ضرورت توجه به تجارت الكترونيك و كسب و كارهاى اينترنتى/ اهميت تشكيل كميسيون كسب و كارهاى نوين در اتاق اصناف تهران

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

علي توسطي، رئيس کميسيون فرهنگي، اجتماعي و ارتباطات اتاق اصناف و رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم کشاورزي، صنعتي و ساختماني تهران:

ضرورت توجه به تجارت الكترونيك و كسب و كارهاى اينترنتى/ اهميت تشكيل كميسيون كسب و كارهاى نوين در اتاق اصناف تهران

  • کد خبر : 93081
  • 1400/06/15

رئيس کميسيون فرهنگي، اجتماعي و ارتباطات اصناف و رئيس اتحاديه فروشندگان ماشين آلات کشاورزي، صنعتي و ساختماني تهران با تاکيد بر ضرورت توجه به تجارت الكترونيك و كسب و كارهاى اينترنتى گفت: شرايط و ماهيت كسب و كار در دنيا به سرعت در حال تغيير است. در دهه اخير عمده كسب و كارها به سوى استفاده از فضاى مجازى در بستر اينترنت سوق پيدا كرده است؛ لذا توجه به تجارت الكترونيك و كسب و كارهاى اينترنتى يک امر مهم و اجتناب ناپذير در اين برهه مي باشد.

علي توسطي، رئيس کميسيون فرهنگي، اجتماعي و ارتباطات اتاق اصناف و رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم کشاورزي، صنعتي و ساختماني تهران بيان داشت: گرايش عمومى به تجارت الكترونيك دلايل بسيارى فراتر از علايق و سلايق عمومى مردم دارد. موضوعات كلانى چون صرفه جويى در زمان، كاهش هزينه ها، جلوگيرى از گرمايش زمين به واسطه رفت و آمدهاى بيهوده و به رشد و توسعه كسب و كارهاى اينترنتى شتابى فزاينده داده است.

وي تاکيد کرد: با توجه به گسترش روز افزون كسب و كارهاى آنلاين در جهان و ايران، بدون ترديد شرط بقاء و تداوم بسيارى از حِرَف و فعاليت هاى صنفى انطباق با شرايط جديد كسب و كار است.

توسطي بر توجه ويژه مسئولان جهت ايجاد زيرساخت هاى لازم براي بهره بردارى از شرايط جديد كسب و كارها اينترنتي اشاره و تصريح کرد: به دليل تحريم هاى ظالمانه وچالش ها و مشكلات عديده ناشى از تحريم ها، شايد اولويت مسئولان تصميم ساز در ايران توجه خاص به ويژگى هاى پديدارى كسب وكارهاى نوين اعم از قانون گزارى، نظارت و نباشد، اما فعالان اقتصادى چه در حوزه توليد و چه در شبكه توزيع بايد به عنوان يك ترجيح و اولويت به ايجاد زيرساخت هاى لازم جهت بهره بردارى از شرايط جديد اين نوع كسب و كار ها اقدام نمايند.

رئيس کميسيون فرهنگي، اجتماعي و ارتباطات اتاق اصناف افزود: اقتصاد و جامعه ما در طول تاريخ معاصر به دليل بى توجهى به ورود و شيوع فناورى هاى مادى و غيرمادى و همچنين عدم آمادگى و فقدان پيش بينى هاى علمى و تجربى جهت مقابله با آسيب هاى احتمالى اين نوع تغييرات با مشكلات بسيارى مواجه گرديده است.

توسطي به مطالعه و آسيب شناسى برخي مسائل مهم در حوزه كسب و كارهاى اينترنتى پرداخت و گفت: در حوزه كسب و كارهاى اينترنتى مسائلى همچون كاهش اشتغال، فرارهاى مالياتى، تخلف در قيمت گذاري، نظارت بر ارائه كيفيت مناسب كالا و خدمات و.از جمله موضوعاتى هستند كه قبل از تسلط كامل اينگونه كسب و كارها بر بازار بايد مطالعه و آسيب شناسى شوند.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم صنعتي، کشاورزي و ساختماني تهران همچنين بهره مندي از جوانان و افراد آشنا به دانش فني رايانه در واحدهاي صنفي را حائز اهميت برشمرد و ادامه داد: با توجه به فقدان مهارت هاى استفاده از رايانه در بين بسيارى از اصناف و بازاريان، ضرورت به كارگيرى جوانان تحصيل كرده و آشناى به دانش فنى رايانه و سايت و سئو اجتناب ناپذير است.

رئيس کميسيون فرهنگي، اجتماعي و ارتباطات اتاق اصناف تهران در پايان تصريح کرد: امروزه با توجه به تغييرات شتابان در شكل و محتواى تجارت، هرگونه اهمال و بى تفاوتى در پايش و تحليل رخدادهاى نوين كسب و كار مى تواند منجر به حذف كامل و يا بخشى از فعاليت رسته هاى صنفى و اقتصادى گردد.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.