آزاد سازي صادرات محصولات فولادي به شرط تنظيم بازار داخل باشد

اخبار ویژه

تسهيلات کرونايي تالاردارداران بر اساس متراژ پرداخت مي‌شود/ ثبت نام متقاضيان از طريق سيستم کارا

تنظيم بازار در گرو تحقق عملي نظرات کارشناسانه اصناف/ براي تنظيم بازار واقعي بايد روند توليد، توزيع و مصرف با هم ديده شود

تحقق تنظيم بازار با نظارت اتحاديه هاي صنفي بر نرخ گذاري ها/ اصناف را هر سازمان و ارگاني مي خواهد هدايت کند، اين بي انصافي است

3

حميدرضا رستگار، رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

آزاد سازي صادرات محصولات فولادي به شرط تنظيم بازار داخل باشد

  • کد خبر : 92946
  • 1400/05/09

رئيس اتحاديه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: موضوع صادرات بويژه صادرات محصولات فولادي از سياست‌هاي درست هر دولتي است به شرطي که به بازار داخل لطمه نزند.

حميدرضا رستگار با اشاره به سياست آزادسازي صادرات افزود: صادرات از سياستهايي است که هيچ دولت يا فردي نميتواند جلوي آن را بگيرد بيشتر کشورهاي پيشرفته در هر حوزهاي برنامه ريزي درستي روي موضوع صادرات خود داشته اند.

وي تاکيد کرد: با توجه به چشم انداز توسعه براي صنعت فولاد در افق 1404 و توليد 54 ميليون تن فولاد و برنامه ريزي اين ميزان توليد فولاد در کارخانههاي توليدي ما بايد صادرات خود را داشته باشيم.

رئيس اتحاديه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران تصريح کرد: نکته قابل توجه در صادرات اين است که موضوع صادرات نبايد با مصارف داخلي گره بخورد و مصرف کنندگان داخلي از اين مسئله لطمه ببينند.

رستگار گفت: کارخانههاي توليد فولاد که از منابع عمومي کشور مثل وامهاي بلندمدت، اراضي مجاني و اب و برق يارانهاي استفاده کرده اند و اکنون به سوددهي رسيده اند بايد مردم را در منافع خود شريک کنند و مردم از اين منافع بهره ببرند.

وي افزود: وقتي اين کارخانههاي توليدي ميخواستند برنامه ريزي کنند هدف خود را ايجاد اشتغال، رفع وابستگي وايجاد تقاضا در بازار فولاد اعلام کردند، اما اکنون قيمتهايشان به قيمتهاي جهاني تنه ميزند، آيا کارخانههايي که خارج از کشور راه اندازي شده اند آنها هم توانسته اند از دولت هايشان امتياز بگيرند.

رئيس اتحاديه صنف فروشندگان آهن و فولاد تهران تاکيد کرد: ما معتقديم منابع و مواد اوليه ما جزو انفال و براي عموم مردم است و اگر قرار است صادرات داشته باشيم بايد آزادي فعاليت داشته باشند، ولي نبايد موجب کمبود در داخل کشور شود و بازار داخل اوضاعش به هم بريزد.

رستگار ادامه داد: اين موضوعي است که روي آن صحبت داريم و بايد با برنامه ريزي درست و صحيح صادرات محصولات فولادي را داشته باشيم و صادرات بتواند از حمايت داخلي برخوردار باشد. اگر قرار باشد بگوييم به ما دلار خوبي ميدهند و ارزآوري بيشتري خواهيم داشت نبايد بازار داخل دچار کمبود يا افزايش قيمت شود و قطعا بايد تعادلي بين بازار داخل و خارج برقرار شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.