افزايش 15 درصدي قيمت گوشت/ نبود نهاده؛ عامل عرضه دام با وزن پايين به بازار است

اخبار ویژه

تسهيلات کرونايي تالاردارداران بر اساس متراژ پرداخت مي‌شود/ ثبت نام متقاضيان از طريق سيستم کارا

تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

3

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران:

افزايش 15 درصدي قيمت گوشت/ نبود نهاده؛ عامل عرضه دام با وزن پايين به بازار است

  • کد خبر : 92949
  • 1400/05/10

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران گفت: در حال حاضر نبود نهاده دام در بازار دامدار را دچار مشکل کرده به اين صورت که ديگر قادر به نگهداري دام نيست و مجبور مي‌شود دام‌ ها را در وزن ‌هاي پايين به بازار عرضه کند.

علي اصغر ملکي، رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران درباره وضعيت بازار گوشت و مشکلات آن گفت: در حال حاضر عرضه به اندازه کافي صورت ميگيرد، ولي قيمت ها نسبت به قبل از عيد قربان 15درصد افزايش داشته است.

رئيس اتحاديه تهيه و توزيع گوشت گوسفندي تهران گفت: در حال حاضر نبود نهاده دام در بازار دامدار را دچار مشکل کرده به اين صورت که ديگر قادر به نگهداري دام نيست و مجبور ميشود دام ها را در وزن هاي پايين به بازار عرضه کند که اين موضوع نگران کننده است و درشش ماه دوم سال ممکن است با کمبود دام مواجه شويم هم اکنوندر حال حاضر کمبود در بازار نيست، ولي افزايش قيمت وجود دارد.

وي در خصوص کشتار دام مولد اظهارکرد: کشتار دام مولد نبايد صورت بگيرد و اين کشتار به معني قطع نسل است و آينده را از بين ميبريم.

ملکي درباره صدور مجوز صادرات دام سنگين بيان کرد: دام سنگين در هفته اي که گذشت30هزار تومان افزايش قيمت داشته و اگر صادرات انجام شود قيمت ها باز هم افزايش پيدا مي کند.

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي گفت: هم اکنون شرايط واردات گوشت را نداريم، زيرا گوشت را اگر بخواهيم با ارز نيمايي وارد کنيم با قيمت بيشتر و کيفيت پايين تر است و بايد با مديريت نهاد را به دامدار برسانيم تا دام مولد کشتار نشود و دارايي هاي کشور خود که بهترين گوشت دنيا را در اختيار داريم از دست ندهيم که در مقابل گوشت بي کيفيت را دريافت کنيم.

وي افزود: صادرات ممکن است شش ماه دوم را مختل و دچار چالش کند؛ همچنين کشتار دام مولد ما را از داشته هاي آينده تهي ميکند بهترين راهکار تحويل نهاده به دامدار است تا دام را در وزن پايين12کيلوگرم به خاطر نبود نهاده ذبح نکند بايد به اين مسائل رسيدگي شود که دامدار ضرر نکند و در زمان خاص خود گوشت را به بازار عرضه کند.

منبع : خبرگزاري ميزان

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.