تعلل بيشتر در واکسيناسيون؛ يعني بروز وقايع بدتر/ بازارهاي گل در اين روزها محل گشت و گذار نيست

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران:

تعلل بيشتر در واکسيناسيون؛ يعني بروز وقايع بدتر/ بازارهاي گل در اين روزها محل گشت و گذار نيست

  • کد خبر : 93016
  • 1400/06/02

رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران در خصوص آخرين وضعيت اعضاي اين صنف در مقابله با ويروس کرونا گفت: بسياري از اعضاي گل فروش متاسفانه به کرونا مبتلا و جان خود را از دست داده اند اين در حالي است که اگر واکسن مي زدند، بدنشان مصنونيت پيدا مي کرد و مي توانست در صورت بيماري در مقابل مرگ مقاومت کند؛ لذا هر چه بيشتر تعلل در اين امر صورت پذيرد متاسفانه شاهد وقايع بدتر خواهيم بود.

اکبر شاهرخي، رئيس اتحاديه فروشندگان گل و گياه تهران در ادامه با اشاره به ازدحام بيش از حد مردم در بازارهاي گل بيان داشت: شيوع ويروس کرونا در بازارهاي گل بيداد مي کند. روزانه بيش از 10 تا 15 هزار نفر از اين بازار ها خريد مي کنند، همچنين بيش از 20 تا 30 هزار نفر از مردم عادي از اين بازار ها ديدن مي کنند حتي روزهايي نظير تاسوعا، متاسفانه مردم فکر مي کنند شرايط عادي است، هر چقدر بيشتر به آنها توصيه مي کنيم که در شرايط ضروري به بازارهاي گل مراجعه کنند، گوششان بدهکار نيست .

شاهرخي با ذکر نام بازارهاي گل بيان داشت: بازارهاي امام رضامحلاتيستاري و خيابان گل شناس که بيرون بازار محلاتي قرار دارد مملو از مردمي است که در بيشتر مواقع براي گذران و قت و تفريح به اين محل مي آيند و هيچ گونه قصد خريد ندارند. اين مراجعه کنندگان در صورت آلودگي ، هم افرادي را که براي مغازه هاي خود خريد مي کنند را آلوده مي کنند و هم ديگر مردم عادي را، خطر بيخ گوشمان است اما تا خودمان بيمار نشويم پروتکل ها را رعايت نمي کنيم .

وي اضافه کرد: صنف گل فروش بالغ بر 1000 عضو دارد که اگر در هر واحد 3 تا 5 نفر کار کند، تعداد بالايي در معرض خطر هستند. در هر کدام يک از بازارهاي گل بالغ بر 1000 تا 1400 غرفه وجود دارد که با احتساب 4 کارگر براي هر کدام از آنها، حجم عظيمي از افراد در اين واحدها مشغول به فعاليت هستند؛ بنابراين اگر ستاد ملي کرونا و مسئولان اين حجم از افراد را در کنار يکديگر تصور کنند مي توان به راحتي خطر را جدي تر گرفت.

شاهرخي تصريح کرد: بارها از تريبون هاي مختلف تقاضاي کرديم تا واکسينه شدن سرعت بيشتري به خود گيرد؛ اما تا امروز روند بسيار کند بوده که اين تعداد از افراد را مبتلا نموده است. اتحاديه و بازارهاي گل به راحتي مي توانند با در اختيار قرار دادن مکان و شرايط مناسب، امکاني ايجاد کنند تا مراحل واکسيناسيون به تمامي اعضاي فعال اين صنف و بازارهاي گل بخوبي انجام شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.