تک تک صنوف فوريت واکسيناسيون را دارا مي باشند/ مي‌توانستيم از سونامي کرونا جلوگيري کنيم

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

علي توسطي، رئيس اتحاديه فروشندگان ماشين آلات کشاورزي، صنعتي ساختماني و لوازم يدکي کشاورزي تهران:

تک تک صنوف فوريت واکسيناسيون را دارا مي باشند/ مي‌توانستيم از سونامي کرونا جلوگيري کنيم

  • کد خبر : 93023
  • 1400/06/03

رئيس اتحاديه فروشندگان ماشين آلات کشاورزي، صنعتي ساختماني و لوازم يدکي کشاورزي تهران با تاکيد بر فوريت واکسينه شدن گروه شغلي 1 اصناف کشور بيان داشت: همه فعالان تحت پوشش 134 اتحاديه صنفي از اولويت ويژه خود برخوردارند و هر يک از آنها اگر از چرخه فعاليت صنفي به هر دليلي خارج شوند مشکلات زيادي در همان حيطه در کشور به وجود خواهد آمد؛ پس تک تک صنوف فعال در حال حاضر از اهميت ويژه اي برخوردار بوده و بايد سريع تر واکسينه شوند.

علي توسطي، رئيس اتحاديه فروشندگان ماشين آلات کشاورزي، صنعتي ساختماني و لوازم يدکي کشاورزي تهران گفت: در جايي که سخن از اولويت بندي است بايد تاکيد کنم که در تمام زمينه هاي موجود و مولفه هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي اولويت بندي و اولويت گذاري وجود دارد. در واقع در تمام جوانب اولويت بندي ديده مي شود؛ لذا همه فعالان 134 اتحاديه ها در هر يک از صنوف اولويت ويژه خود را دارا مي باشند. هر يک از اين صنوف اگر از چرخه فعاليت صنفي به هر دليلي خارج شوند مشکلات زيادي در همان حيطه در کشور به وجود خواهد آمد؛ پس تک تک صنوف فعال در حال حاضر از اهميت ويژه اي برخوردارند و براي همين است که اتحاديه هايي تشکيل شده اند تا اين صنوف را تحت حمايت و مصونيت خود قرار دهند.

وي ادامه داد: به طور مثال اتحاديه گرمابه داران که با گسترش شهرنشيني و ساخت حمام در منازل فعاليت آنها بسيار کمرنگ تر از گذشته شده است؛ اما همين صنف اگر حتي يک روز فعاليت نکند موجب مي شود بسياري از افراد که از شهرستان هاي مختلف به عنوان کارگر، مسافر و يا دانشجو وارد شهرهاي ديگر ميشوند با معضل بهداشتي برخورد کنند و همين امر زمينه شيوع بيماري هاي بسياري را در کشور فراهم خواهد داد .

توسطي در ادامه با اشاره به اينکه اولويت واکسينه شدن گروه شغلي 1در کشور از ساير مشاغل در حال حاضر بيشتر است بيان داشت: بنابر اعلام ستاد ملي کرونا و با تحليل آن ستاد برخي از صنوف در زمره فعالان و مشاغل گروه صنفي 1 قرار گرفتن اتحاديه ماشين آلات صنعتي ساختماني و کشاورزي نيز از آن جمله مي باشد.

او ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در چند سال اخير بر توليد و حمايت از کارخانجات، پشتيباني ها و لجستيک اعم از انواع صنايع توليدي و کشاورزي تاکيد داشته و دارد که مي بايستي فعاليت بسيار زيادي داشته باشند تا بتوانيم توليدات کشور را افزايش دهيم اتحاديه ماشين آلات کشاورزي نيز چون تامين کننده تمامي قطعات لوازم و موتورهاي اين صنايع مي باشند جزو دسته گروه 1 با نظر و تلاش اتحاديه قرار گرفت .

توسطي تصريح کرد: تمام صنايع کوچک و بزرگ که عمده بنگاههاي توليدي در بسياري از صنايع را بر عهده دارد و در حوزه افزايش توليدي هاي کوچک و بزرگ نقش کليدي داشته و دارند تحت صيانت اين اتحاديه به عنوان تامين کننده تمامي دستگاه هاي صنايع مورد نظر قرار دارند،از آن جمله اهميت صنعت کشاورزي از موضوعاتي است که بسيار بديهي و اظهرو من الشمس است بخش کشاورزي از صنايع زيربنايي است، در همه کشورهاي دنيا که امنيت غذايي مردم جامعه را برعهده دارد ارتقاء توليد خالص داخلي واشتغال و کار آفريني برعهده صنايع زيربنايي کشور است،بنابراين بديهي است براي تامين تمام نيازهاي اين دو بخش (کشاورزي و صنعت) اتحاديه ماشين آلات کشاورزي صنعتي ساختماني ، فعاليت داشته باشد تا بتوانيم چرخه اين صنايع را بدون تعطيلي در حرکت نگه داريم اين اتحاديه با تعداد حدود 1000 هزار عضو بار پشتيباني و حمايت از صنايع در حوزه هاي مختلف صنعتي کشاورزي ساختماني را بر عهده گرفته است و در گروه شغلي يک اولويت گذاري گرديده که اين تعداد از افراد جان را در دست گرفتند و در خط مقدم جبهه همانگونه که سربازان يک کشورميدانند ميبايستي براي دفاع از خاک وطن جان را در دست بگيرند و در مقابل دشمن بايستاند گروه شغلي يک نيز جان خود را در دست گرفتند براي حفظ امنيت تامين مواد غذايي و اولويت هاي زيستي تمامي آحاد کشور، چرا که ما در شرايط بحراني بسيار بدي قرار داديم.

توسطي اظهار داشت: پاندمي کرونا از مرداد ماه به سونامي تبديل شده است چون به تناسب جمعيت کشور با اعلام 709 نفر کشته در روز به بالاترين ميزان در تمامي دنيا رسيديم و اين بسي جاي تاسف دارد. پس از 19 و از دست دادن بسياري از عزيزان در خانواده ها و داغدار شدن آنها هنوز تعداد بسيار زيادي از هم وطنان ما واکسينه نشدند. واکسينه شدن گروه شغلي 1 که تعامل بسيار نزديکي با مردم دارند کاملا محرز و اظهر من الشمس و امري اجتناب ناپذير و ضروري است. اگرچه پيشتر از اين بايد انجام ميشد. ميتوانستيم از اين سونامي جلوگيري کنيم اميدواريم مسئولين هر چه سريعتر به اين موضوع مهم و حياتي بپردازند.

وي تاکيد کرد: ويروس کرونا نه تنها در کشور کنترل نشده است؛ بلکه تنها راه جلوگيري را تعطيل کردن واحدهاي صنفي مي دانند. ما نمي توانيم تمام کشور را صد درصد تعطيل کنيم؛ بلکه مي بايستي از شيوع آن جلوگيري کنيم. مي بايستي ابتدا خط شکنان فعال واکسينه شوند. اين خط شکنان دقيقاً به مانند جبهه هاي نبرد، تن به تن جنگ مي کنند و هيچ تفاوتي با آنها ندارند چه آنکه اين افراد دشمن را از روبه رو نمي بينند و نمي دانند چگونه در تيررس ويروس قرار مي گيرند. مي دانيم چگونه از ورود اين دشمن به خاک وطن جلوگيري کنيم و آن واکسينه نمودن است. گروه شغلي1 خط مقدم اقتصادي کشور را با جان خود حفظ ميکنند، چون نمي دانند آيا مبتلا مي شوند ؟ مي توانند از تيم هاي پزشکي در بيمارستان ها بهره مند شوند يا نه؟ نمي دانند آيا دارو دريافت مي کنند يا نه و نميدانند زنده ميمانند يا نه اما با اين حال خط مقدم اقتصادي را مانند يک سرباز که براي دفاع از کشور آموزش ديده و ميداند که روزي بايد در مرز کشور حضور داشته باشد و از کشور دفاع کند اکنون يک فعال اقتصادي با آن که نميدانسته مي خواهد سر باز باشد اما سرباز وا رفتار مي کند. در مقابل اين همه فداکاري ما نيز مي بايستي در مقام مسئول تمامي امکانات دفاع از خويش را به اين سربازان گمنام بدهيم.

توسطي تاکيد کرد: اي کاش مي توانستيم آمار دقيقي براي فوتي ها و مبتلايان کرونا در اصناف کشور داشته باشيم. چه خوب مي شد که يک جمع آوري اطلاعاتي انجام مي گرديد تا سازمان هاي بالادستي بدانند چه ميزان از جان برکفان در حوزه اقتصادي جان خود را از دست دادند؛ اما گمنام و بي نام و نشان از اين دنيا رفتند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.