خروج گسترده و افزايش تقاضا؛ علت اصلي گراني هويج/ در فصلي هستيم که زمينه توليد اين محصول در کشور کم است

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

اسدالله کارگر، رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران:

خروج گسترده و افزايش تقاضا؛ علت اصلي گراني هويج/ در فصلي هستيم که زمينه توليد اين محصول در کشور کم است

  • کد خبر : 93012
  • 1400/06/01

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران گفت: ميزان خروج گسترده هويج از کشور عليرغم نياز داخلي علت اصلي گران شدن اين محصول در کنار افزايش تقاضا براي اين محصول است.

اسدالله کارگر،رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران اظهار داشت: از طرفي تامين کننده تابستانه هويج کشور شيراز است که هر ساله در اين فصل با کمبود اين محصول مواجه مي شويم و از طرف ديگر افزايش تقاضا به دليل شيوع کرونا براي مصرف اين محصول موجب کم شدن آن دربازارو گراني اين محصول شده است.

وي ادامه داد: در کنار همه اينها مهم ترين علت گراني هويج اين است که عده اي سر زمين هاي کشاورزي، اين محصول را با قيمت بسيار گرانتر نسبت به آن چه به بازار داخلي عرضه مي شود خريداري مي کنند و به کشورهاي همسايه از جمله ارمنستان و عراق مي فرستند.

کارگر تاکيد کرد: اين که خروج اين محصول از کشور به صورت قانوني انجام مي شود يا غيرقانوني مهم نيست بلکه مهم اين است که به هر صورت بايد جلوي خروج آن از کشور گرفته شود چرا که در حال حاضر در فصلي هستيم که زمينه توليد اين محصول در کشور کم است.

وي گفت: در حال حاضر هويج با قيمت 18 تا 25 هزار تومان به فروشگاه هاي سطح شهر مي رسد که اگر سود فروشگاه ها را محاسبه کنيم قيمت فروش از سي هزار تومان عبور مي کند در حاليکه اگر جلوي خروج هويج از کشور گرفته شود اين محصول در بازار داخلي با قيمت حداکثري 8 و نيم تا 9 هزار تومان قابل عرضه است.

رئيس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي تهران افزود: شرايط توليد هويج در کشور تا برج هفت و زماني که هوا خنک شود به همين ترتيب است و تنها از شيراز وارد بازار ميشود، اما با خنک شدن هوا در شهرستان هاي ديگر از جمله بستان آباد نيز توليد هويج آغاز ميشود و محصول آن وارد بازار خواهد شد.

منبع : خبرگزاري بازار

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.