شبکه هاي مجازي‌ گل فروش را زير نظر اتحاديه ساماندهي کنيد/ فرار مالياتي؛ امتياز 3000 دلال‌ مجازي به1200 گلفروش مجوزدار

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران:

شبکه هاي مجازي‌ گل فروش را زير نظر اتحاديه ساماندهي کنيد/ فرار مالياتي؛ امتياز 3000 دلال‌ مجازي به1200 گلفروش مجوزدار

  • کد خبر : 93089
  • 1400/06/17

رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران با انتقاد از فعاليت دلالان مجازي در اين صنف گفت: در حاليکه در تهران 1200 گلفروش مجوز دار داير است حدود 3هزار شبکه مجازي در اين حوزه فعاليت دارد که نه ماليات مي دهند و نه تخلفات شان قابل پيگيري است.

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران در خصوص مشکلات مبتلابه صنف متبوع خود گفت: يکي از مشکلات ما توليدکنندگان و فروشندگان گل و گياه، بحث حضور دلالان و شبکه هاي مجازي است. جالب است بدانيد به طور تقريبي در حال حاضر بين 2 تا 3 هزار نفر دلال در کشور داريم و بين 2 تا 3 نيز شبکه هاي مجازي در عرصه فروش گل فعال هستند.

وي افزود: اين در حالي است که در سطح تهران هزار و 200 فروشگاه مجوز دار فروش گل داريم. با اين وجود فروشگاه ها به دليل داشتن مجوز بايد ماليات بپردازند اما دلالان و فروشندگاني که به صورت مجازي از طريق شبکه هاي مجازي فعاليت مي کنند قانونا ملزم به پرداخت ماليات نيستند.

ساماندهي شبکه هاي مجازي تحت نظر اتحاديه گل فروشان امکان پيگيري تخلفات را ممکن مي سازد
شاهرخي گفت: با اين تفاسير ما از اتاق اصناف تهران تقاضا کرده ايم که افراد فعال در شبکه هاي مجازي نيز زير نظر اتحاديه گل فروشان ساماندهي شوند تا تخلفات احتمالي که از سوي اين افراد صورت مي گيرد توسط اين اتحاديه به عنوان يک مرجع قانوني قابليت پيگيري داشته باشد.

وي افزود: متاسفانه بارها و بارها افرادي به ما مراجعه مي کنند که براي مراسم خود از شبکه هاي مجازي گل تهيه کرده اند؛ اما يا کيفيت لازم را نداشته و يا اصلا مطابق با سفارش داده شده نبوده است. اين در حالي است که پيش از دريافت خدمات از سوي اين شبکه هاي مجازي هزينه آن را پرداخت کرده اند و حال دست شان به جايي بند نيست. اتحاديه به دليل اينکه اين شبکه هاي مجازي تحت نظارت هيچ اتحاديه اي قرار ندارند لذا نمي توانيم پاسخگوي خواسته قانوني آنها باشيم.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.