تعطيلي 30 درصد رستوران‌ها طي 3 ماه اخير/ حمايتي از اصناف نشد

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

سيدعلي اصغر ميرابراهيمي، رئيس اتحاديه رستوران‌دارها و سلف سرويس هاي تهران:

تعطيلي 30 درصد رستوران‌ها طي 3 ماه اخير/ حمايتي از اصناف نشد

  • کد خبر : 93088
  • 1400/06/17

رئيس اتحاديه رستوران داران و سلف سرويس هاي تهران اظهار داشت: بسياري از همکاران ما به خاطر گراني‌، کرونا، ماليات و همه مشکلات ديگر مجبور به تعطيلي واحد صنفي خود شده‌اند. تقريبا 30 درصد رستوران‌ها نسبت به 2 تا 3 ماه پيش مجبور به تعطيلي شدند که در بيشتر شهرها اتفاق افتاده است.

سيد علي اصغر ميرابراهيمي، رئيس اتحاديه رستوران داران و سلف سرويس تهران در مورد آخرين وضعيت رستوران ها اظهار کرد: رستوران ها وضعيت خوبي ندارند، بيشتر آنها فقط به صورت بيرون بر مي توانند کار کنند، برخي از آنها به علت هاي مختلف مانند جايي که در آن قرار گرفته اند امکان عرضه خدمات بيرون بر هم ندارند. بسياري از همکاران ما به خاطر گراني، کرونا، ماليات و همه مشکلات ديگر مجبور به تعطيلي واحد صنفي خود شده اند. تقريبا 30 درصد رستوران ها نسبت به دو تا سه ماه پيش مجبور به تعطيلي شده اند. اين تعطيلي ها در بيشتر شهرها اتفاق افتاده است.

وي با انتقاد از افزايش قيمت تمام شده با توجه به افزايش قيمت مواد غذايي بيان کرد: مواد اوليه نيز افزايش بسيار زيادي داشته است. مرغ به 47 تا 48 هزار توان رسيده است، مرغ را کيلويي 45 هزار تومان ميخريم. قيمت غذاها هم بسته به مواد اوليه اي که خريداري ميکنند متفاوت است. علاوه بر اينها حقوق کارگران افزايش يافته، هزينه آب و برق و عوارض شهرداري هم گران شده است، درحالي که چند درصد از ماليات بر ارزش افزوده اي که پرداخت ميکنيم عوارض شهرداري است اما باز شهرداري به طور جداگانه عوارض ميگيرد. در اين شرايط رستوران دارها مجبور به تعطيلي واحد صنفي خود هستند.

رئيس اتحاديه رستوران داران و سلف سرويس تهران خاطرنشان ساخت: ستاد کرونا مدام اعلام ميکند که به رستوران ها نرويد يا کمتر برويد. مردم هم کمتر مراجعه ميکنند در اين شرايط مشخصا تقاضا هم افت زيادي پيدا ميکند بنابراين افت قابل توجهي در تقاضا داشتيم. حمايتي هم از اصناف وجود نداشت، قرار بود تسهيلات بدهند که اين اتفاق نيفتاد، از طرف ديگر قرار بود که در دريافت ماليات تخفيف دهند که اين مورد هم محقق نشد.

منبع : خبرگزاري ايلنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.