميم انفرادي نيستم. سعي دارم تا هر زماني که اين مسئوليت را دارم از خرد جمعي استفاده کنم.

وي از تاسيس کميسيون هاي مختلف در اتحاديه گفته و بيان داشت: با توجه به اينکه عضو تيم ملي فوتبال نوجوانان ايران بوده ام، تشکيل کميسيون فرهنگي- اجتماعي را در سرلوحه قرار خواهم داد. همانگونه که توانستم در جنوب تهران پنج تيم فوتبال براي کودکان و نوجوانان بي بضاعت راه اندازي کنم، براي اعضاي پرتوان و داراي پتانسيل اعضاي اتحاديه کاغذ مقوا نيز با تاسيس تيم هاي ورزشي، خصوصا فوتبال اقدام اساسي خواهم کرد. همچنين با تشکيل کميسيون هايي نظير، بازرسي، آموزش و ماليات و استفاده از خبرگان اعضاي اتحاديه با عضويت در اين کميسيون ها ضمن بررسي مشکلات در اين کميسيون ها و ايجاد راهکار، جايگاه اتحاديه را ارتقاء دهم.

شريفان در رابطه با عملکرد و تصميمات سازمان امور مالياتي بيان داشت: يکي از معضلات مهم اين روزها تصميماتي است که سازمان امور مالياتي با ابراز نظر و تزريق نظرات مميزسالارها براي اعضاي اتحاديه ها اتخاذ مي کند. در حاليکه انتخاب افراد بايستي با راستي آزمايي او ونظر اتحاديه باشد. برخي از افراد شرايط اقتصادي خوبي ندارند؛ اما برآوردهاي مالياتي دور از واقعيت است و اجحاف در حقشان خواهد بود، برخي بايد رصد شوند، اما متاسفانه فرار مالياتي دارند، نبايد با انتخاب غلط اجازه دهيم حق ديگران ضايع گردد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.