اصناف؛ توانايي مديريت و تنظيم بازار را به بهترين شکل دارد/ بدون ابزار و اختيارات اجرايي، حوزه عمل وسعت پيدا نمي کند

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

محمد آقاطاهر، رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران:

اصناف؛ توانايي مديريت و تنظيم بازار را به بهترين شکل دارد/ بدون ابزار و اختيارات اجرايي، حوزه عمل وسعت پيدا نمي کند

  • کد خبر : 93082
  • 1400/06/15

رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران با تاکيد بر اجراي بهينه دستور رياست جمهوري مبني بر تنظيم اصولي بازار بيان داشت: اگر از تجربه و دانش اصناف در جهت اجراي درست و اصولي تنظيم بازار استفاده شود به قطع مي توانند خردمندانه دراين حوزه آنچه را طي سال ها تجربه آموخته اند به منصه ظهور در آورده و ثابت کنند که توانايي تنظيم بازاري در خور و شان ايرانيان را دارند.

محمد آقاطاهر، رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران در ادامه تصريح کرد: در جايي که دولت ها با ابزارهاي نظارتي که خود تعيين کرده اند و بودجه هايي که در اختيار آنها قرار داده اند به تنظيم بازار اقدام مي کنند چه انتظاري دارند که اصناف بتواند تاثير داشته باشند؟

وي با اشاره به عملکرد اخير وزارت جهادکشاورزي گفت: اخيراً وزارت جهادکشاورزي اعلام داشته در نظر دارد به جز بنکداران مواد غذايي به ديگر مراکز نيز اجازه توزيع دهد. در حالي که اصناف به بازي گرفته نمي شوند؛ اما زمان عدم اجراي اصولي تنظيم بازار که به بن بست مي خورند، اصناف را سيبل کرده و متهم به عدم توانايي مي کنند.

آقاطاهر تصريح کرد: مگر مي شود بدون ابزار و اختيار، حوزه عمل وسعت پيدا کند؟ اين توقع، امري محال است. سازمان هاي نظارتي بدون اصول و بي دقت عمل مي کنند و پاسخش را بايد اصناف بدهند؟ اگر اصناف همان بودجه اي که سازمان هاي نظارتي در اختيار دارند داشته باشند، مي توانند انتظار و توقع دولت را پاسخ بدهند که تا کنون اين چنين نبوده است.

وي با انتقاد از عدم بکار گيري قدرت تجربه و دانش اصناف در واردات، صادرات و توزيع از سوي دولت گفته و بيان داشت: در تصميم گيري ها و تصميم سازي ها از اصناف استفاده تجربي کنند. چرا در تصميمات شان از دانش اصناف بهره نمي گيرند. در حاليکه آماده هستيم جهت اصلاح ساختارها و تصميمات غلطي که پس از يک دوره به کارگيري تبديل به قانون مي شود، تجربيات خود را بي کم و کاست و بدون توقع در اختيار دولتي ها بگذاريم.

آقاطاهر در خصوص موانع موجود براي صدور پروانه کسب از سوي اتحاديه ها گفت: برخي از سازمان ها و ارگان ها موانعي ايجاد مي کنند که اجازه صدور پروانه کسب را از اتحاديه سلب مي کند. اين درحالي است که واحد صنفي به کار خود ادامه داده و موانع را از طرق و رايزني هاي شخصي که بعضا اصولي نيست از سر راه برمي دارد. چرا اجازه نمي دهند قانون راحت تر و صريح تر از سوي اتحاديه ها انجام شود تا افراد به قانونمند شدن عادت کنند نه قانون گريزي.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.