کرونا عامل کسادي بازار چوب/ افزايش 12 درصدي دارايي بدون وجود کاسبي در بازار

اخبار ویژه

تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

لزوم مشارکت همه جانبه اصناف در تصميم گيري هاي حوزه صنفي/ نظارت بر بورس از مهمترين راهکارها براي تنظيم بازار است

3

اسماعيل الهيان، رئيس اتحاديه فروشندگان چوب و تخته و فرآورده هاي خام چوبي تهران:

کرونا عامل کسادي بازار چوب/ افزايش 12 درصدي دارايي بدون وجود کاسبي در بازار

  • کد خبر : 92947
  • 1400/05/09

رئيس اتحاديه صنف فروشندگان چوب، تخته، فيبر و سه‌لايي تهران گفت: دارايي امسال 8 الي 12 درصد از ما دريافت کرده درصورتي‌که دولت خود اعلام مي‌کند که بازار کساد است و کرونا باعث تعطيلي و مشکلات فراواني شده است.

اسماعيل الهيان، رئيس اتحاديه صنف فروشندگان چوب، تخته، فيبر و سهلايي تهران درباره وضعيت صنف چوب و مشکلات پيش رو گفت:چوب، تخته،فيبروسهلاييبازار خوبي نداردو کساداست قيمتها نيز ثابت مانده اما بوي گراني ميآيد، وليفعلاً معلوم نيست زيرا با توجه به اينکه بازار راکد است امکان دارد گراني درراهباشد.

رئيساتحاديهصنف فروشندگان چوب، تخته،فيبروسهلايي تهران گفت: مشکل اصلي صنف ما تعطيلات اصناف وکرونااست مشکل ديگر دارايي صنوف است در حال حاضر خريد، فروش و کاسبي وجود نداردبههرحالدارايي و بيمهتأميناجتماعي پول خود را دريافت ميکنند و اگر دير کردي شود جريمه ميکنند و کسي هم به داد اصنافنميرسد.

وي افزود: دولت پتروشيمي را گران کرده و به بورس وارد ميکند و مشخص نيست جنس را به چه کسيميدهندو اين افراد چقدر بالاتر ميفروشند بهتوليدکنندههم رسيدگي نميشود و دلالان پتروشيمي را خريداري کرده به قيمت بالاتر در بورس کالا به توليدکننده ميفروشند که اين پتروشيمي براي توليد نوار و صفحه در توليدبهکارگرفتهميشود.

الهيان بيان کرد: دارايي امسال8الي12درصد از ما دريافت کردهدرصورتيکه دولت خود اعلام ميکند که بازار کساد است وکروناباعث تعطيلي و مشکلات فراواني شده، ولي با اين وضعيت اين ميزان درصداضافهشدهمگر قرار نيست که بر اساسکارکردهاين افزايش صورت گيرد اين در حالي است که جنسي رادوسال پيش150هزارتومان خريداري ميکرديمهماکنون800هزارتومان خريد ميکنيم.

وي اظهار کرد: وقتي جنس گران ميشود توان خريد نيز کمتر ميشود کهمتأسفانهدولتهيچکداماز اين موارد را در نظر نميگيرد دارايي وتأميناجتماعي همهرسال20الي30درصد خود را اضافه ميکند.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.