چاپخانه داران در اولويت تزريق واکسن قرار گيرند/ هويت هر کالاي درماني و بهداشتي با ليبل و بسته بندي

اخبار ویژه

رتبه بندي واحدهاي صنفي در راستاي بهبود ارتباط مردم با اصناف/ ضرورت انعکاس سريع مشکلات صنوف

دومين نمايشگاه بين المللي ساعت تهران آغاز به کار کرد

50 درصد نياز داخلي پارچه بايد از طريق واردات تامين شود/ دود عدم بهره مندي از کارشناسان صنفي به چشم ملت و مصرف کننده بي‎گناه

3

احمد ابوالحسني، رئيس اتحاديه چاپخانه‌داران تهران:

چاپخانه داران در اولويت تزريق واکسن قرار گيرند/ هويت هر کالاي درماني و بهداشتي با ليبل و بسته بندي

  • کد خبر : 93011
  • 1400/06/01

رئيس اتحاديه چاپخانه داران تهران از وجوب سرعت در واکسيناسيون مشاغل گروه 1 خبر داده و اظهار داشت: صنعت چاپ به دليل اينکه تمامي ليبل ها، جعبه ها و بسته بندي هاي اقلام مورد نياز براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا را تامين مي کند مانند بسته بندي و توليد انواع جعبه هاي ماسک، ضد عفوني ها، الکل ها و تمامي داروهاي موجود در سطح کشور و از آنجا که انجام خدمات چاپ ليبل و بسته بندي و توليد جعبه در اختيار چاپخانه‌داران است بنابراين اين صنف بايد مانند کادر درمان در اولويت تزريق قرار گيرد.

احمد ابوالحسني، رئيس اتحاديه چاپخانه داران تهران در ادامه تصريح کرد: تمامي مشاغل گروه شغلي يک مستقيم با کالاها و خدمات مورد نياز مردم سر و کار دارند و از آنجايي که صنف چاپ، مادر تمام صنوف است و هيچ کالايي بدون ليبل و فعاليت چاپ نمي تواند به بازار عرضه شود لازم مي دانم بر ضرورت واکسيناسيون تمام اعضاي صنف چاپخانه تاکيد کنم.

وي همچنين از عدم تعطيلي صنف متبوع خود گفته و بيان داشت: صنف چاپخانهداران مانند کادر درمان که حتي يک ساعت را تعطيل نبودند در طول شبانه روز فعاليت داشته است و ما حتي تعطيلات رسمي را در محل چاپخانه حضور و به تهيه انواع و اقسام جعبه ها ، ليبل ها پرداخته ايم پس بنابراين اين صنف که افراد خستگي ناپذير و آماده به خدمت را در اختيار دارد مي بايستي به واکسن کرونا حتما مجهز باشد تا بتواند در مقابل بيماري مقاومت نمايد و

ابوالحسني ادامه داد: اگر خط توليد يک چاپخانه تعطيل شود در شبکه هاي بسته بندي دارو که بايد هر چه سريعتر به دست بيماران و بيمارستانها برسد، اختلال بسيار زيادي به وجود مي آيد؛ کما اين که 150 نيرو در يک چاپخانه فعاليت داشتند و 15 نفر از افراد به کرونا مبتلا شدند بنابراين چاپخانه مستاصل از ادامه کار و مجبور گرديد تا سه روز چاپخانه را تعطيل کند و همين امر موجب مختل شدن کار بسته بندي و بموقع رسيدن دارو گرديد. ما نميخواهيم اين اتفاق مجدداً بيفتد و در نظام توزيع دارو به افرادي که اين روزها بشدت نيازمند درمان هستند اختلالي پيش آيد.

وي با اشاره به اقدامات اتحاديه براي واکسيناسيون اعضاي تحت پوشش گفت: البته در تلاش هستيم هر چه زودتر اعضاي صنف را واکسينه کنيم؛ اما تاکنون اين اتفاق رخ نداده است. اميدواريم ستاد ملي کرونا هر چه سريع تر به اين موضوع مهم توجه نمايد. اگر فعالان گروه شغلي يک به عنوان افراد خط مقدم واکسينه شوند ميتوانيم از شيوع هر چه بيشتر آن در کشور جلوگيري به عمل آوريم.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.